Pure Nordic AS
- Omsetning
- 2,9 mill
- +25,8 %
- Resultat
- −1,1 mill
- 7 års regnskap
Om Pure Nordic AS
Pure Nordic AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Måsøy, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Drift av hoteller. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Matthias Gieschen er daglig leder, og Matthias Gieschen er styreleder. I 2025 hadde Pure Nordic AS en omsetning på 2,92 mill kr, en økning på 26 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,14 mill kr. Egenkapitalen var −4,60 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Best Fishing Beteiligungs Gmbh med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen drift av hoteller i Måsøy, og ett av 1 805 i Norge. Det ble etablert samme år som 35 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (90 %).
Aktivitet
Virksomheten tilhører reiselivsbransjen og skal drive utleie av rom og leiligheter og båter, salg av fiske- og opplevelsesturer og sportsutstyr
Formål
Drive reiselivsvirksomhet, herunder eie og drive utleie av fast eiendom og båter, salg av fiske- og opplevelsesturer, sportsfiskeutstyr, samt delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/995418304
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995418304" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995418304",
"name": "PURE NORDIC AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.100",
"nace_desc": "Drift av hoteller",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MÅSØY", "county": "FINNMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "995418304" })Spør AI-assistenten
Når ble Pure Nordic AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Måsøy holder Pure Nordic AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Pure Nordic AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +25,8 % fra 2024 · +2 134,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,92 mill kr | −665 537 kr | −1,14 mill kr | 12,14 mill kr | −4,60 mill kr | 16,74 mill kr |
| 2024 | 2,32 mill kr | −932 505 kr | −1,46 mill kr | 11,99 mill kr | −3,46 mill kr | 15,46 mill kr |
| 2023 | 1,92 mill kr | −1,62 mill kr | −2,11 mill kr | 12,33 mill kr | −2,01 mill kr | 14,34 mill kr |
| 2022 | 1,57 mill kr | 120 866 kr | −3 711 kr | 14,63 mill kr | 101 467 kr | 14,52 mill kr |
| 2021 | 130 882 kr | −113 244 kr | −113 025 kr | 114 998 kr | 105 178 kr | 9 820 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 54 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 16 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/995418304/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995418304/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995418304",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2924439,
"operating_profit": -665537,
"net_profit": -1138254,
"equity": -4602027,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2324893,
"operating_profit": -932505,
"net_profit": -1456348,
"equity": -3463773,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "995418304" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Pure Nordic AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Pure Nordic AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Pure Nordic AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 28.09.2022Styre
1Sist endret 06.08.2022Regnskapsfører
1Sist endret 28.05.2015Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/995418304/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995418304/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995418304",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "995418304" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Pure Nordic AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Pure Nordic AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Pure Nordic AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Erik Mikolaschekhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Best Fishing Beteiligungs Gmbh | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 500 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/995418304/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995418304/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995418304",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "BEST FISHING BETEILIGUNGS GMBH",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "995418304" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Pure Nordic AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Pure Nordic AS eier Best Fishing Beteiligungs Gmbh, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Pure Nordic AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Havøysund Fishingcentre | BEDR | Drift av hoteller | Måsøy | − |
| Vinjesjøen Rorbuer | BEDR | Drift av hoteller | Bø | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.9.2022 | Daglig leder ↗ |
| 6.8.2022 | Styre ↗ |
| 16.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/995418304/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995418304/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995418304",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "995418304" })Spør AI-assistenten
Når leverte Pure Nordic AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Pure Nordic AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Pure Nordic AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 42,6 % av driftsinntektene — 40,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -22,8 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | -38,9 % | 1,9 % |
| Egenkapitalandel | -37,9 % | 25,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,95 | 1,11 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +25,8 % | +4,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 10,1 % | 15,2 % |
| Lønnskostnad | 16,1 % | 37,4 % |
| Annen driftskostnad | 54,0 % | 39,5 % |
| Avskrivninger | 42,6 % | 2,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/995418304/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995418304/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995418304",
"nace_code": "55.100",
"industry_count": 1585,
"revenue": { "value": 2924439, "percentile": 0.4331 },
"operating_margin": { "value": -0.2276, "percentile": 0.1291 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "995418304" })Spør AI-assistenten
Er Pure Nordic AS blant de største selskapene innen drift av hoteller?
Hvor solid er Pure Nordic AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Pure Nordic AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Pure Nordic AS
Hvor stor er bransjen Pure Nordic AS tilhører?
Pure Nordic AS er ett av 2 selskaper innen drift av hoteller i Måsøy, og ett av 1 805 på landsbasis.
Hvor lenge har Pure Nordic AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Pure Nordic AS ble etablert i 2010 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Pure Nordic AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Pure Nordic AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Pure Nordic AS?
Matthias Gieschen er registrert som daglig leder i Pure Nordic AS.
Hvem er største aksjonær i Pure Nordic AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Best Fishing Beteiligungs Gmbh største eier i Pure Nordic AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Pure Nordic AS for i 2025?
Pure Nordic AS hadde i 2025 en omsetning på 2,92 mill kr og et underskudd på 1,14 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mange avdelinger har Pure Nordic AS?
Pure Nordic AS har 2 registrerte underenheter — avdelinger eller arbeidssteder med eget bedriftsnummer. De listes under Underenheter på denne siden.
Hvor holder Pure Nordic AS til?
Pure Nordic AS holder til i Havøysund, 9690, HAVØYSUND, i Måsøy kommune i Finnmark.
Hvilken regnskapsfører bruker Pure Nordic AS?
I Enhetsregisteret er Pure Nordic AS registrert med regnskapsfører Sparebank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.