Sameiet Høyveien 69
Org.nr 996095193
Om Sameiet Høyveien 69
Sameiet Høyveien 69 er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Arendal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Kristoffer Sandmo er styrets leder. I 2025 hadde Sameiet Høyveien 69 en omsetning på 992 442 kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 128 208 kr. Egenkapitalen var 408 640 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 398 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Arendal, og ett av 47 146 i Norge. Det ble etablert samme år som 771 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Eierseksjonssameie.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 992 442 kr | 121 818 kr | 128 208 kr | 544 263 kr | 408 640 kr | 135 624 kr |
| 2024 | 976 800 kr | 151 942 kr | 150 328 kr | 609 125 kr | 280 432 kr | 328 694 kr |
| 2023 | 976 800 kr | 120 900 kr | 111 885 kr | 530 206 kr | 130 104 kr | 400 101 kr |
| 2022 | 924 000 kr | 22 097 kr | 8 693 kr | 480 195 kr | 18 219 kr | 461 976 kr |
| 2021 | 872 520 kr | 216 821 kr | 199 631 kr | 513 112 kr | 9 526 kr | 503 586 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 77 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 11 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 87 prosent av eiendelene.
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 06.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 20.10.2025Revisor
1Sist endret 06.02.2026Forretningsfører
1Sist endret 23.10.2025Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sameiet Høyveien 69 | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Arendal | − |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2026 | Styre ↗ |
| 6.7.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.2.2026 | Revisor ↗ |
| 27.5.2025 | Styre ↗ |
| 12.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.5.2024 | Styre ↗ |
| 15.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2023 | Styre ↗ |
| 6.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Jan Oluf Christensen(Varamedlem)+Kristoffer Sandmo(Styrets leder)+Nils Fredrik Bourbeau Ugland(Styremedlem)−Ellen Askland(Varamedlem)−Jan Oluf Christensen(Styremedlem)−Kristoffer Sandmo(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Malmbryggen Vestre gate 2→høyveien 69Postnummer:4836→4838
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 75,1 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 9,84 | 6,08 |
| Gjeldsgrad | 0,33 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 31,4 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Arendal
1 000+ til i Arendal →Spørsmål og svar om Sameiet Høyveien 69
Hvor stor er bransjen Sameiet Høyveien 69 tilhører?
Sameiet Høyveien 69 er ett av 398 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Arendal, og ett av 47 146 på landsbasis.
Hvor lenge har Sameiet Høyveien 69 eksistert sammenlignet med bransjen?
Sameiet Høyveien 69 ble etablert i 2010 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 42 % av selskapene i bransjen.
Er Sameiet Høyveien 69 et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sameiet Høyveien 69 i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen ESEK?
Organisasjonsformen til Sameiet Høyveien 69 er Eierseksjonssameie, forkortet ESEK.
Går Sameiet Høyveien 69 med overskudd?
Sameiet Høyveien 69 hadde i 2025 en omsetning på 992 442 kr og et overskudd på 128 208 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Sameiet Høyveien 69?
Ved utgangen av 2025 hadde Sameiet Høyveien 69 en egenkapital på 408 640 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 75,1 %.
Hvor holder Sameiet Høyveien 69 til?
Sameiet Høyveien 69 holder til i høyveien 69, 4838, ARENDAL, i Arendal kommune i Agder.
Hva er nettsiden til Sameiet Høyveien 69?
Registrert nettside for Sameiet Høyveien 69 er www.arendalboligbyggelag.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.