Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS
Org.nr 995683113
Om Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS
Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sarpsborg, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Kenneth Ravneng er styrets leder. I 2025 hadde Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS en omsetning på 3,35 mill kr, en nedgang på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 174 255 kr. Egenkapitalen var 70 566 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kenneth Ravneng med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 117 innen grunnarbeid i Sarpsborg, og ett av 12 728 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Fjellspregning.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,35 mill kr | −153 051 kr | −174 255 kr | 820 919 kr | 70 566 kr | 750 353 kr |
| 2024 | 3,71 mill kr | −18 516 kr | −73 274 kr | 1,05 mill kr | 244 820 kr | 807 308 kr |
| 2023 | 3,08 mill kr | −424 880 kr | −455 524 kr | 1,45 mill kr | 318 095 kr | 1,14 mill kr |
| 2022 | 3,88 mill kr | −235 401 kr | −264 725 kr | 1,90 mill kr | 773 619 kr | 1,13 mill kr |
| 2021 | 3,96 mill kr | 459 929 kr | 348 522 kr | 1,99 mill kr | 1,05 mill kr | 937 406 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 38 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 26 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 11.08.2010Regnskapsfører
1Sist endret 03.07.2012Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kenneth Ravneng | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS | BEDR | Grunnarbeid | Sarpsborg | − |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2024 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 27.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 48,8 % av driftsinntektene — 15,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -4,6 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | -5,2 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 8,6 % | 41,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,67 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 10,63 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | -246,9 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -9,7 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 14,3 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 38,4 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 48,8 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 3,0 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Sarpsborg
1 000+ til i Sarpsborg →Godt å vite om Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS
Hvor stor er bransjen Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS tilhører?
Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS er ett av 117 selskaper innen grunnarbeid i Sarpsborg, og ett av 12 728 på landsbasis.
Hvor lenge har Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS ble etablert i 2010 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS?
Organisasjonsformen til Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS?
Største aksjonær i Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS er Kenneth Ravneng med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS for i 2025?
I 2025 omsatte Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS for 3,35 mill kr, ned 10 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 174 255 kr.
Hvor stor aksjekapital har Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Kenneth Ravneng Fjellsprengning AS er 100 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.