Bui I Måren STI
- Omsetning
- 25 000
- +1 011,1 %
- Resultat
- 11 807
- 7 års regnskap
Om Bui I Måren STI
Bui I Måren STI er registrert som stiftelse med forretningsadresse i Høyanger, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Helen Måredal er styrets leder. I 2025 hadde Bui I Måren STI en omsetning på 25 000 kr, en økning på 1011 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 11 807 kr. Egenkapitalen var 829 980 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 4 innen aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål i Høyanger, og ett av 3 226 i Norge. Det ble etablert samme år som 48 andre selskaper i bransjen. Stiftelse er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Drive et forsamlingshus i Måren i Høyanger kommune som skal stillast til disposisjon for interesserte. Dele ut midlar til søkarar som vil bruke dette til allmenn nytte i Måren og som elles innfrir krava i desse vedtektene punkt 7 a og b.
API og MCPGET /company/995769069
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995769069" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995769069",
"name": "BUI I MÅREN STI",
"org_form": "STI",
"nace_code": "94.991",
"nace_desc": "Aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HØYANGER", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "995769069" })Spør AI-assistenten
Hva driver Bui I Måren STI med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Bui I Måren STI: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Bui I Måren STI registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1 011,1 % fra 2024 · +566,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 25 000 kr | 55 kr | 11 807 kr | 829 980 kr | 829 980 kr | 0 kr |
| 2024 | 2 250 kr | −34 415 kr | −21 807 kr | 818 173 kr | 818 173 kr | 0 kr |
| 2023 | 16 050 kr | −1 760 kr | 13 866 kr | 839 979 kr | 839 979 kr | 0 kr |
| 2022 | 22 750 kr | 6 421 kr | 10 929 kr | 826 113 kr | 826 113 kr | 0 kr |
| 2021 | 3 750 kr | −14 342 kr | −9 468 kr | 815 184 kr | 815 184 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 58 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/995769069/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995769069/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995769069",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 25000, "operating_profit": 55, "net_profit": 11807, "equity": 829980, … },
{ "year": 2024, "revenue": 2250, "operating_profit": -34415, "net_profit": -21807, "equity": 818173, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "995769069" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bui I Måren STI per år.
Hvordan har omsetningen til Bui I Måren STI utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Bui I Måren STI i 2025?
Roller og styre6
Styre
5Sist endret 20.04.2026Revisor
1Sist endret 09.08.2010API og MCPGET /company/995769069/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995769069/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995769069",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "995769069" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Bui I Måren STI?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Bui I Måren STI?
List alle roller i Bui I Måren STI: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.4.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/995769069/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995769069/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995769069",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "995769069" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Bui I Måren STI i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bui I Måren STI sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bui I Måren STI sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Helen Måredal(Styrets leder)−Mary-Ann Holen Måredal(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 99,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,00 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,4 % | 2,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/995769069/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995769069/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995769069",
"nace_code": "94.991",
"industry_count": 3097,
"revenue": { "value": 25000, "percentile": 0.5558 },
"operating_margin": { "value": 0.0022, "percentile": 0.374 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "995769069" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Bui I Måren STI sammenlignet med andre i bransjen?
Er Bui I Måren STI blant de største selskapene innen aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål?
Hvor solid er Bui I Måren STI sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIVis 5 tilVis færre
Også i Høyanger
+698 til i Høyanger →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Bui I Måren STI
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bui I Måren STI?
Det er registrert 3 226 selskaper i Norge innen aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål, hvorav 4 i Høyanger.
Er Bui I Måren STI et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2010, som er lenger enn 28 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 48 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Bui I Måren STI i Enhetsregisteret?
Bui I Måren STI er et aktivt selskap registrert som Stiftelse i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Bui I Måren STI?
Bui I Måren STI driver innen aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål, med NACE-kode 94.991 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Drive et forsamlingshus i Måren i Høyanger kommune som skal stillast til disposisjon for interesserte.
Hva betyr organisasjonsformen STI?
Bui I Måren STI er registrert som Stiftelse (STI). En stiftelse er en selveiende formuesmasse uten eiere, styrt av et styre etter formålet i vedtektene.
Hva er omsetningen til Bui I Måren STI?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 25 000 kr, opp 1011 % fra 2024. Egenkapitalen var 829 980 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Bui I Måren STI?
I 2025 hadde Bui I Måren STI et driftsresultat på 55 kr.
Hva er organisasjonsnummeret til Bui I Måren STI?
Bui I Måren STI har org.nr 995 769 069 og er registrert som Stiftelse i Brønnøysundregistrene.
Hvem er revisor for Bui I Måren STI?
Collegium Revisjon AS er registrert som revisor for Bui I Måren STI.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.