Vela It AS
- Omsetning
- 7,8 mill
- +29,8 %
- Resultat
- 136 374
- −76,5 %
Om Vela It AS
Vela It AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Vidar Arnesen er daglig leder, og Vidar Arnesen er styreleder. I 2025 hadde Vela It AS en omsetning på 7,78 mill kr, en økning på 30 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 136 374 kr. Egenkapitalen var 924 956 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Umbrella Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 684 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Oslo, og ett av 16 124 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Kjøp, salg av datatjenester samt deltagelse i andre selskaper.
API og MCPGET /company/994624377
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994624377" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994624377",
"name": "VELA IT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.200",
"nace_desc": "Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "994624377" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Vela It AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vela It AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Vela It AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +29,8 % fra 2024 · +27,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,78 mill kr | 307 829 kr | 136 374 kr | 4,29 mill kr | 924 956 kr | 3,36 mill kr |
| 2024 | 6,00 mill kr | 789 986 kr | 581 110 kr | 2,76 mill kr | 788 581 kr | 1,97 mill kr |
| 2023 | 5,37 mill kr | −47 073 kr | −133 087 kr | 2,43 mill kr | 207 471 kr | 2,23 mill kr |
| 2022 | 4,22 mill kr | 83 252 kr | 30 832 kr | 2,85 mill kr | 340 558 kr | 2,51 mill kr |
| 2021 | 6,12 mill kr | 315 637 kr | 239 146 kr | 2,63 mill kr | 309 726 kr | 2,32 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 47 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 32 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 57 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 20 000 kr
API og MCPGET /company/994624377/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994624377/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994624377",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7784712,
"operating_profit": 307829,
"net_profit": 136374,
"equity": 924956,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5997799,
"operating_profit": 789986,
"net_profit": 581110,
"equity": 788581,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "994624377" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Vela It AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vela It AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vela It AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 15.10.2011Styre
1Sist endret 12.08.2019Revisor
1Sist endret 18.09.2026API og MCPGET /company/994624377/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994624377/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994624377",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "994624377" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Vela It AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vela It AS?
List alle roller i Vela It AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Umbrella Invest AS100 %
- Vidar Arnesenhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Umbrella Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/994624377/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994624377/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994624377",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "UMBRELLA INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "994624377" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Vela It AS eier Umbrella Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Vela It AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vela It AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/994624377/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994624377/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994624377",
"chain": [
{ "org_no": "928346234", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "994624377", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "994624377" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Vela It AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vela It AS | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Oslo | − |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.9.2026 | Revisor ↗ |
| 24.8.2026 | Manglende roller ↗ |
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.12.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 19.12.2023 | Revisor ↗ |
| 20.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.9.2022 | Revisor ↗ |
| 17.9.2022 | Manglende roller ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/994624377/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994624377/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994624377",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-18", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-08-24", "type": "Manglende roller", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "994624377" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Vela It AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vela It AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vela It AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+REVISJONSFIRMAET FLATTUM & CO AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 47,0 % av driftsinntektene — 22,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,0 % | 7,4 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 21,6 % | 57,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,81 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 3,63 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,7 % | 9,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +29,8 % | +2,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 47,0 % | 24,1 % |
| Lønnskostnad | 32,5 % | 48,9 % |
| Annen driftskostnad | 11,9 % | 11,1 % |
| Avskrivninger | 4,7 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/994624377/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994624377/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994624377",
"nace_code": "62.200",
"industry_count": 7357,
"revenue": { "value": 7784712, "percentile": 0.88 },
"operating_margin": { "value": 0.0395, "percentile": 0.4201 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "994624377" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vela It AS på i bransjen?
Hvor ligger Vela It AS blant de 7357 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Vela It AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Vela It AS
Hvor stor er bransjen Vela It AS tilhører?
Vela It AS er ett av 4 684 selskaper innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Oslo, og ett av 16 124 på landsbasis.
Hvor lenge har Vela It AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vela It AS ble etablert i 2009 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 83 % av selskapene.
Hvilken status har Vela It AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vela It AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Vela It AS?
Vidar Arnesen er registrert som daglig leder i Vela It AS.
Hvem er største aksjonær i Vela It AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Umbrella Invest AS største eier i Vela It AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til Vela It AS?
Selskapet er datterselskap av Umbrella Invest AS (100 % eierandel).
Går Vela It AS med overskudd?
I 2025 omsatte Vela It AS for 7,78 mill kr, opp 30 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 136 374 kr.
Hvor mye egenkapital har Vela It AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Vela It AS en egenkapital på 924 956 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 21,6 %.
Hvilket org.nr har Vela It AS?
Organisasjonsnummeret til Vela It AS er 994 624 377. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 15.10.2009.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.