Vvteknikk AS
Org.nr 994969919
Om Vvteknikk AS
Vvteknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Moss, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Bjørn Christian Jordfald er daglig leder, og Bjørn Christian Jordfald er styreleder. Selskapet er ett av 44 innen rørleggerarbeid i Moss, og ett av 4 964 i Norge. Det er eldre enn 68 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Drift av detaljhandel og installasjonsforretning i VVS-bransjen, herunder rør-, varme- og ventilasjonsarbeid.
AI-sammendrag
Høy omsetning per ansatt plasserer selskapet blant de mest kapitaleffektive aktørene i VVS-bransjen, med en driftsmargin og egenkapitalandel over snittet blant over 3000 sammenlignbare selskaper. Heleiet av TMB GROUP AS gir stabil eierskapsstruktur, men konsentrert kontroll kombinert med kravet om signatur fra både daglig leder og styreleder begrenser handlefriheten. En svak omsetningsnedgang på 2% er isolert sett lite bekymringsfullt, men bør følges i et marked preget av lavere byggeaktivitet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,19 mill kr | 1,44 mill kr | 1,23 mill kr | 5,28 mill kr | 2,44 mill kr | 2,84 mill kr |
| 2024 | 14,43 mill kr | 1,00 mill kr | 890,31K kr | 14,16 mill kr | 2,20 mill kr | 11,96 mill kr |
| 2023 | 37,34 mill kr | 3,09 mill kr | 2,42 mill kr | 17,41 mill kr | 9,81 mill kr | 7,60 mill kr |
| 2022 | 46,74 mill kr | 2,29 mill kr | 1,77 mill kr | 26,23 mill kr | 9,39 mill kr | 16,85 mill kr |
| 2021 | 31,68 mill kr | 1,58 mill kr | 1,23 mill kr | 14,69 mill kr | 8,92 mill kr | 5,78 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 63 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 30.10.2021Styre
5Sist endret 18.08.2023Revisor
1Sist endret 15.12.2014Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Moss Kulde & Varmeteknikk AShadde 40 %
- Tmb Group AS60 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tmb Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Tmb Group AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vvteknikk AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Moss | 7 |
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.11.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.11.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 5.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.8.2023 | Styre ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.12.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 16.12.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→7
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 26,2 % av driftsinntektene — 8,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,2 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 8,7 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 46,1 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,68 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 1,17 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 50,6 % | 15,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,6 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,03 mill kr | 1,77 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 44,6 % | 42,1 % |
| Lønnskostnad | 26,2 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 17,1 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 1,9 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Immaterielle rettigheter
Vvteknikk AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| VVTEKNIKK ↗ | 200912847 | 254899 | Registrering opphørt | 23.3.2020 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
VVTEKNIKK AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Rørkjøp AS | Lier | 0.1 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Vvteknikk AS
Hvor stor er bransjen Vvteknikk AS tilhører?
Vvteknikk AS er ett av 44 selskaper innen rørleggerarbeid i Moss, og ett av 4 964 på landsbasis.
Hvor lenge har Vvteknikk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vvteknikk AS ble etablert i 2010 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 68 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Vvteknikk AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vvteknikk AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Vvteknikk AS?
Organisasjonsformen til Vvteknikk AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Vvteknikk AS?
Bjørn Christian Jordfald er registrert som daglig leder i Vvteknikk AS.
Hvem er styreleder i Vvteknikk AS?
Styrets leder i Vvteknikk AS er Bjørn Christian Jordfald. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Vvteknikk AS?
Største aksjonær i Vvteknikk AS er Tmb Group AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Vvteknikk AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 14,19 mill kr, ned 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,44 mill kr ved årsslutt.
Er Vvteknikk AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2010. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.