Nerligruppen AS
- Omsetning
- 120 mill
- +19,1 %
- Resultat
- 1,6 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 24
- −1 siden mars
Om Nerligruppen AS
Nerligruppen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Annet installasjonsarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Daniel Herman Ulland-Aasen er daglig leder, og Dag Andre Nerli er styreleder. I 2025 hadde Nerligruppen AS en omsetning på 119,75 mill kr, en økning på 19 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,61 mill kr. Egenkapitalen var 4,46 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er B N Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 67 innen annet installasjonsarbeid i Oslo, og ett av 746 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Kjøp og salg av solskjermingsutstyr og utstyr som naturlig faller sammen med dette. Kjøp og salg av elektriske sykler og utstyr som naturlig faller sammen med dette.
Formål
Salg og kjøp av miljøprodukter, eksempelvis solavskjerming, elektriske sykler samt alt tilhørende.
API og MCPGET /company/994910434
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994910434" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994910434",
"name": "NERLIGRUPPEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.240",
"nace_desc": "Annet installasjonsarbeid",
"employees": 24,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "994910434" })Spør AI-assistenten
Når ble Nerligruppen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Nerligruppen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Nerligruppen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +19,1 % fra 2024 · +34,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 119,75 mill kr | 3,15 mill kr | 1,61 mill kr | 38,33 mill kr | 4,46 mill kr | 33,87 mill kr |
| 2024 | 100,56 mill kr | 793 415 kr | −192 443 kr | 36,57 mill kr | 9,36 mill kr | 27,21 mill kr |
| 2023 | 127,98 mill kr | −1,73 mill kr | −2,51 mill kr | 27,45 mill kr | 9,55 mill kr | 17,90 mill kr |
| 2022 | 107,14 mill kr | 3,83 mill kr | 2,59 mill kr | 28,83 mill kr | 9,24 mill kr | 19,59 mill kr |
| 2021 | 89,02 mill kr | 2,75 mill kr | 1,62 mill kr | 36,94 mill kr | 19,47 mill kr | 17,47 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 68 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 19 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 53 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 7,7 mill kr (20 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 26 000 kr
API og MCPGET /company/994910434/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994910434/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994910434",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 119748295,
"operating_profit": 3148920,
"net_profit": 1607723,
"equity": 4463616,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 100563198,
"operating_profit": 793415,
"net_profit": -192443,
"equity": 9355892,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "994910434" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Nerligruppen AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Nerligruppen AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nerligruppen AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 31.01.2022Styre
2Sist endret 17.08.2023Regnskapsfører
1Sist endret 22.12.2025Revisor
1Sist endret 14.11.2022API og MCPGET /company/994910434/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994910434/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994910434",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "994910434" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Nerligruppen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nerligruppen AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Nerligruppen AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| B N Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 400 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/994910434/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994910434/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994910434",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "B N HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "994910434" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Nerligruppen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nerligruppen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Nerligruppen AS eier B N Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av B N Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/994910434/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994910434/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994910434",
"chain": [
{ "org_no": "988889709", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "994910434", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "994910434" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Nerligruppen AS?
Hvem eier Nerligruppen AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nerligruppen AS | BEDR | Annet installasjonsarbeid | Oslo | 24 |
Kunngjøringer44
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.11.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 4.10.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 21.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2023 | Styre ↗ |
| 14.11.2022 | Revisor ↗ |
| 7.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.1.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/994910434/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994910434/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994910434",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "994910434" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Nerligruppen AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Nerligruppen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nerligruppen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:25→24
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→25
- Stilling utlystNerliGruppen Søker Solskjermingsteknikere
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→26
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 68,2 % av driftsinntektene — 30,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,6 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | 1,3 % | 4,6 % |
| Egenkapitalandel | 11,6 % | 36,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,88 | 1,51 |
| Gjeldsgrad | 7,59 | 1,19 |
| Egenkapitalrentabilitet | 36,0 % | 20,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +19,1 % | +3,0 % |
| Omsetning per ansatt | 4,99 mill kr | 1,78 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 68,2 % | 38,0 % |
| Lønnskostnad | 19,1 % | 35,8 % |
| Annen driftskostnad | 10,0 % | 15,1 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 0,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/994910434/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994910434/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994910434",
"nace_code": "43.240",
"industry_count": 274,
"revenue": { "value": 119748295, "percentile": 0.956 },
"operating_margin": { "value": 0.0263, "percentile": 0.342 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "994910434" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Nerligruppen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Nerligruppen AS blant de største selskapene innen annet installasjonsarbeid?
Hvor solid er Nerligruppen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlige anbud
Nerligruppen AS har vunnet 4 offentlige anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.6.2026 | Vinner | 2026/1714 Rammeavtale om levering, service og vedlikehold av solskjerming ved eiendommer på Helgeland | Nordland | − | 5,00 mill kr | Tildelt |
| 14.1.2026 | Vinner | Solskjerming | Akershus | − | 3,50 mill kr | Tildelt |
| 4.3.2025 | Vinner | Kunngjøring av kontraktstildeling - Parallelle rammeavtaler for utvendig solskjerming i Oslo, skjermede eiendommer | Oslo | − | 15,00 mill kr | Tildelt |
| 11.2.2025 | Vinner | 2024/1394 Parallelle rammeavtaler utvendig solskjerming Oslo | Oslo | − | 40,00 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/994910434/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994910434/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 4, "tenders_won_12mo": 2, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2026-110617",
"heading": "2026/1714 Rammeavtale om levering, service og vedlikehold av solskjerming ved eiendommer på Helgeland",
"publication_date": "2026-06-16",
"role": "winner",
…
},
{
"notice_id": "2026-100830",
"heading": "Solskjerming",
"publication_date": "2026-01-14",
"role": "winner",
…
},
…
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "994910434" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Nerligruppen AS vunnet i offentlige kontrakter totalt?
Hvilke offentlige kjøpere har tildelt kontrakter til Nerligruppen AS?
Hva gikk anbudet «2026/1714 Rammeavtale om levering, service og vedlikehold av solskjerming ved…» ut på?
Immaterielle rettigheter
Nerligruppen AS har 5 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| MINDYOURBLINDS ↗ | 201113756 | − | Henlagt | − |
| Blendex ↗ | 201003460 | − | Henlagt | − |
| SESONS ↗ | 201402498 | 276299 | Registrering opphørt | 3.3.2024 |
| BLENDEX ↗ | 201300274 | 272150 | Registrering opphørt | 3.1.2023 |
| BLENDEX ↗ | 201004622 | 256875 | Registrering opphørt | 27.9.2020 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Nerligruppen AS
Hvor stor er bransjen Nerligruppen AS tilhører?
Nerligruppen AS er ett av 67 selskaper innen annet installasjonsarbeid i Oslo, og ett av 746 på landsbasis.
Hvor lenge har Nerligruppen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nerligruppen AS ble etablert i 2009 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 83 % av selskapene.
Hva gjør Nerligruppen AS?
Nerligruppen AS er registrert i bransjen Annet installasjonsarbeid (næringskode 43.240). Registrert aktivitet: Kjøp og salg av solskjermingsutstyr og utstyr som naturlig faller sammen med dette.
Hvem leder Nerligruppen AS?
Daniel Herman Ulland-Aasen er registrert som daglig leder i Nerligruppen AS.
Hvem eier Nerligruppen AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er B N Holding AS største eier i Nerligruppen AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til Nerligruppen AS?
Selskapet er datterselskap av B N Holding AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Nerligruppen AS for i 2025?
Nerligruppen AS hadde i 2025 en omsetning på 119,75 mill kr og et overskudd på 1,61 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Nerligruppen AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Nerligruppen AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Leverer Nerligruppen AS til det offentlige?
Siden 2022 har Nerligruppen AS vunnet 4 offentlige konkurranser, hvorav 2 de siste 12 månedene. Kilde: Doffin.
Er Nerligruppen AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2010. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.