Paul J Loland AS
- Omsetning
- 29,6 mill
- −14,2 %
- Resultat
- 1,1 mill
- −65,5 %
- Ansatte
- 29
Om Paul J Loland AS
Paul J Loland AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lindesnes, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Paul Johny Loland er styrets leder. I 2025 hadde Paul J Loland AS en omsetning på 29,59 mill kr, en nedgang på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,14 mill kr. Egenkapitalen var 3,43 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pjl Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen takarbeid i Lindesnes, og ett av 1 589 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet
Levering av energibesparende produkter og tjenester, utleie av maskiner, samt drift av tynnplateverksted med alt herunder hørende, produksjon, salg og montering av blikkenslager- og ventilasjorisprodukter.
Formål
Levering av energibesparende produkter og tjenester, utleie av maskiner, samt drift av tynnplateverksted med alt herunder hørende, produksjon, salg og montering av blikkenslager- og ventilasjonsprodukter.
API og MCPGET /company/994837273
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994837273" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994837273",
"name": "PAUL J LOLAND AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.410",
"nace_desc": "Takarbeid",
"employees": 29,
"address": { "municipality": "LINDESNES", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "994837273" })Spør AI-assistenten
Hva driver Paul J Loland AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Paul J Loland AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Paul J Loland AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −14,2 % fra 2024 · +23,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 29,59 mill kr | 1,44 mill kr | 1,14 mill kr | 9,73 mill kr | 3,43 mill kr | 6,30 mill kr |
| 2024 | 34,49 mill kr | 4,12 mill kr | 3,29 mill kr | 12,45 mill kr | 3,29 mill kr | 9,16 mill kr |
| 2023 | 37,00 mill kr | 5,35 mill kr | 4,19 mill kr | 13,74 mill kr | 3,00 mill kr | 10,74 mill kr |
| 2022 | 29,13 mill kr | 3,35 mill kr | 2,61 mill kr | 10,10 mill kr | 2,00 mill kr | 8,10 mill kr |
| 2021 | 23,93 mill kr | 2,96 mill kr | 2,30 mill kr | 7,58 mill kr | 1,39 mill kr | 6,19 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 57 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler.
API og MCPGET /company/994837273/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994837273/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994837273",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 29588466,
"operating_profit": 1441826,
"net_profit": 1136795,
"equity": 3431584,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 34486458,
"operating_profit": 4119082,
"net_profit": 3294568,
"equity": 3294790,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "994837273" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Paul J Loland AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Paul J Loland AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Paul J Loland AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 01.12.2009Revisor
1Sist endret 20.09.2025API og MCPGET /company/994837273/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994837273/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994837273",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "994837273" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Paul J Loland AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Paul J Loland AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Paul J Loland AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pjl Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/994837273/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994837273/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994837273",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PJL HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "994837273" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Paul J Loland AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Paul J Loland AS eier Pjl Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Paul J Loland AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Pjl Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/994837273/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994837273/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994837273",
"chain": [
{ "org_no": "994837249", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "994837273", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "994837273" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Paul J Loland AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Paul J Loland AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Paul J Loland AS | BEDR | Takarbeid | Lindesnes | 29 |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.9.2025 | Revisor ↗ |
| 8.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.12.2023 | Revisor ↗ |
| 20.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/994837273/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994837273/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994837273",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-20", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "994837273" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Paul J Loland AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Paul J Loland AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Paul J Loland AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:30→29
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:28→30
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:31→28
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:32→31
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:31→32
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 56,6 % av driftsinntektene — 17,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,9 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 3,8 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 35,3 % | 38,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,46 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 1,84 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | 33,1 % | 16,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -14,2 % | +0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,02 mill kr | 1,45 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 21,2 % | 34,4 % |
| Lønnskostnad | 56,6 % | 39,4 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/994837273/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994837273/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994837273",
"nace_code": "43.410",
"industry_count": 930,
"revenue": { "value": 29588466, "percentile": 0.9072 },
"operating_margin": { "value": 0.0487, "percentile": 0.4987 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "994837273" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Paul J Loland AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Paul J Loland AS blant de største selskapene innen takarbeid?
Hvor solid er Paul J Loland AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Paul J Loland AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Paul J Loland AS?
Det er registrert 1 589 selskaper i Norge innen takarbeid, hvorav 5 i Lindesnes.
Er Paul J Loland AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2009, som er lenger enn 71 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 18 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Paul J Loland AS bedre enn andre i bransjen?
Paul J Loland AS hadde en driftsmargin på 4,9 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,9 % for takarbeid.
Hva er statusen til Paul J Loland AS?
Paul J Loland AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Paul J Loland AS?
Paul J Loland AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Paul J Loland AS?
Største aksjonær i Paul J Loland AS er Pjl Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Paul J Loland AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 29,59 mill kr, ned 14 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,43 mill kr ved årsslutt.
Hva er organisasjonsnummeret til Paul J Loland AS?
Paul J Loland AS har organisasjonsnummer 994 837 273. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.