Vinter Visjon AS
- Omsetning
- 2,9 mill
- +3,3 %
- Resultat
- 957 242
- +11,3 %
Om Vinter Visjon AS
Vinter Visjon AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ås, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Einar Berdal er daglig leder, og Einar Berdal er styreleder. I 2025 hadde Vinter Visjon AS en omsetning på 2,86 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 957 242 kr. Egenkapitalen var 4,90 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er 3 B Tveite AS med 62,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 214 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Ås, og ett av 76 560 i Norge. Det er eldre enn 59 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Bygging og drift av næringseiendom/bygg.
Formål
Utvikling og drift av fast eiendom og alt som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/993936758
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993936758" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993936758",
"name": "VINTER VISJON AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ÅS", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "993936758" })Spør AI-assistenten
Er Vinter Visjon AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Vinter Visjon AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vinter Visjon AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,3 % fra 2024 · +24,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,86 mill kr | 1,82 mill kr | 957 242 kr | 16,67 mill kr | 4,90 mill kr | 11,78 mill kr |
| 2024 | 2,77 mill kr | 1,83 mill kr | 859 839 kr | 16,98 mill kr | 4,54 mill kr | 12,44 mill kr |
| 2023 | 2,56 mill kr | 1,56 mill kr | 644 197 kr | 16,92 mill kr | 4,28 mill kr | 12,64 mill kr |
| 2022 | 3,03 mill kr | 2,03 mill kr | 1,20 mill kr | 17,93 mill kr | 4,04 mill kr | 13,89 mill kr |
| 2021 | 2,29 mill kr | 1,24 mill kr | 717 211 kr | 17,65 mill kr | 3,53 mill kr | 14,11 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 23 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/993936758/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993936758/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993936758",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2857992,
"operating_profit": 1821269,
"net_profit": 957242,
"equity": 4897518,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2765870,
"operating_profit": 1832888,
"net_profit": 859839,
"equity": 4540276,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "993936758" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Vinter Visjon AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Vinter Visjon AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vinter Visjon AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 17.04.2013Styre
2Sist endret 22.08.2014Regnskapsfører
1Sist endret 16.12.2023Revisor
1Sist endret 26.01.2012API og MCPGET /company/993936758/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993936758/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993936758",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "993936758" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vinter Visjon AS?
Hvem er regnskapsfører for Vinter Visjon AS?
List alle roller i Vinter Visjon AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Villa Gladvoll AS37,5 %
- Invest Re Form AShadde 37,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| 3 B Tveite AS | Selskap | Ordinære aksjer | 62,5 % | 1 125 |
| Villa Gladvoll AS | Selskap | Ordinære aksjer | 37,5 % | 675 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/993936758/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993936758/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993936758",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "3 B TVEITE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 62.5, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "VILLA GLADVOLL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 37.5, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "993936758" })Spør AI-assistenten
Er Vinter Visjon AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Vinter Visjon AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vinter Visjon AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av 3 B Tveite AS
5 selskaperAPI og MCPGET /company/993936758/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993936758/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993936758",
"chain": [
{ "org_no": "933860523", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "934168429", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "993936758", "owner_pct": 62.5, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "993936758" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Vinter Visjon AS?
Hvem eier Vinter Visjon AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Vinter Visjon AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vinter Visjon AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Ås | − |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.2.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.3.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/993936758/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993936758/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993936758",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-02-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "993936758" })Spør AI-assistenten
Har Vinter Visjon AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Vinter Visjon AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vinter Visjon AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 23,0 % av driftsinntektene — 3,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 63,7 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 33,5 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 29,4 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,81 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 2,40 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,5 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,3 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 23,0 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 13,3 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/993936758/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993936758/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993936758",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 2857992, "percentile": 0.7949 },
"operating_margin": { "value": 0.6373, "percentile": 0.7475 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "993936758" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Vinter Visjon AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vinter Visjon AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Vinter Visjon AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Vinter Visjon AS
Hvor stor er bransjen Vinter Visjon AS tilhører?
Vinter Visjon AS er ett av 214 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Ås, og ett av 76 560 på landsbasis.
Hvor lenge har Vinter Visjon AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vinter Visjon AS ble etablert i 2009 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 59 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Vinter Visjon AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Vinter Visjon AS lå på 63,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Vinter Visjon AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vinter Visjon AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Vinter Visjon AS?
Einar Berdal er registrert som daglig leder i Vinter Visjon AS.
Hvilke eiere står bak Vinter Visjon AS?
Største aksjonær i Vinter Visjon AS er 3 B Tveite AS med 62,5 % av aksjene, fulgt av Villa Gladvoll AS (37,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Vinter Visjon AS med overskudd?
I 2025 omsatte Vinter Visjon AS for 2,86 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 957 242 kr.
Er Vinter Visjon AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2011. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.