Gaia Energiteknikk AS
Org.nr 995849860
Om Gaia Energiteknikk AS
Gaia Energiteknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Ole Jon Brøtmet er daglig leder, og Ole Jon Brøtmet er styreleder. I 2025 hadde Gaia Energiteknikk AS en omsetning på 3,50 mill kr, en økning på 410 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,38 mill kr. Egenkapitalen var 1,86 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ole Jon Brøtmet med 100 % av aksjene.
Aktivitet
Kjøp og salg av varmepumper og annet VVS utstyr, investere i andre selskaper og kjøp og salg av aksjer og verdipapirer.
Formål
Kjøp og salg av utstyr innen VVS og annen konsulentbistand som naturlig hører sammen med dette. Selskapet kan også investere i andre selskaper for å utøve eierskap. Selskapet kan også investere i andre aksjer og verdipapirer.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,50 mill kr | 1,81 mill kr | 1,38 mill kr | 3,18 mill kr | 1,86 mill kr | 1,32 mill kr |
| 2024 | 685,50K kr | 225,85K kr | 687,24K kr | 1,72 mill kr | 477,84K kr | 1,24 mill kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
| 2022 | 28,85K kr | 6 397 kr | −2 248 kr | 459,95K kr | −14,29K kr | 474,24K kr |
| 2021 | 0 kr | −180,00K kr | −173,91K kr | 473,39K kr | −12,04K kr | 485,43K kr |
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 24.08.2010Styre
1Sist endret 23.12.2025Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ole Jon Brøtmet | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gaia Energiteknikk AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Bærum | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.12.2025 | Styre ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.4.2025 | Styre ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.12.2021 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 21.12.2021 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Investeringer
GAIA ENERGITEKNIKK AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Neva Holding AS | Horten | 1.7 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Polarfisk- AS | Meløy | 0.1 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Next Biometrics Group ASA | Oslo | 0.0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Bærum
1 000+ til i Bærum →Folk spør om Gaia Energiteknikk AS
Hva er statusen til Gaia Energiteknikk AS?
Gaia Energiteknikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Gaia Energiteknikk AS?
Gaia Energiteknikk AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Gaia Energiteknikk AS?
Daglig leder i Gaia Energiteknikk AS er Ole Jon Brøtmet, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Gaia Energiteknikk AS?
Største aksjonær i Gaia Energiteknikk AS er Ole Jon Brøtmet med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Gaia Energiteknikk AS?
Gaia Energiteknikk AS hadde i 2025 en omsetning på 3,50 mill kr og et overskudd på 1,38 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over.
Har Gaia Energiteknikk AS revisor?
Gaia Energiteknikk AS har fravalgt revisjon (registrert 21.12.2021). Aksjeloven lar mindre aksjeselskaper velge bort revisor når de er under tersklene for omsetning, balansesum og ansatte.