Lindal Klær AS
- Omsetning
- 6,7 mill
- −8 %
- Resultat
- 19 587
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 7
Om Lindal Klær AS
Lindal Klær AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med klær. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Ole Lindal er daglig leder, og Britt-Helen Lindal er styreleder. Selskapet er ett av 75 innen detaljhandel med klær i Sandnes, og ett av 5 465 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Butikksalg med dameklær.
Formål
Butikksalg med dameklær, herunder eierposisjoner i selskaper med tilsvarende virksomhet.
AI-sammendrag
Rask omsetningsnedgang på 8% til 7M kr treffer et allerede skjørt kapitalgrunnlag, med bare 23K kr i egenkapital mot 2M kr i gjeld. Driftsmarginen ligger likevel over bransjesnittet for de 2645 sammenlignbare selskapene, noe som tyder på stram kostnadsstyring til tross for lav bemanning. Spredt eierskap med Ole Lindal som største aksjonær på kun 33,3% og fire styremedlemmer signaliserer en mer sammensatt eierstruktur enn typisk for en butikkjede av denne størrelsen.
API og MCPGET /company/995691310
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995691310" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995691310",
"name": "LINDAL KLÆR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.710",
"nace_desc": "Detaljhandel med klær",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "995691310" })Spør AI-assistenten
Er Lindal Klær AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Lindal Klær AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Lindal Klær AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −8 % fra 2024 · −7,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,69 mill kr | 158 361 kr | 19 587 kr | 1,84 mill kr | 23 085 kr | 1,82 mill kr |
| 2024 | 7,27 mill kr | −87 865 kr | −191 914 kr | 2,32 mill kr | −246 503 kr | 2,57 mill kr |
| 2023 | 7,82 mill kr | −421 926 kr | −479 209 kr | 2,51 mill kr | −54 589 kr | 2,56 mill kr |
| 2022 | 8,04 mill kr | 77 183 kr | 32 066 kr | 2,15 mill kr | 424 620 kr | 1,72 mill kr |
| 2021 | 7,25 mill kr | 257 480 kr | 211 351 kr | 1,94 mill kr | 392 555 kr | 1,55 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 65 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene.
Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
API og MCPGET /company/995691310/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995691310/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995691310",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 6685197, "operating_profit": 158361, "net_profit": 19587, "equity": 23085, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 7269754,
"operating_profit": -87865,
"net_profit": -191914,
"equity": -246503,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "995691310" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Lindal Klær AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lindal Klær AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lindal Klær AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 15.01.2019Styre
4Sist endret 07.10.2025Revisor
1Sist endret 16.07.2010API og MCPGET /company/995691310/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995691310/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995691310",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "995691310" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Lindal Klær AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Lindal Klær AS?
List alle roller i Lindal Klær AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 endret eierandel
- Helén Lindal Bjorheim33,3 %
- Odd Johan Lindal33,3 % → 16,7 %
- Britt-Helen Lindal33,3 % → 16,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Helén Lindal Bjorheim | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 3 332 |
| Ole Lindal | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 3 332 |
| Britt-Helen Lindal | Person | Ordinære aksjer | 16,7 % | 1 668 |
| Odd Johan Lindal | Person | Ordinære aksjer | 16,7 % | 1 668 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/995691310/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995691310/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995691310",
"shareholders": [
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "995691310" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Lindal Klær AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lindal Klær AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Lindal Klær AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lindal Klær AS | BEDR | Detaljhandel med klær | Sandnes | 7 |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2025 | Styre ↗ |
| 24.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.9.2025 | Styre ↗ |
| 12.10.2024 | Styre ↗ |
| 2.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/995691310/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995691310/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995691310",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "995691310" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Lindal Klær AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lindal Klær AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Lindal Klær AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 64,6 % av driftsinntektene — 11,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,4 % | 1,8 % |
| Resultatmargin | 0,3 % | 0,8 % |
| Egenkapitalandel | 1,3 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,01 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 78,77 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 84,8 % | 5,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -8,0 % | +3,0 % |
| Omsetning per ansatt | 955 028,143 kr | 987 637,622 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 64,6 % | 53,2 % |
| Lønnskostnad | 22,8 % | 23,6 % |
| Annen driftskostnad | 10,3 % | 18,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/995691310/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995691310/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995691310",
"nace_code": "47.710",
"industry_count": 2632,
"revenue": { "value": 6685197, "percentile": 0.745 },
"operating_margin": { "value": 0.0237, "percentile": 0.5263 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "995691310" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Lindal Klær AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lindal Klær AS på i bransjen?
Hvor ligger Lindal Klær AS blant de 2632 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
LINDAL KLÆR AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sandnes Sentrum AS | Sandnes | 0,3 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Lindal Klær AS
Hvor stor er bransjen Lindal Klær AS tilhører?
Lindal Klær AS er ett av 75 selskaper innen detaljhandel med klær i Sandnes, og ett av 5 465 på landsbasis.
Hvor lenge har Lindal Klær AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lindal Klær AS ble etablert i 2010 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 78 % av selskapene.
Er Lindal Klær AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lindal Klær AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Lindal Klær AS?
Organisasjonsformen til Lindal Klær AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Lindal Klær AS?
Ole Lindal er registrert som daglig leder i Lindal Klær AS.
Hvilke eiere står bak Lindal Klær AS?
Største aksjonær i Lindal Klær AS er Helén Lindal Bjorheim med 33,3 % av aksjene, fulgt av Ole Lindal (33,3 %) og Britt-Helen Lindal (16,7 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Lindal Klær AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,69 mill kr, ned 8 % fra 2024. Egenkapitalen var 23 085 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Lindal Klær AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Lindal Klær AS en egenkapital på 23 085 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 1,3 %.
Hvor stor aksjekapital har Lindal Klær AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Lindal Klær AS er 100 000 kr (10 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Lindal Klær AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2010. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.