Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Haram Turbuss AS

Org.nr 994197266
Omsetning
3,8 mill
−26,7 %
Resultat
−1,1 mill
−483,1 %
Ansatte
6
−2 siden mars
Mer

Om Haram Turbuss AS

Haram Turbuss AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Haram, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Passasjertransport utenom rutetabell. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Lars Olav Rørhus er daglig leder, og Lars Olav Rørhus er styreleder. I 2025 hadde Haram Turbuss AS en omsetning på 3,78 mill kr, en nedgang på 27 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,11 mill kr. Egenkapitalen var −205 319 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rørhus Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen passasjertransport utenom rutetabell i Haram, og ett av 670 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).

Aktivitet

Turbussvirksomhet.

Formål

Drive turbussvirksomhet for næringslivet og private, og det som her står i forbindelse. Dessuten interessere seg i andre selskaper med økonomisk formål.

API og MCPGET /company/994197266

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/994197266" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "994197266",
  "name": "HARAM TURBUSS AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "49.320",
  "nace_desc": "Passasjertransport utenom rutetabell",
  "employees": 6,
  "address": { "municipality": "HARAM", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "994197266" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Haram Turbuss AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Haram holder Haram Turbuss AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Haram Turbuss AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −26,7 % fra 2024 · −27,9 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20253,78 mill kr−1,11 mill kr−1,11 mill kr757 347 kr−205 319 kr962 666 kr
20245,16 mill kr382 689 kr290 821 kr2,13 mill kr908 819 kr1,22 mill kr
20234,13 mill kr−38 813 kr−42 130 kr3,86 mill kr1,12 mill kr2,74 mill kr
20225,11 mill kr499 826 kr378 116 kr–––
20215,25 mill kr1,22 mill kr933 895 kr4,64 mill kr2,73 mill kr1,90 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler757 347 kr
Anleggsmidler24 %184 950 krOmløpsmidler76 %572 397 kr
Egenkapital og gjeld757 347 kr
Innskutt egenkapital13 %100 000 krOpptjent egenkapital-40 %−305 319 krKortsiktig gjeld127 %962 666 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader4,89 mill kr
Finansinntekter5 kr
Finanskostnader4 072 kr
Netto finans−4 067 kr
Ordinært resultat før skatt−1,11 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 65 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 50 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 47 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/994197266/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/994197266/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "994197266",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 3782884,
      "operating_profit": -1110070,
      "net_profit": -1114138,
      "equity": -205319,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 5164213,
      "operating_profit": 382689,
      "net_profit": 290821,
      "equity": 908819,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "994197266" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Haram Turbuss AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Haram Turbuss AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Haram Turbuss AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 11.06.2009
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 11.06.2009
Styrets lederSignatur
Signy Rigmor Rørhus(f. 1954)
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 11.06.2009
Regnskapsfører
repr. AS STETTE DATAGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/994197266/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/994197266/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "994197266",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "994197266" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Haram Turbuss AS?
  • List alle roller i Haram Turbuss AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Haram Turbuss AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Rørhus Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %100

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/994197266/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/994197266/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "994197266",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "RØRHUS HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "994197266" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Haram Turbuss AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Haram Turbuss AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Haram Turbuss AS eier Rørhus Holding AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Haram Turbuss ASBEDRPassasjertransport utenom rutetabellHaram6

Kunngjøringer30

API og MCPGET /company/994197266/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/994197266/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "994197266",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-03-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-29", "type": "Forretningsadresse", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "994197266" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Haram Turbuss AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Haram Turbuss AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Haram Turbuss AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:8→6
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:6→8
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:8→6
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:9→8
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:8→9

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 65,1 % av driftsinntektene — 31,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-29,3 %5,7 %
Resultatmargin-29,5 %4,0 %
Egenkapitalandel-27,1 %36,8 %
Likviditetsgrad0,591,55
Omsetningsvekst (siste år)-26,7 %+4,9 %
Omsetning per ansatt630 480,667 kr786 603,468 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad6,6 %13,4 %
Lønnskostnad49,9 %31,0 %
Annen driftskostnad65,1 %34,1 %
Avskrivninger7,6 %4,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/994197266/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/994197266/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "994197266",
  "nace_code": "49.320",
  "industry_count": 367,
  "revenue": { "value": 3782884, "percentile": 0.533 },
  "operating_margin": { "value": -0.2934, "percentile": 0.0764 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "994197266" })

Spør AI-assistenten

  • Er Haram Turbuss AS blant de største selskapene innen passasjertransport utenom rutetabell?
  • Hvor solid er Haram Turbuss AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Haram Turbuss AS på i bransjen?

Spørsmål og svar om Haram Turbuss AS

Hvor stor er bransjen Haram Turbuss AS tilhører?

Haram Turbuss AS er ett av 2 selskaper innen passasjertransport utenom rutetabell i Haram, og ett av 670 på landsbasis.

Hvor lenge har Haram Turbuss AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Haram Turbuss AS ble etablert i 2009 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Haram Turbuss AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Haram Turbuss AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Haram Turbuss AS?

Lars Olav Rørhus er registrert som daglig leder i Haram Turbuss AS.

Hvem eier Haram Turbuss AS?

Haram Turbuss AS eies i hovedsak av Rørhus Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går Haram Turbuss AS med overskudd?

I 2025 omsatte Haram Turbuss AS for 3,78 mill kr, ned 27 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 1,11 mill kr.

Hvor stor aksjekapital har Haram Turbuss AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Haram Turbuss AS er 100 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvor solid er økonomien i Haram Turbuss AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Haram Turbuss AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Er Haram Turbuss AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2009. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Møre Og Romsdal