Riva Trading AS
Org.nr 996302105
Om Riva Trading AS
Riva Trading AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tysvær, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med metaller og metallholdig malm. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Steinar Raaen er styrets leder. I 2025 hadde Riva Trading AS en omsetning på 3,17 mill kr, en nedgang på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 139 583 kr. Egenkapitalen var 255 157 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Steinar Raaen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 196 i Norge innen engroshandel med metaller og metallholdig malm. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet og formål
Investering i aksjer og andre verdiprodukter, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å kunne delta i foretak som driver tilsvarende virksomhet, samt omsetning av varer og tjenester og agenturvirksomhet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,17 mill kr | 186 612 kr | 139 583 kr | 320 425 kr | 255 157 kr | 65 268 kr |
| 2024 | 3,56 mill kr | 92 308 kr | 70 938 kr | 212 805 kr | 115 574 kr | 97 231 kr |
| 2023 | 2,37 mill kr | 66 469 kr | 101 283 kr | 146 414 kr | 114 635 kr | 31 778 kr |
| 2022 | 814 259 kr | −82 281 kr | −86 647 kr | 128 036 kr | 13 353 kr | 114 683 kr |
| 2021 | 7,27 mill kr | 280 792 kr | 266 919 kr | 675 077 kr | 257 121 kr | 417 955 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 85 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 40 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 16.12.2010Regnskapsfører
1Sist endret 27.03.2025Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Steinar Raaen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Riva Trading AS | BEDR | Engroshandel med metaller og metallholdig malm | Tysvær | − |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.11.2024 | Kapital ↗ |
| 6.11.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.9.2024 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 20.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.9.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 13.9.2023 | Revisor ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.8.2022 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 0,0 % av driftsinntektene — 11,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,9 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 4,4 % | 4,7 % |
| Egenkapitalandel | 79,6 % | 63,8 % |
| Likviditetsgrad | 4,14 | 2,08 |
| Gjeldsgrad | 0,26 | 0,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | 54,7 % | 9,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -11,1 % | +2,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 84,6 % | 74,7 % |
| Lønnskostnad | 0,0 % | 11,6 % |
| Annen driftskostnad | 8,5 % | 8,8 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 0,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Tysvær
1 000+ til i Tysvær →Spørsmål og svar om Riva Trading AS
Hvor stor er bransjen Riva Trading AS tilhører?
Riva Trading AS er ett av 196 selskaper i Norge innen engroshandel med metaller og metallholdig malm.
Hvor lenge har Riva Trading AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Riva Trading AS ble etablert i 2010 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Riva Trading AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Riva Trading AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Riva Trading AS?
Styrets leder i Riva Trading AS er Steinar Raaen.
Hvem eier Riva Trading AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Steinar Raaen største eier i Riva Trading AS med 100 % av aksjene.
Går Riva Trading AS med overskudd?
Riva Trading AS hadde i 2025 en omsetning på 3,17 mill kr og et overskudd på 139 583 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Riva Trading AS?
Driftsresultatet for 2025 var 186 612 kr (driftsmargin 5,9 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Riva Trading AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Riva Trading AS en egenkapital på 255 157 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 79,6 %.
Hvor solid er økonomien i Riva Trading AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Riva Trading AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Riva Trading AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2018. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.