Coba Måleteknikk AS
- Omsetning
- 5,0 mill
- −21,9 %
- Resultat
- 105 866
- −30,9 %
Om Coba Måleteknikk AS
Coba Måleteknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr ellers. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Carl Odvar Håkon Hoel er daglig leder, og Carl Odvar Håkon Hoel er styreleder. I 2025 hadde Coba Måleteknikk AS en omsetning på 4,99 mill kr, en nedgang på 22 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 105 866 kr. Egenkapitalen var 864 558 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Coba AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 445 innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Oslo, og ett av 3 320 i Norge. Det er eldre enn 60 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (73 %).
Aktivitet
Import og salg av måleteknisk utstyr samt tjenester i denne forbindelse.
Formål
Salg av måleteknisk utstyr samt tjenester i denne forbindelse.
API og MCPGET /company/996500128
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996500128" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996500128",
"name": "COBA MÅLETEKNIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.640",
"nace_desc": "Engroshandel med maskiner og utstyr ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "996500128" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Coba Måleteknikk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Coba Måleteknikk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Coba Måleteknikk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −21,9 % fra 2024 · +11,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,99 mill kr | 246 784 kr | 105 866 kr | 1,59 mill kr | 864 558 kr | 720 584 kr |
| 2024 | 6,39 mill kr | 113 001 kr | 153 212 kr | 2,32 mill kr | 831 650 kr | 1,49 mill kr |
| 2023 | 12,29 mill kr | 549 884 kr | 526 837 kr | 1,62 mill kr | 734 662 kr | 887 105 kr |
| 2022 | 6,05 mill kr | 72 420 kr | −10 121 kr | 2,44 mill kr | 344 841 kr | 2,10 mill kr |
| 2021 | 4,48 mill kr | −188 531 kr | −120 060 kr | 1,17 mill kr | 354 961 kr | 812 065 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 60 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 17 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/996500128/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996500128/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996500128",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4985699,
"operating_profit": 246784,
"net_profit": 105866,
"equity": 864558,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6385488,
"operating_profit": 113001,
"net_profit": 153212,
"equity": 831650,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "996500128" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Coba Måleteknikk AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Coba Måleteknikk AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Coba Måleteknikk AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 01.02.2011Styre
2Sist endret 01.02.2011Regnskapsfører
2Sist endret 30.12.2025API og MCPGET /company/996500128/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996500128/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996500128",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "996500128" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Coba Måleteknikk AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Coba Måleteknikk AS?
Hvem er regnskapsfører for Coba Måleteknikk AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Coba AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/996500128/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996500128/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996500128",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "COBA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "996500128" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Coba Måleteknikk AS eier Coba AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Coba Måleteknikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Coba Måleteknikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/996500128/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996500128/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996500128",
"chain": [
{ "org_no": "989139487", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "996500128", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "996500128" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Coba Måleteknikk AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Coba Måleteknikk AS | BEDR | Engroshandel med maskiner og utstyr ellers | Oslo | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.12.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 30.12.2025 | Revisor ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2024 | Revisor ↗ |
| 8.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.12.2021 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 27.12.2021 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/996500128/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996500128/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996500128",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-30", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "996500128" })Spør AI-assistenten
Når leverte Coba Måleteknikk AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Coba Måleteknikk AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Coba Måleteknikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 16,0 % av driftsinntektene — 3,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,9 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 3,9 % |
| Egenkapitalandel | 54,5 % | 43,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,96 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 0,83 | 0,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,2 % | 14,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -21,9 % | +2,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 59,6 % | 60,7 % |
| Lønnskostnad | 17,5 % | 19,1 % |
| Annen driftskostnad | 16,0 % | 12,5 % |
| Avskrivninger | 2,0 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/996500128/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996500128/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996500128",
"nace_code": "46.640",
"industry_count": 2414,
"revenue": { "value": 4985699, "percentile": 0.5526 },
"operating_margin": { "value": 0.0495, "percentile": 0.5091 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "996500128" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Coba Måleteknikk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Coba Måleteknikk AS blant de største selskapene innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers?
Hvor solid er Coba Måleteknikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
COBA MÅLETEKNIKK AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Ocean Yield AS | Bærum | 0,0 % | 2015 | 2020 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Coba Måleteknikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Coba Måleteknikk AS?
Det er registrert 3 320 selskaper i Norge innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, hvorav 445 i Oslo.
Er Coba Måleteknikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2011, som er lenger enn 60 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 76 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Coba Måleteknikk AS i Enhetsregisteret?
Coba Måleteknikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Coba Måleteknikk AS?
Daglig leder i Coba Måleteknikk AS er Carl Odvar Håkon Hoel, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Coba Måleteknikk AS?
Coba Måleteknikk AS eies i hovedsak av Coba AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Coba Måleteknikk AS?
Coba Måleteknikk AS hadde i 2025 en omsetning på 4,99 mill kr og et overskudd på 105 866 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Coba Måleteknikk AS?
Coba Måleteknikk AS har en registrert aksjekapital på 200 000 kr, fordelt på 2 000 aksjer.
Hvem fører regnskapet til Coba Måleteknikk AS?
Wican Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Coba Måleteknikk AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.