- Omsetning
- 7,2 mill
- −39,1 %
- Resultat
- 391 143
- +752 %
Om Lager & Fuger AS
Lager & Fuger AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Lars Aksnes er daglig leder, og Lars Aksnes er styreleder. I 2025 hadde Lager & Fuger AS en omsetning på 7,19 mill kr, en nedgang på 39 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 391 143 kr. Egenkapitalen var 2,50 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lars Aksnes med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 34 innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Stavanger, og ett av 2 001 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (76 %).
Aktivitet
Salg av produkter til bruk i bygg- og anleggsvirksomhet, og hva herved står i forbindelse.
Formål
Salg av produkter til bruk i bygg- og anleggsvirksomhet, og hva som herved står i forbindelse.
API og MCPGET /company/994985523
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994985523" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994985523",
"name": "LAGER & FUGER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.830",
"nace_desc": "Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "994985523" })Spør AI-assistenten
Hva driver Lager & Fuger AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Lager & Fuger AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Lager & Fuger AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −39,1 % fra 2024 · +11,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,19 mill kr | 537 513 kr | 391 143 kr | 4,32 mill kr | 2,50 mill kr | 1,82 mill kr |
| 2024 | 11,81 mill kr | 39 185 kr | 45 909 kr | 4,19 mill kr | 2,10 mill kr | 2,09 mill kr |
| 2023 | 6,18 mill kr | 173 154 kr | 130 930 kr | 4,21 mill kr | 2,06 mill kr | 2,15 mill kr |
| 2022 | 7,38 mill kr | 124 463 kr | 89 057 kr | 3,31 mill kr | 1,93 mill kr | 1,39 mill kr |
| 2021 | 6,45 mill kr | 98 082 kr | 110 590 kr | 3,19 mill kr | 1,84 mill kr | 1,35 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 67 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 47 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 46 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/994985523/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994985523/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994985523",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7194671,
"operating_profit": 537513,
"net_profit": 391143,
"equity": 2495205,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11810696,
"operating_profit": 39185,
"net_profit": 45909,
"equity": 2104061,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "994985523" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lager & Fuger AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lager & Fuger AS per år.
Hvordan har omsetningen til Lager & Fuger AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 02.02.2016Styre
3Sist endret 07.05.2021Regnskapsfører
1Sist endret 13.12.2014Revisor
1Sist endret 02.07.2025API og MCPGET /company/994985523/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994985523/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994985523",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "994985523" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Lager & Fuger AS?
Hvem er regnskapsfører for Lager & Fuger AS?
List alle roller i Lager & Fuger AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Magnar Aksneshadde 50 %
- Lars Aksnes50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lars Aksnes | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/994985523/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994985523/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994985523",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "994985523" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Lager & Fuger AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lager & Fuger AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lager & Fuger AS | BEDR | Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr | Stavanger | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Revisor ↗ |
| 10.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2022 | Revisor ↗ |
| 3.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.5.2021 | Styre ↗ |
| 26.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/994985523/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994985523/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994985523",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-02", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "994985523" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Lager & Fuger AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lager & Fuger AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Lager & Fuger AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 2,7 % av driftsinntektene — 10,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,5 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | 5,4 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandel | 57,8 % | 40,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,37 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 0,73 | 0,94 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,7 % | 7,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -39,1 % | +4,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 67,2 % | 67,9 % |
| Lønnskostnad | 22,7 % | 15,4 % |
| Annen driftskostnad | 2,7 % | 12,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/994985523/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994985523/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994985523",
"nace_code": "46.830",
"industry_count": 1531,
"revenue": { "value": 7194671, "percentile": 0.6371 },
"operating_margin": { "value": 0.0747, "percentile": 0.7114 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "994985523" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Lager & Fuger AS blant de 1531 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Lager & Fuger AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Lager & Fuger AS blant de største selskapene innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr?
Lignende selskaper
AIOgså i Stavanger
1 000+ til i Stavanger →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Lager & Fuger AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lager & Fuger AS?
Det er registrert 2 001 selskaper i Norge innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, hvorav 34 i Stavanger.
Er Lager & Fuger AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2010, som er lenger enn 63 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 38 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Lager & Fuger AS?
Lager & Fuger AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Lager & Fuger AS?
Daglig leder i Lager & Fuger AS er Lars Aksnes, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Lager & Fuger AS?
Lager & Fuger AS eies i hovedsak av Lars Aksnes (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Lager & Fuger AS?
Lager & Fuger AS hadde i 2025 en omsetning på 7,19 mill kr og et overskudd på 391 143 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Lager & Fuger AS?
I 2025 hadde Lager & Fuger AS et driftsresultat på 537 513 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 7,5 %.
Hvor solid er balansen til Lager & Fuger AS?
Egenkapitalen i Lager & Fuger AS var 2,50 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 57,8 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.