Støren Blikk AS
Org.nr 994474405
Om Støren Blikk AS
Støren Blikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Midtre Gauldal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Per Jøran Winsnes Fagerbekk er styrets leder. I 2024 hadde Støren Blikk AS en omsetning på 1,91 mill kr, en økning på 34 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 520 306 kr. Egenkapitalen var −453 019 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Per Jøran Winsnes Fagerbekk med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen takarbeid i Midtre Gauldal, og ett av 1 587 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet og formål
Blikkenslagerarbeid og salg av varer og tjenester som faller naturlig inn under dette.
Økonomi
Balanse
2024| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1,91 mill kr | −437 998 kr | −520 306 kr | 656 329 kr | −453 019 kr | 1,11 mill kr |
| 2023 | 1,42 mill kr | −152 298 kr | −267 559 kr | 916 131 kr | 67 287 kr | 848 843 kr |
| 2022 | 1,19 mill kr | −69 776 kr | −86 527 kr | 895 348 kr | 334 846 kr | 560 501 kr |
| 2021 | 1,73 mill kr | −163 135 kr | −143 149 kr | 924 985 kr | 421 374 kr | 503 611 kr |
| 2020 | 1,92 mill kr | 175 012 kr | 119 980 kr | 1,43 mill kr | 564 523 kr | 869 717 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 27 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 10.07.2025Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 4 ute
- Arne Winsneshadde 33,3 %
- Per Ivar Winsneshadde 33,3 %
- Linda Karina Risan-Winsneshadde 16,7 %
- Terje Aunmohadde 16,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Per Jøran Winsnes Fagerbekk | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 150 |
| Renate Winsnes | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 150 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Støren Blikk AS | BEDR | Takarbeid | Midtre Gauldal | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.7.2025 | Styre ↗ |
| 14.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.11.2019 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.5.2019 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -69,0 % | 38,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,37 | 1,58 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+3 til på samme adresse →Ofte spurt om Støren Blikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Støren Blikk AS?
Det er registrert 1 587 selskaper i Norge innen takarbeid, hvorav 5 i Midtre Gauldal.
Er Støren Blikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2009, som er lenger enn 71 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 18 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Støren Blikk AS et aktivt selskap?
Støren Blikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Støren Blikk AS?
Støren Blikk AS driver innen takarbeid, med NACE-kode 43.410 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Blikkenslagerarbeid og salg av varer og tjenester som faller naturlig inn under dette.
Hvilken selskapsform har Støren Blikk AS?
Støren Blikk AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Støren Blikk AS?
Per Jøran Winsnes Fagerbekk er registrert som styreleder i Støren Blikk AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Støren Blikk AS?
Største aksjonær i Støren Blikk AS er Per Jøran Winsnes Fagerbekk med 50 % av aksjene, fulgt av Renate Winsnes (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Støren Blikk AS?
Støren Blikk AS hadde i 2024 en omsetning på 1,91 mill kr og et underskudd på 520 306 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Støren Blikk AS?
Støren Blikk AS har en registrert aksjekapital på 300 000 kr, fordelt på 300 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.