- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −190 074
- 6 års regnskap
Om Moldalsknuten Vindkraft AS
Moldalsknuten Vindkraft AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Per Ove Skorpen er styrets leder. I 2025 hadde Moldalsknuten Vindkraft AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 190 074 kr. Egenkapitalen var 7,83 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Eviny Vind AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 993 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Stavanger, og ett av 18 753 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Tilrettelegge, bygge og drive Moldalsknuten vindkraftanlegg, samt hva herved står i forbindelse.
Formål
Eie, utvikle og drifte Moldalsknuten vindkraftverk, samt annen virksomhet som har tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/995079801
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995079801" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995079801",
"name": "MOLDALSKNUTEN VINDKRAFT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "995079801" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Moldalsknuten Vindkraft AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Moldalsknuten Vindkraft AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Moldalsknuten Vindkraft AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −158 690 kr | −190 074 kr | 9,65 mill kr | 7,83 mill kr | 1,82 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −33 790 kr | −303 825 kr | 13,25 mill kr | 8,02 mill kr | 5,23 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −34 010 kr | −132 134 kr | 1,90 mill kr | −677 506 kr | 2,58 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −6 850 kr | −72 395 kr | 820 605 kr | −545 372 kr | 1,37 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −3 812 kr | −65 803 kr | 827 326 kr | −472 978 kr | 1,30 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/995079801/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995079801/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995079801",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -158690, "net_profit": -190074, "equity": 7828595, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -33790, "net_profit": -303825, "equity": 8018669, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "995079801" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Moldalsknuten Vindkraft AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Moldalsknuten Vindkraft AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Moldalsknuten Vindkraft AS per år.
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 17.02.2025Regnskapsfører
1Sist endret 05.05.2023API og MCPGET /company/995079801/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995079801/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995079801",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "995079801" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Moldalsknuten Vindkraft AS?
List alle roller i Moldalsknuten Vindkraft AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Moldalsknuten Vindkraft AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Eviny Vind AS50 %
- Eviny Tellenes AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Eviny Vind AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 200 000 |
| Norsk Vind AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 200 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/995079801/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995079801/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995079801",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "EVINY VIND AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "NORSK VIND AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "995079801" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Moldalsknuten Vindkraft AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Moldalsknuten Vindkraft AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Moldalsknuten Vindkraft AS eier Eviny Vind AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
- 10,6 %Tysnes Kraftlag AS
- 8 %Tysnes Kommune
- 1 %Windsor Door A/s
- 1 %Los Fjord AS
- 1 %Alsaker Fjordbruk AS
- 0,9 %Onarheim Bruk AS
- 0,9 %Opdal Ungdomslag
- 0,8 %Fronta AS
- 0,7 %Alsaker Brygge AS
- 0,6 %Tysnes Røde Kors Hjelpekorps
Viser de 25 største av 34 beregnede eiere.
Kunngjøringer41
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.4.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.1.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 12.1.2026 | Revisor ↗ |
| 5.3.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 5.3.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 17.2.2025 | Kapital ↗ |
| 17.2.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 17.2.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.2.2025 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/995079801/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995079801/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995079801",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-03", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-02-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "995079801" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Moldalsknuten Vindkraft AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Moldalsknuten Vindkraft AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Moldalsknuten Vindkraft AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT KRR AS(Regnskapsfører)−KJEDEREGNSKAP OG RÅDGIVNING AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:IPark Prof. Olav Hanssens v. 7A→IPark Professor Olav Hanssens vei 7A
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 81,1 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,22 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 0,23 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | -2,4 % | 8,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/995079801/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995079801/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995079801",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9231,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0027 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "995079801" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Moldalsknuten Vindkraft AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Moldalsknuten Vindkraft AS blant de største selskapene innen annen teknisk konsulentvirksomhet?
Hvor solid er Moldalsknuten Vindkraft AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Stavanger
1 000+ til i Stavanger →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Moldalsknuten Vindkraft AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Moldalsknuten Vindkraft AS?
Det er registrert 18 753 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 993 i Stavanger.
Er Moldalsknuten Vindkraft AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2009, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 260 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Moldalsknuten Vindkraft AS et aktivt selskap?
Moldalsknuten Vindkraft AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Moldalsknuten Vindkraft AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Moldalsknuten Vindkraft AS?
Moldalsknuten Vindkraft AS eies i hovedsak av Eviny Vind AS (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Moldalsknuten Vindkraft AS?
I 2025 omsatte Moldalsknuten Vindkraft AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 190 074 kr.
Hvor solid er balansen til Moldalsknuten Vindkraft AS?
Egenkapitalen i Moldalsknuten Vindkraft AS var 7,83 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 81,1 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Moldalsknuten Vindkraft AS?
Forretningsadressen til Moldalsknuten Vindkraft AS er IPark Professor Olav Hanssens vei 7A, 4021, STAVANGER i Stavanger kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.