Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Bunadsbua AS

Org.nr 996193128www.bunadsbua.no
Omsetning
7,2 mill
+14,5 %
Resultat
482 194
5 års regnskap
Ansatte
7
−1 siden mars
Mer

Om Bunadsbua AS

Bunadsbua AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kvam, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av yttertøy. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Renate Lid Marøy er daglig leder, og Signe Melstveit Byrkjeland er styreleder. I 2025 hadde Bunadsbua AS en omsetning på 7,16 mill kr, en økning på 15 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 482 194 kr. Egenkapitalen var 1,23 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Renate Lid Marøy med 34 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen produksjon av yttertøy i Kvam, og ett av 1 412 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Produksjon og salg av bunader med utstyr/tilbehør.

Formål

Produksjon og salg av bunader med utstyr.

API og MCPGET /company/996193128

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/996193128" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "996193128",
  "name": "BUNADSBUA AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "14.210",
  "nace_desc": "Produksjon av yttertøy",
  "employees": 7,
  "address": { "municipality": "KVAM", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "996193128" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Kvam holder Bunadsbua AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Bunadsbua AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Bunadsbua AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +14,5 % fra 2024 · +29,2 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20257,16 mill kr553 861 kr482 194 kr3,03 mill kr1,23 mill kr1,80 mill kr
20246,25 mill kr−106 249 kr−126 984 kr2,57 mill kr745 944 kr1,83 mill kr
20236,44 mill kr−55 502 kr−53 541 kr2,17 mill kr872 928 kr1,30 mill kr
20225,48 mill kr−148 177 kr−145 156 kr2,06 mill kr926 469 kr1,14 mill kr
20215,54 mill kr195 125 kr150 351 kr2,29 mill kr1,07 mill kr1,22 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler3,03 mill kr
Anleggsmidler1 %19 535 krOmløpsmidler99 %3,01 mill kr
Egenkapital og gjeld3,03 mill kr
Innskutt egenkapital3 %100 000 krOpptjent egenkapital37 %1,13 mill krKortsiktig gjeld56 %1,71 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader6,60 mill kr
Finansinntekter8 103 kr
Finanskostnader17 342 kr
Netto finans−9 239 kr
Ordinært resultat før skatt544 622 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2024 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 61 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 36 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/996193128/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/996193128/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "996193128",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 7158028,
      "operating_profit": 553861,
      "net_profit": 482194,
      "equity": 1228138,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 6250729,
      "operating_profit": -106249,
      "net_profit": -126984,
      "equity": 745944,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "996193128" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Bunadsbua AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bunadsbua AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bunadsbua AS per år.

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 19.01.2024
Renate Lid Marøy(f. 1987)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

3Sist endret 19.01.2024
Styrets lederSignatur
Representant for A-aksjonærene
Renate Lid Marøy(f. 1987)
StyremedlemSignaturProkura
Representant for A-aksjonærene
Gjertrud Neteland(f. 1987)
StyremedlemSignatur
Representant for A-aksjonærene

Regnskapsfører

1Sist endret 29.05.2017
Regnskapsfører
repr. AZETS INSIGHT ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 11.04.2026
Revisor
repr. HARDANGER REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte april 2026
API og MCPGET /company/996193128/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/996193128/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "996193128",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "996193128" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Bunadsbua AS?
  • List alle roller i Bunadsbua AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Bunadsbua AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

3 nye · 4 ute

Inn (3)
Ut (4)
  • Annlaug Tveit Flatabøhadde 25 %
  • Edel Anny Byrkjelandhadde 25 %
  • Kirsten Rykkje Flotvehadde 25 %
  • Signe Steinstøhadde 25 %
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Renate Lid MarøyPersonOrdinære aksjer34,0 %34
Gjertrud NetelandPersonOrdinære aksjer33,0 %33
Signe Melstveit ByrkjelandPersonOrdinære aksjer33,0 %33

3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/996193128/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/996193128/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "996193128",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 3
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "996193128" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Bunadsbua AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Er Bunadsbua AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Bunadsbua AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Bunadsbua ASBEDRProduksjon av yttertøyKvam7

Kunngjøringer25

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/996193128/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/996193128/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "996193128",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-10", "type": "Revisor", … },
    { "dato": "2026-02-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "996193128" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Bunadsbua AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Bunadsbua AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Bunadsbua AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:8→7
  2. Endring i roller og styre
    +HARDANGER REVISJON AS(Revisor)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 61,4 % av driftsinntektene — 23,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin7,7 %2,0 %
Resultatmargin6,7 %2,0 %
Egenkapitalandel40,6 %44,3 %
Likviditetsgrad1,761,64
Gjeldsgrad1,460,62
Egenkapitalrentabilitet39,3 %7,5 %
Omsetningsvekst (siste år)+14,5 %+1,3 %
Omsetning per ansatt1,02 mill kr922 227,813 kr
Andel av driftsinntekter2024Bransjemedian
Varekostnad30,6 %38,4 %
Lønnskostnad61,4 %37,7 %
Annen driftskostnad9,3 %18,3 %
Avskrivninger0,3 %0,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/996193128/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/996193128/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "996193128",
  "nace_code": "14.210",
  "industry_count": 204,
  "revenue": { "value": 7158028, "percentile": 0.8812 },
  "operating_margin": { "value": 0.0774, "percentile": 0.6568 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "996193128" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Bunadsbua AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bunadsbua AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Bunadsbua AS blant de 204 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Ofte spurt om Bunadsbua AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bunadsbua AS?

Det er registrert 1 412 selskaper i Norge innen produksjon av yttertøy, hvorav 6 i Kvam.

Er Bunadsbua AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2010, som er lenger enn 77 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 26 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Bunadsbua AS bedre enn andre i bransjen?

Bunadsbua AS hadde en driftsmargin på 7,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2 % for produksjon av yttertøy.

Hva er statusen til Bunadsbua AS?

Bunadsbua AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Bunadsbua AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Bunadsbua AS?

Daglig leder i Bunadsbua AS er Renate Lid Marøy, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Bunadsbua AS?

Bunadsbua AS eies i hovedsak av Renate Lid Marøy (34 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva er omsetningen til Bunadsbua AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 7,16 mill kr, opp 15 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,23 mill kr ved årsslutt.

Hva er driftsresultatet til Bunadsbua AS?

I 2025 hadde Bunadsbua AS et driftsresultat på 553 861 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 7,7 %.

Hvor solid er balansen til Bunadsbua AS?

Egenkapitalen i Bunadsbua AS var 1,23 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 40,6 % av totalkapitalen.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland