Stavseth Regnskap
- Omsetning
- 1,1 mill
- −5,3 %
- Resultat
- 986 398
- −2,1 %
Om Stavseth Regnskap
Stavseth Regnskap er registrert som enkeltpersonforetak med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Regnskapsføring og bokføring. Selskapet ble registrert i Enhetsregisteret i 2009. I 2025 hadde Stavseth Regnskap en omsetning på 1,11 mill kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 986 398 kr. Egenkapitalen var 74 410 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 19 innen regnskapsføring og bokføring i Porsgrunn, og ett av 4 337 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Regnskaptjenester og bokføring for regnskapspliktige virksomheter.
API og MCPGET /company/993876127
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993876127" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993876127",
"org_form": "ENK",
"nace_code": "69.202",
"nace_desc": "Regnskapsføring og bokføring",
"employees": null,
"address": { "municipality": "PORSGRUNN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "993876127" })Spør AI-assistenten
Hva driver selskapet med org.nr 993876127 med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over selskapet med org.nr 993876127: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er selskapet med org.nr 993876127 registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −5,3 % fra 2024 · +13,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,11 mill kr | 986 359 kr | 986 398 kr | 116 860 kr | 74 410 kr | 42 450 kr |
| 2024 | 1,18 mill kr | 1,01 mill kr | 1,01 mill kr | 125 692 kr | 75 372 kr | 50 321 kr |
| 2023 | 1,18 mill kr | 1,02 mill kr | 1,02 mill kr | 153 118 kr | 83 552 kr | 69 566 kr |
| 2022 | 1,15 mill kr | 1,01 mill kr | 1,01 mill kr | 127 745 kr | 72 382 kr | 55 363 kr |
| 2021 | 985 033 kr | 872 014 kr | 872 014 kr | 95 583 kr | 51 528 kr | 44 055 kr |
Balanse
2025API og MCPGET /company/993876127/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993876127/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993876127",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 1113750, "operating_profit": 986359, "net_profit": 986398, "equity": 74410, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 1176096,
"operating_profit": 1007979,
"net_profit": 1008071,
"equity": 75372,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "993876127" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til selskapet med org.nr 993876127 i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til selskapet med org.nr 993876127 fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til selskapet med org.nr 993876127 de siste årene.
Roller og styre2
Revisor
1Sist endret 25.01.2023Innehaver
1Sist endret 18.03.2009API og MCPGET /company/993876127/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993876127/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993876127",
"roles": [
{ "role_type": "Innehaver", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "993876127" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer selskapet med org.nr 993876127?
List alle roller i selskapet med org.nr 993876127: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavseth Regnskap | BEDR | Regnskapsføring og bokføring | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.9.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.1.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
| 20.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/993876127/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993876127/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993876127",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "993876127" })Spør AI-assistenten
Når ble selskapet med org.nr 993876127 sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte selskapet med org.nr 993876127 sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for selskapet med org.nr 993876127 i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Innehaver er også involvert i
2 selskaperBransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 63,7 % | 46,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,75 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 0,57 | 0,98 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1325,6 % | 26,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/993876127/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993876127/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993876127",
"nace_code": "69.202",
"industry_count": 3532,
"revenue": { "value": 1113750, "percentile": 0.4865 },
"operating_margin": { "value": 0.8856, "percentile": 0.9695 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "993876127" })Spør AI-assistenten
Er selskapet med org.nr 993876127 blant de største selskapene innen regnskapsføring og bokføring?
Hvor solid er selskapet med org.nr 993876127 sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til selskapet med org.nr 993876127 på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Stavseth Regnskap
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stavseth Regnskap?
Det er registrert 4 337 selskaper i Norge innen regnskapsføring og bokføring, hvorav 19 i Porsgrunn.
Er Stavseth Regnskap et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2009, som er lenger enn 61 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 70 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Stavseth Regnskap et aktivt selskap?
Stavseth Regnskap er et aktivt selskap registrert som Enkeltpersonforetak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Stavseth Regnskap?
Stavseth Regnskap er registrert som Enkeltpersonforetak (ENK). I et enkeltpersonforetak er innehaveren personlig ansvarlig for virksomhetens forpliktelser.
Hvem er innehaver av Stavseth Regnskap?
Innehaver i Stavseth Regnskap er Wenche Sandland Stavseth, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hva er omsetningen til Stavseth Regnskap?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,11 mill kr, ned 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 74 410 kr ved årsslutt.
Hvor ligger Stavseth Regnskap?
Forretningsadressen til Stavseth Regnskap er Tollskogvegen 2, 3917, PORSGRUNN i Porsgrunn kommune.
Er Stavseth Regnskap registrert i MVA-registeret?
Stavseth Regnskap er registrert i MVA-registeret (siden 2009) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.