Clou AS
- Omsetning
- 8,4 mill
- +15,4 %
- Resultat
- 192 202
- −44,7 %
- Ansatte
- 8
- +1 siden mars
Om Clou AS
Clou AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Frisering og barbering. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Maren Anna Olstad er daglig leder, og Marte Blomstrøm Heggli er styreleder. Selskapet er ett av 1 275 innen frisering og barbering i Oslo, og ett av 8 809 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Salg av frisering og annen skjønnhetspleie.
Formål
Salg av frisering og annen skjønnhetspleie og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
AI-sammendrag
Vekst på 15% til 8 mrd kr plasserer selskapet blant de 10% største i bransjen, men lav egenkapitalandel på 513K kr mot 3M kr i gjeld indikerer begrenset finansiell buffer. MA Olstad Holding AS' 50%-eierskap sikrer klar styring, og med åtte ansatte og fire styremedlemmer fremstår driften som forholdsvis solid organisert for en frisørvirksomhet i Oslo.
API og MCPGET /company/996402010
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996402010" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996402010",
"name": "CLOU AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "96.210",
"nace_desc": "Frisering og barbering",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "996402010" })Spør AI-assistenten
Er Clou AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Clou AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Clou AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +15,4 % fra 2024 · +296,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,43 mill kr | 209 522 kr | 192 202 kr | 3,51 mill kr | 512 520 kr | 3,00 mill kr |
| 2024 | 7,30 mill kr | 261 270 kr | 347 789 kr | 2,61 mill kr | 320 319 kr | 2,29 mill kr |
| 2023 | 4,80 mill kr | −216 013 kr | −217 524 kr | 2,32 mill kr | −27 470 kr | 2,35 mill kr |
| 2022 | 2,55 mill kr | −169 882 kr | −170 766 kr | 636 328 kr | 190 054 kr | 446 274 kr |
| 2021 | 2,13 mill kr | 132 100 kr | 101 552 kr | 587 943 kr | 360 820 kr | 227 123 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 45 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 61 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/996402010/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996402010/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996402010",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8426755,
"operating_profit": 209522,
"net_profit": 192202,
"equity": 512520,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7303379,
"operating_profit": 261270,
"net_profit": 347789,
"equity": 320319,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "996402010" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Clou AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Clou AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Clou AS de siste årene.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 16.04.2026Styre
4Sist endret 10.03.2025Regnskapsfører
1Sist endret 20.12.2024Revisor
1Sist endret 27.12.2025API og MCPGET /company/996402010/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996402010/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996402010",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "996402010" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Clou AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Clou AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Clou AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Gunn M Holding AShadde 33,3 %
- L Skaug Holding AS33,3 % → 50 %
- Ma Olstad Holding AS33,3 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| L Skaug Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
| Ma Olstad Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/996402010/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996402010/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996402010",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "L SKAUG HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "MA OLSTAD HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "996402010" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Clou AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Clou AS eier L Skaug Holding AS, og hvem eier resten?
Er Clou AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Clou AS | BEDR | Frisering og barbering | Oslo | 8 |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2026 | Daglig leder ↗ |
| 27.12.2025 | Revisor ↗ |
| 18.7.2025 | Revisor ↗ |
| 10.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.3.2025 | Styre ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.12.2023 | Styre ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/996402010/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996402010/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996402010",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "996402010" })Spør AI-assistenten
Har Clou AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Clou AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Clou AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre+Maren Anna Olstad(Daglig leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 44,6 % av driftsinntektene — 17,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,5 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 14,6 % | 28,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,59 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 5,85 | 1,52 |
| Egenkapitalrentabilitet | 37,5 % | 17,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +15,4 % | +3,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,05 mill kr | 655 765,3 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 27,7 % | 11,5 % |
| Lønnskostnad | 44,6 % | 62,0 % |
| Annen driftskostnad | 24,3 % | 19,4 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/996402010/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996402010/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996402010",
"nace_code": "96.210",
"industry_count": 3129,
"revenue": { "value": 8426755, "percentile": 0.9545 },
"operating_margin": { "value": 0.0249, "percentile": 0.4938 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "996402010" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Clou AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Clou AS på i bransjen?
Hvor ligger Clou AS blant de 3129 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Clou AS
Hvor stor er bransjen Clou AS tilhører?
Clou AS er ett av 1 275 selskaper innen frisering og barbering i Oslo, og ett av 8 809 på landsbasis.
Hvor lenge har Clou AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Clou AS ble etablert i 2011 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Clou AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Clou AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Clou AS?
Maren Anna Olstad er registrert som daglig leder i Clou AS.
Hvem eier Clou AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er L Skaug Holding AS største eier i Clou AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Ma Olstad Holding AS med 50 %.
Hva omsatte Clou AS for i 2025?
I 2025 omsatte Clou AS for 8,43 mill kr, opp 15 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 192 202 kr.
Hvor lønnsom er driften i Clou AS?
Driftsresultatet for 2025 var 209 522 kr (driftsmargin 2,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Clou AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Clou AS en egenkapital på 512 520 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 14,6 %.
Hvor solid er økonomien i Clou AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Clou AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.