Idrettsveien 128 AS
- Omsetning
- 2,8 mill
- +7 %
- Resultat
- 2,0 mill
- +8,7 %
Om Idrettsveien 128 AS
Idrettsveien 128 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øygarden, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Nina Eileen Ytre-Eide Askeland er styrets leder. I 2025 hadde Idrettsveien 128 AS en omsetning på 2,77 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,04 mill kr. Egenkapitalen var 8,44 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nina Eileen AS med 85,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 400 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Øygarden, og ett av 76 536 i Norge. Det er eldre enn 57 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Kjøp, salg, utleie og drift av fast eiendom, herunder investere i selskaper med tilsvarende virksomhet, samt alt hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/996312070
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996312070" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996312070",
"name": "IDRETTSVEIEN 128 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ØYGARDEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "996312070" })Spør AI-assistenten
Når ble Idrettsveien 128 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Øygarden holder Idrettsveien 128 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Idrettsveien 128 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +7 % fra 2024 · +24,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,77 mill kr | 2,58 mill kr | 2,04 mill kr | 9,25 mill kr | 8,44 mill kr | 811 631 kr |
| 2024 | 2,59 mill kr | 2,39 mill kr | 1,88 mill kr | 9,49 mill kr | 8,25 mill kr | 1,24 mill kr |
| 2023 | 2,41 mill kr | 2,21 mill kr | 1,75 mill kr | 9,07 mill kr | 7,37 mill kr | 1,70 mill kr |
| 2022 | 2,22 mill kr | 2,04 mill kr | 1,60 mill kr | 8,28 mill kr | 5,62 mill kr | 2,66 mill kr |
| 2021 | 2,23 mill kr | 2,05 mill kr | 1,59 mill kr | 8,37 mill kr | 5,72 mill kr | 2,65 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 22 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/996312070/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996312070/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996312070",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2770372,
"operating_profit": 2575403,
"net_profit": 2039872,
"equity": 8437637,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2589980,
"operating_profit": 2392376,
"net_profit": 1877000,
"equity": 8247766,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "996312070" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Idrettsveien 128 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Idrettsveien 128 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Idrettsveien 128 AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 02.09.2025Regnskapsfører
1Sist endret 09.11.2016API og MCPGET /company/996312070/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996312070/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996312070",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "996312070" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Idrettsveien 128 AS?
List alle roller i Idrettsveien 128 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Idrettsveien 128 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Kjell Arne AShadde 42,9 %
- Nina Eileen AS42,9 % → 85,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nina Eileen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 85,7 % | 300 000 |
| Furu Pl AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,3 % | 50 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/996312070/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996312070/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996312070",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NINA EILEEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 85.71, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "FURU PL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 14.29, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "996312070" })Spør AI-assistenten
Er Idrettsveien 128 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Idrettsveien 128 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Idrettsveien 128 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Nina Eileen AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/996312070/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996312070/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996312070",
"chain": [
{ "org_no": "820290712", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "996312070", "owner_pct": 85.71, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "996312070" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Idrettsveien 128 AS?
Hvem eier Idrettsveien 128 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Idrettsveien 128 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Øygarden | − |
Kunngjøringer56
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.11.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.9.2025 | Styre ↗ |
| 13.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.1.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.12.2022 | Kapital ↗ |
| 5.12.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 28.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.1.2022 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/996312070/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996312070/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996312070",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-14", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "996312070" })Spør AI-assistenten
Har Idrettsveien 128 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Idrettsveien 128 AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Idrettsveien 128 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 1,5 % av driftsinntektene — 17,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 93,0 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 73,6 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 91,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,82 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,10 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,2 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,0 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,4 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 1,5 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 5,2 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/996312070/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996312070/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996312070",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 2770372, "percentile": 0.79 },
"operating_margin": { "value": 0.9296, "percentile": 0.9763 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "996312070" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Idrettsveien 128 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Idrettsveien 128 AS på i bransjen?
Hvor ligger Idrettsveien 128 AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Idrettsveien 128 AS
Hvor stor er bransjen Idrettsveien 128 AS tilhører?
Idrettsveien 128 AS er ett av 400 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Øygarden, og ett av 76 536 på landsbasis.
Hvor lenge har Idrettsveien 128 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Idrettsveien 128 AS ble etablert i 2010 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 57 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Idrettsveien 128 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Idrettsveien 128 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Idrettsveien 128 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Nina Eileen AS største eier i Idrettsveien 128 AS med 85,7 % av aksjene. Nest størst er Furu Pl AS med 14,3 %.
Hvem er morselskapet til Idrettsveien 128 AS?
Selskapet er datterselskap av Nina Eileen AS (85,7 % eierandel).
Går Idrettsveien 128 AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,77 mill kr, opp 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 8,44 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Idrettsveien 128 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Idrettsveien 128 AS er 350 000 kr (350 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Idrettsveien 128 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2010. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.