Jahrmann Motorteknikk AS
- Omsetning
- 2,5 mill
- +23,9 %
- Resultat
- 196 759
- +5,7 %
Om Jahrmann Motorteknikk AS
Jahrmann Motorteknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gran, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Jan-Widar Jahrmann er daglig leder, og Solveig Sundt Jahrmann er styreleder. I 2025 hadde Jahrmann Motorteknikk AS en omsetning på 2,54 mill kr, en økning på 24 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 196 759 kr. Egenkapitalen var 1,49 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jan-Widar Jahrmann med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 30 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Gran, og ett av 7 165 i Norge. Det er eldre enn 72 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Motorreparasjoner. Maskinering av motorkomponenter. Kjøp og salg av deler til forbrenningsmotorer. Komponentverksted.
Formål
Maskinering av motorkomponenter og kjøp og salg av deler til forbrenningsmotorer. Komponentverksted.
API og MCPGET /company/994639838
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994639838" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994639838",
"name": "JAHRMANN MOTORTEKNIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GRAN", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "994639838" })Spør AI-assistenten
Når ble Jahrmann Motorteknikk AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Gran holder Jahrmann Motorteknikk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Jahrmann Motorteknikk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +23,9 % fra 2024 · +25,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,54 mill kr | 245 804 kr | 196 759 kr | 2,51 mill kr | 1,49 mill kr | 1,02 mill kr |
| 2024 | 2,05 mill kr | 246 919 kr | 186 120 kr | 1,82 mill kr | 1,29 mill kr | 530 046 kr |
| 2023 | 1,83 mill kr | 42 103 kr | 73 131 kr | 1,95 mill kr | 1,20 mill kr | 750 636 kr |
| 2022 | 2,09 mill kr | 247 833 kr | 197 469 kr | 2,25 mill kr | 1,04 mill kr | 1,21 mill kr |
| 2021 | 2,03 mill kr | 301 878 kr | 270 058 kr | 2,40 mill kr | 840 385 kr | 1,56 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 35 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 74 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 25 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/994639838/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994639838/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994639838",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2539455,
"operating_profit": 245804,
"net_profit": 196759,
"equity": 1488063,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2050199,
"operating_profit": 246919,
"net_profit": 186120,
"equity": 1291304,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "994639838" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Jahrmann Motorteknikk AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Jahrmann Motorteknikk AS per år.
Hvordan har omsetningen til Jahrmann Motorteknikk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 21.10.2009Styre
2Sist endret 21.10.2009API og MCPGET /company/994639838/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994639838/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994639838",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "994639838" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Jahrmann Motorteknikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Jahrmann Motorteknikk AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Jahrmann Motorteknikk AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jan-Widar Jahrmann | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Solveig Sundt Jahrmann | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/994639838/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994639838/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994639838",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "994639838" })Spør AI-assistenten
Er Jahrmann Motorteknikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Jahrmann Motorteknikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Jahrmann Motorteknikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Jamotek | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Gran | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.10.2019 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/994639838/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994639838/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994639838",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "994639838" })Spør AI-assistenten
Når ble Jahrmann Motorteknikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Jahrmann Motorteknikk AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Jahrmann Motorteknikk AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 4,7 % av driftsinntektene — 32,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,7 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 7,7 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 59,3 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,31 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,2 % | 18,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +23,9 % | +5,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,7 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 34,6 % | 33,8 % |
| Annen driftskostnad | 51,1 % | 18,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/994639838/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994639838/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994639838",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3622,
"revenue": { "value": 2539455, "percentile": 0.4316 },
"operating_margin": { "value": 0.0968, "percentile": 0.7038 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "994639838" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Jahrmann Motorteknikk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Jahrmann Motorteknikk AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner?
Hvor solid er Jahrmann Motorteknikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Gran
1 000+ til i Gran →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Jahrmann Motorteknikk AS
Hvor stor er bransjen Jahrmann Motorteknikk AS tilhører?
Jahrmann Motorteknikk AS er ett av 30 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Gran, og ett av 7 165 på landsbasis.
Hvor lenge har Jahrmann Motorteknikk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Jahrmann Motorteknikk AS ble etablert i 2009 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 72 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Jahrmann Motorteknikk AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for reparasjon og vedlikehold av motorvogner er en driftsmargin på 4 %. Jahrmann Motorteknikk AS lå på 9,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Jahrmann Motorteknikk AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Jahrmann Motorteknikk AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Jahrmann Motorteknikk AS?
Jan-Widar Jahrmann er registrert som daglig leder i Jahrmann Motorteknikk AS.
Hvilke eiere står bak Jahrmann Motorteknikk AS?
Jahrmann Motorteknikk AS eies i hovedsak av Jan-Widar Jahrmann (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Jahrmann Motorteknikk AS for i 2025?
I 2025 omsatte Jahrmann Motorteknikk AS for 2,54 mill kr, opp 24 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 196 759 kr.
Hvor lønnsom er driften i Jahrmann Motorteknikk AS?
Driftsresultatet for 2025 var 245 804 kr (driftsmargin 9,7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Jahrmann Motorteknikk AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Jahrmann Motorteknikk AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.