Safe Exit AS
- Omsetning
- 31,9 mill
- −15,8 %
- Resultat
- −591 990
- −245,7 %
Om Safe Exit AS
Safe Exit AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av dører og vinduer av metall. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Selskapet er registrert som konkurs. Audun Stølen er daglig leder, og Audun Stølen er styreleder. I 2023 hadde Safe Exit AS en omsetning på 31,91 mill kr, en nedgang på 16 % fra 2022. Selskapet endte året med et underskudd på 591 990 kr. Egenkapitalen var 1,39 mill kr ved utgangen av 2023. Største aksjonær er Safe Exit Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen produksjon av dører og vinduer av metall i Skien, og ett av 124 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 annet selskap i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (81 %).
Aktivitet
Sveising og produksjon av ståltrapper m.m. på eget verksted, montering på nybygg og eksisterende bygg. Produksjon og montering av stålrekkverk og glassrekkverk på nybygg og eksisterende bygg.
Formål
Produksjon, salg og montering av trapper, rekkverk, ramper o.l. for sikker rømning. Selskapet kan også engasjere seg i annen lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/994084291
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994084291" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994084291",
"name": "SAFE EXIT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.120",
"nace_desc": "Produksjon av dører og vinduer av metall",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "994084291" })Spør AI-assistenten
Hva driver Safe Exit AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Safe Exit AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Safe Exit AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2019–2023 · −15,8 % fra 2022 · +45,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 31,91 mill kr | −231 722 kr | −591 990 kr | 14,94 mill kr | 1,39 mill kr | 13,55 mill kr |
| 2022 | 37,89 mill kr | 839 728 kr | 406 363 kr | 15,12 mill kr | 1,85 mill kr | 13,26 mill kr |
| 2021 | 20,23 mill kr | −285 519 kr | −430 520 kr | 12,25 mill kr | 1,45 mill kr | 10,80 mill kr |
| 2020 | 22,82 mill kr | 921 566 kr | 553 531 kr | 11,36 mill kr | 1,88 mill kr | 9,48 mill kr |
| 2019 | 21,98 mill kr | 331 462 kr | 84 971 kr | 10,69 mill kr | 1,33 mill kr | 9,37 mill kr |
Balanse
2023Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2023 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 33 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2023)
- Til gode hos konsernselskaper
- 400 000 kr (3 % av balansen)
API og MCPGET /company/994084291/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994084291/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994084291",
"years": [
{
"year": 2023,
"revenue": 31912729,
"operating_profit": -231722,
"net_profit": -591990,
"equity": 1391082,
…
},
{
"year": 2022,
"revenue": 37889567,
"operating_profit": 839728,
"net_profit": 406363,
"equity": 1854944,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "994084291" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Safe Exit AS i 2023?
Hvor mye falt omsetningen til Safe Exit AS fra 2022 til 2023, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Safe Exit AS i 2023, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 15.05.2009Styre
2Sist endret 15.05.2009Revisor
1Sist endret 24.01.2013Bostyrer
1Sist endret 10.09.2025API og MCPGET /company/994084291/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994084291/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994084291",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "994084291" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Safe Exit AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Safe Exit AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Safe Exit AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Safe Exit Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
API og MCPGET /company/994084291/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994084291/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994084291",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SAFE EXIT EIENDOM AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2024,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "994084291" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Safe Exit AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Safe Exit AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Safe Exit AS eier Safe Exit Eiendom AS, og hvem eier resten?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Safe Exit AS | BEDR | Produksjon av dører og vinduer av metall | Skien | − |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.9.2025 | Konkursåpning ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.3.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/994084291/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994084291/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994084291",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-09-10", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2024-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "994084291" })Spør AI-assistenten
Når ble Safe Exit AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når ble det åpnet konkurs i Safe Exit AS, og hva har skjedd siden?
Når leverte Safe Exit AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−AIDER AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 42,7 % av driftsinntektene — 7,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,7 % | 5,2 % |
| Resultatmargin | -1,9 % | 3,9 % |
| Egenkapitalandel | 9,3 % | 41,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,73 | 1,57 |
| Gjeldsgrad | 9,74 | 1,34 |
| Egenkapitalrentabilitet | -42,6 % | 12,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -15,8 % | +0,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 38,5 % | 43,1 % |
| Lønnskostnad | 42,7 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 18,0 % | 15,5 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/994084291/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994084291/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994084291",
"nace_code": "25.120",
"industry_count": 102,
"revenue": { "value": 31912729, "percentile": 0.6931 },
"operating_margin": { "value": -0.0073, "percentile": 0.2568 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "994084291" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Safe Exit AS på i bransjen?
Hvor ligger Safe Exit AS blant de 102 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Safe Exit AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Skien
1 000+ til i Skien →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Safe Exit AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Safe Exit AS?
Det er registrert 124 selskaper i Norge innen produksjon av dører og vinduer av metall, hvorav 5 i Skien.
Er Safe Exit AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2009, som er lenger enn 35 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 annet selskap i bransjen etablert.
Hva har skjedd med Safe Exit AS?
Det er registrert konkurs for Safe Exit AS (åpnet 10.09.2025). Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hva slags selskap er Safe Exit AS?
Safe Exit AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Safe Exit AS?
Siste registrerte daglig leder i Safe Exit AS er Audun Stølen.
Hvem sitter i styret i Safe Exit AS?
Audun Stølen er registrert som styreleder i Safe Exit AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Safe Exit AS?
Største aksjonær i Safe Exit AS er Safe Exit Eiendom AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2024.
Hvordan går det økonomisk med Safe Exit AS?
I sitt siste innleverte regnskap (2023) omsatte Safe Exit AS for 31,91 mill kr. Årsresultatet ble et underskudd på 591 990 kr.
Hvor solid er balansen til Safe Exit AS?
Egenkapitalen i Safe Exit AS var 1,39 mill kr i 2023-regnskapet, med en egenkapitalandel på 9,3 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Safe Exit AS?
Safe Exit AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 1 000 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.