- Omsetning
- 56,0 mill
- +78,1 %
- Resultat
- 2,3 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 33
- −6 siden mars
Om Armeringssenteret AS
Armeringssenteret AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Asker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Tore Stavdal er daglig leder, og Krzysztof Andrzej Brzozowski er styreleder. Selskapet er ett av 40 innen utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester i Asker, og ett av 3 404 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Utleie av arbeidskraft.
Formål
Bemanning og rekruttering innen bygg og anlegg.
AI-sammendrag
Rask vekst på 78% til 56 mrk kr på under fem år etter etableringen i 2010 viser at bemanningsselskapet har tatt en solid posisjon innen bygg og anlegg i Asker-regionen. Over snittet driftsmargin kombinert med kun 33 ansatte tyder på en effektiv forretningsmodell, men en egenkapitalandel på 15% og gjeld på 16M kr gjør balansen sårbar dersom veksten flater ut.
API og MCPGET /company/995552582
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995552582" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995552582",
"name": "ARMERINGSSENTERET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "78.200",
"nace_desc": "Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester",
"employees": 33,
"address": { "municipality": "ASKER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "995552582" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Armeringssenteret AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Armeringssenteret AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Asker holder Armeringssenteret AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +78,1 % fra 2024 · +12,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 56,05 mill kr | 2,31 mill kr | 2,34 mill kr | 19,54 mill kr | 3,10 mill kr | 16,44 mill kr |
| 2024 | 31,47 mill kr | −4,67 mill kr | −4,65 mill kr | 13,18 mill kr | 765 028 kr | 12,41 mill kr |
| 2023 | 45,02 mill kr | −1,19 mill kr | −1,04 mill kr | 13,41 mill kr | 5,41 mill kr | 8,00 mill kr |
| 2022 | 59,79 mill kr | 1,56 mill kr | 1,13 mill kr | 22,98 mill kr | 6,45 mill kr | 16,53 mill kr |
| 2021 | 49,66 mill kr | −585 937 kr | −446 713 kr | 21,10 mill kr | 324 685 kr | 15,78 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 87 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 38 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 56 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/995552582/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995552582/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995552582",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 56049991,
"operating_profit": 2306438,
"net_profit": 2337443,
"equity": 3102471,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 31465939,
"operating_profit": -4668032,
"net_profit": -4646513,
"equity": 765028,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "995552582" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Armeringssenteret AS per år.
Hvordan har omsetningen til Armeringssenteret AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Armeringssenteret AS i 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 26.05.2010Styre
3Sist endret 05.09.2024Regnskapsfører
1Sist endret 06.11.2024Revisor
1Sist endret 12.02.2026API og MCPGET /company/995552582/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995552582/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995552582",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "995552582" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Armeringssenteret AS?
Hvem er regnskapsfører for Armeringssenteret AS?
List alle roller i Armeringssenteret AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Benzen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 40,0 % | 400 |
| Krzysztof Andrzej Brzozowski | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 200 |
| Lars Christian Husebye | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 200 |
| Tore Stavdal | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 200 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/995552582/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995552582/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995552582",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BENZEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 40, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "995552582" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Armeringssenteret AS eier Benzen AS, og hvem eier resten?
Er Armeringssenteret AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Armeringssenteret AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Armeringssenteret AS | BEDR | Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester | Asker | 33 |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.2.2026 | Revisor ↗ |
| 6.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2024 | Styre ↗ |
| 28.6.2024 | Signatur ↗ |
| 28.6.2024 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/995552582/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995552582/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995552582",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-12", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "995552582" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Armeringssenteret AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Armeringssenteret AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Armeringssenteret AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:36→33
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:39→36
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 86,7 % av driftsinntektene — 10,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,1 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 4,2 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 15,9 % | 32,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,16 | 1,25 |
| Gjeldsgrad | 5,30 | 1,27 |
| Egenkapitalrentabilitet | 75,3 % | 14,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +78,1 % | +1,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,70 mill kr | 673 806,553 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,6 % | 4,5 % |
| Lønnskostnad | 86,7 % | 76,7 % |
| Annen driftskostnad | 4,6 % | 12,1 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/995552582/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995552582/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995552582",
"nace_code": "78.200",
"industry_count": 1606,
"revenue": { "value": 56049991, "percentile": 0.886 },
"operating_margin": { "value": 0.0411, "percentile": 0.5408 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "995552582" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Armeringssenteret AS blant de 1606 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Armeringssenteret AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Armeringssenteret AS blant de største selskapene innen utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester?
Godkjenninger og registre
Armeringssenteret AS har status «Godkjent» i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister.
Statusen er gjengitt slik den står i registeret. Det er oppdragsgivers ansvar å kontrollere status hos Arbeidstilsynet før innleie.
Kilde: Arbeidstilsynet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+5 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Armeringssenteret AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Armeringssenteret AS?
Det er registrert 3 404 selskaper i Norge innen utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester, hvorav 40 i Asker.
Er Armeringssenteret AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2010, som er lenger enn 79 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 112 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Armeringssenteret AS i Enhetsregisteret?
Armeringssenteret AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Armeringssenteret AS?
Daglig leder i Armeringssenteret AS er Tore Stavdal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Armeringssenteret AS?
Største aksjonær i Armeringssenteret AS er Benzen AS med 40 % av aksjene, fulgt av Krzysztof Andrzej Brzozowski (20 %) og Lars Christian Husebye (20 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Armeringssenteret AS?
Armeringssenteret AS hadde i 2025 en omsetning på 56,05 mill kr og et overskudd på 2,34 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Armeringssenteret AS?
Egenkapitalen i Armeringssenteret AS var 3,10 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 15,9 % av totalkapitalen.
Er Armeringssenteret AS registrert i MVA-registeret?
Armeringssenteret AS er registrert i MVA-registeret (siden 2010) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.