Malermester Tom Malmberg AS
- Omsetning
- 13,6 mill
- +5,6 %
- Resultat
- 986 766
- −7,6 %
- Ansatte
- 13
Om Malermester Tom Malmberg AS
Malermester Tom Malmberg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Tom Malmberg er daglig leder, og Tom Malmberg er styreleder. Selskapet er ett av 61 innen maler- og glassarbeid i Larvik, og ett av 4 956 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Malerfirma og annen virksomhet som hører naturlig til dette.
AI-sammendrag
Til tross for beskjedne 6% omsetningsvekst til 14M kr, viser driftsresultatet på nesten 1M kr en solid margin i et arbeidsintensivt malerfaget. Med 80% eierskap hos daglig leder Tom Malmberg og en egenkapitalandel på 57%, fremstår Larvik-selskapet som en velkonsolidert, personlig styrt nisjeaktør blant de øvre 25% i bransjen på omsetning.
API og MCPGET /company/994276565
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994276565" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994276565",
"name": "MALERMESTER TOM MALMBERG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 13,
"address": { "municipality": "LARVIK", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "994276565" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Malermester Tom Malmberg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Malermester Tom Malmberg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Malermester Tom Malmberg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,6 % fra 2024 · +14,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,65 mill kr | 1,26 mill kr | 986 766 kr | 6,84 mill kr | 4,06 mill kr | 2,78 mill kr |
| 2024 | 12,92 mill kr | 1,39 mill kr | 1,07 mill kr | 6,45 mill kr | 3,57 mill kr | 2,87 mill kr |
| 2023 | 14,01 mill kr | 1,69 mill kr | 1,31 mill kr | 4,68 mill kr | 2,51 mill kr | 2,18 mill kr |
| 2022 | 11,36 mill kr | 452 048 kr | 349 503 kr | 3,29 mill kr | – | 1,59 mill kr |
| 2021 | 11,88 mill kr | 959 517 kr | 720 636 kr | 3,67 mill kr | 1,35 mill kr | 2,32 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 52 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 61 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/994276565/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994276565/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994276565",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 13649040,
"operating_profit": 1255843,
"net_profit": 986766,
"equity": 4060620,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 12923308,
"operating_profit": 1390283,
"net_profit": 1067626,
"equity": 3573854,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "994276565" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Malermester Tom Malmberg AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Malermester Tom Malmberg AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Malermester Tom Malmberg AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 01.07.2009Styre
2Sist endret 01.07.2009Regnskapsfører
1Sist endret 22.09.2025Revisor
1Sist endret 20.08.2020API og MCPGET /company/994276565/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994276565/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994276565",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "994276565" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Malermester Tom Malmberg AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Malermester Tom Malmberg AS?
Hvem er regnskapsfører for Malermester Tom Malmberg AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Renate Mortensenhadde 10 %
- Tom Malmberg80 % → 90 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tom Malmberg | Person | B-aksjer | 80,0 % | 800 |
| Odd Andreas Rakaas Ovlien | Person | B-aksjer | 10,0 % | 100 |
| Tom Malmberg | Person | A-aksjer | 10,0 % | 100 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/994276565/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994276565/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994276565",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "994276565" })Spør AI-assistenten
Er Malermester Tom Malmberg AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Malermester Tom Malmberg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Malermester Tom Malmberg AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malermester Tom Malmberg AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Larvik | 13 |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2022 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 2.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.12.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.8.2020 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/994276565/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994276565/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994276565",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "994276565" })Spør AI-assistenten
Når ble Malermester Tom Malmberg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Malermester Tom Malmberg AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Malermester Tom Malmberg AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Stilling utlystEr du en dyktig maler eller gulvlegger? Da vil vi gjerne ha deg med på laget!
- Stilling utlystLedig stilling som maler og gulvlegger.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→13
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→14
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 18,5 % av driftsinntektene — 8,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,2 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 7,2 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 59,4 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,83 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 1,23 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,3 % | 18,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,6 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,05 mill kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 18,5 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 51,7 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 19,3 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 1,2 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/994276565/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994276565/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994276565",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 13649040, "percentile": 0.8686 },
"operating_margin": { "value": 0.092, "percentile": 0.6821 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "994276565" })Spør AI-assistenten
Er Malermester Tom Malmberg AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Hvor solid er Malermester Tom Malmberg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Malermester Tom Malmberg AS på i bransjen?
Investeringer
MALERMESTER TOM MALMBERG AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Mesteralliansen AS | Fredrikstad | 1,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Malermester Tom Malmberg AS
Hvor stor er bransjen Malermester Tom Malmberg AS tilhører?
Malermester Tom Malmberg AS er ett av 61 selskaper innen maler- og glassarbeid i Larvik, og ett av 4 956 på landsbasis.
Hvor lenge har Malermester Tom Malmberg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Malermester Tom Malmberg AS ble etablert i 2009 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 78 % av selskapene.
Er Malermester Tom Malmberg AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Malermester Tom Malmberg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Malermester Tom Malmberg AS?
Tom Malmberg er registrert som daglig leder i Malermester Tom Malmberg AS.
Hvem eier Malermester Tom Malmberg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Tom Malmberg største eier i Malermester Tom Malmberg AS med 80 % av aksjene. Nest størst er Odd Andreas Rakaas Ovlien med 10 %.
Går Malermester Tom Malmberg AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 13,65 mill kr, opp 6 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,06 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Malermester Tom Malmberg AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,26 mill kr (driftsmargin 9,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Malermester Tom Malmberg AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Malermester Tom Malmberg AS en egenkapital på 4,06 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 59,4 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.