Ab Golvabia NUF
- Omsetning
- 32,2 mill
- −11,8 %
- Resultat
- −723 072
- −138,3 %
Om Ab Golvabia NUF
Ab Golvabia NUF er registrert som norskregistrert utenlandsk foretak. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr. Selskapet ble registrert i Enhetsregisteret i 2009. I 2025 hadde Ab Golvabia NUF en omsetning på 32,22 mill kr, en nedgang på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 723 072 kr. Egenkapitalen var 4,02 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 2 001 i Norge innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Salg og distribusjon av gulvbelegg og øvrige byggevarer.
API og MCPGET /company/994542656
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994542656" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994542656",
"name": "AB GOLVABIA NUF",
"org_form": "NUF",
"nace_code": "46.830",
"nace_desc": "Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": null, "county": null, … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "994542656" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Ab Golvabia NUF registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Ab Golvabia NUF stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Er Ab Golvabia NUF registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −11,8 % fra 2024 · −13,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 32,22 mill kr | −716 215 kr | −723 072 kr | 6,27 mill kr | 4,02 mill kr | 2,25 mill kr |
| 2024 | 36,53 mill kr | 2,38 mill kr | 1,89 mill kr | 7,94 mill kr | 4,74 mill kr | 3,20 mill kr |
| 2023 | 38,64 mill kr | 2,45 mill kr | 1,89 mill kr | 5,78 mill kr | 2,85 mill kr | 2,93 mill kr |
| 2022 | 37,40 mill kr | 8,07 mill kr | 6,29 mill kr | 5,59 mill kr | 962 055 kr | 4,62 mill kr |
| 2021 | 37,35 mill kr | 7,15 mill kr | 5,58 mill kr | 4,21 mill kr | 1,14 mill kr | 3,06 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 73 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 56 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,7 mill kr (44 % av balansen)
API og MCPGET /company/994542656/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994542656/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994542656",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 32215435,
"operating_profit": -716215,
"net_profit": -723072,
"equity": 4015174,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 36532326,
"operating_profit": 2384477,
"net_profit": 1886385,
"equity": 4738246,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "994542656" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ab Golvabia NUF per år.
Hvordan har omsetningen til Ab Golvabia NUF utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Ab Golvabia NUF i 2025?
Roller og styre5
Regnskapsfører
1Sist endret 07.05.2020Revisor
1Sist endret 05.10.2026Hovedforetak
1Sist endret 22.09.2009Kontaktperson
1Sist endret 21.10.2023Norsk repr. for utenl. enhet
1Sist endret 22.01.2020API og MCPGET /company/994542656/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994542656/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994542656",
"roles": [
{ "role_type": "Oppl om foretaket i hjemlandet", … },
{ "role_type": "Kontaktperson", … },
{ "role_type": "Norsk repr. for utenl. enhet", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "994542656" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Ab Golvabia NUF: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvilket revisjonsselskap reviderer Ab Golvabia NUF?
Hvem er regnskapsfører for Ab Golvabia NUF?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Golvabia Ab | AAFY | Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr | − | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.1.2020 | Norsk representant ↗ |
| 3.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/994542656/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994542656/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994542656",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "994542656" })Spør AI-assistenten
Når leverte Ab Golvabia NUF sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Ab Golvabia NUF i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ab Golvabia NUF sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 26,5 % av driftsinntektene — 13,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,2 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | -2,2 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandel | 64,0 % | 40,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,78 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 0,56 | 0,94 |
| Egenkapitalrentabilitet | -18,0 % | 7,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -11,8 % | +4,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 73,1 % | 67,9 % |
| Lønnskostnad | 2,6 % | 15,4 % |
| Annen driftskostnad | 26,5 % | 12,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/994542656/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994542656/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994542656",
"nace_code": "46.830",
"industry_count": 1531,
"revenue": { "value": 32215435, "percentile": 0.8172 },
"operating_margin": { "value": -0.0222, "percentile": 0.2904 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "994542656" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ab Golvabia NUF på i bransjen?
Hvor ligger Ab Golvabia NUF blant de 1531 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Ab Golvabia NUF sammenlignet med andre i bransjen?
Ofte spurt om Ab Golvabia NUF
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ab Golvabia NUF?
Det er registrert 2 001 selskaper i Norge innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr.
Er Ab Golvabia NUF et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2009, som er lenger enn 64 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 25 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Ab Golvabia NUF bedre enn andre i bransjen?
Ab Golvabia NUF hadde en driftsmargin på −2,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,8 % for engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr.
Hvilken status har Ab Golvabia NUF i Enhetsregisteret?
Ab Golvabia NUF er et aktivt selskap registrert som Norskregistrert utenlandsk foretak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Ab Golvabia NUF?
Ab Golvabia NUF driver innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, med NACE-kode 46.830 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Salg og distribusjon av gulvbelegg og øvrige byggevarer.
Hva er omsetningen til Ab Golvabia NUF?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 32,22 mill kr, ned 12 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,02 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Ab Golvabia NUF?
I 2025 hadde Ab Golvabia NUF et driftsresultat på −716 215 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −2,2 %.
Er Ab Golvabia NUF registrert i MVA-registeret?
Ab Golvabia NUF er registrert i MVA-registeret (siden 2009) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.