- Omsetning
- 24,4 mill
- −12,7 %
- Resultat
- −1,4 mill
- −167,8 %
- Ansatte
- 15
- +1 siden mars
Om Lundberg Og Sæteråsen AS
Lundberg Og Sæteråsen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hurdal, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Ole Martin Sæteråsen er daglig leder, og Ole Martin Sæteråsen er styreleder. I 2025 hadde Lundberg Og Sæteråsen AS en omsetning på 24,36 mill kr, en nedgang på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,35 mill kr. Egenkapitalen var 8,11 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ole Martin Sæteråsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 21 innen grunnarbeid i Hurdal, og ett av 12 735 i Norge. Det er eldre enn 72 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Anleggsvirksomhet.
Formål
Anleggsservice, graving og drenering, samt annen anleggsarbeidsvirksomhet.
API og MCPGET /company/993784214
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993784214" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993784214",
"name": "LUNDBERG OG SÆTERÅSEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": 15,
"address": { "municipality": "HURDAL", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "993784214" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Lundberg Og Sæteråsen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Lundberg Og Sæteråsen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Lundberg Og Sæteråsen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −12,7 % fra 2024 · +44,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 24,36 mill kr | −1,69 mill kr | −1,35 mill kr | 10,86 mill kr | 8,11 mill kr | 2,75 mill kr |
| 2024 | 27,90 mill kr | 1,91 mill kr | 2,00 mill kr | 12,52 mill kr | 9,46 mill kr | 3,06 mill kr |
| 2023 | 18,95 mill kr | −488 948 kr | −513 300 kr | 10,14 mill kr | 7,47 mill kr | 2,68 mill kr |
| 2022 | 24,46 mill kr | 3,84 mill kr | 2,95 mill kr | 12,95 mill kr | 7,98 mill kr | 4,97 mill kr |
| 2021 | 16,89 mill kr | 223 076 kr | 214 197 kr | 10,35 mill kr | 5,53 mill kr | 4,82 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 38 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 41 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 34 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/993784214/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993784214/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993784214",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 24356016,
"operating_profit": -1691869,
"net_profit": -1351912,
"equity": 8109967,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 27901446,
"operating_profit": 1906004,
"net_profit": 1995428,
"equity": 9461879,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "993784214" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lundberg Og Sæteråsen AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lundberg Og Sæteråsen AS per år.
Hvordan har omsetningen til Lundberg Og Sæteråsen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 25.02.2009Styre
2Sist endret 25.02.2009Revisor
1Sist endret 03.01.2024API og MCPGET /company/993784214/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993784214/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993784214",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "993784214" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Lundberg Og Sæteråsen AS?
List alle roller i Lundberg Og Sæteråsen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lundberg Og Sæteråsen AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ole Martin Sæteråsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/993784214/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993784214/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993784214",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "993784214" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lundberg Og Sæteråsen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Lundberg Og Sæteråsen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lundberg Og Sæteråsen AS | BEDR | Grunnarbeid | Hurdal | 15 |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.1.2024 | Revisor ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/993784214/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993784214/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993784214",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "993784214" })Spør AI-assistenten
Når leverte Lundberg Og Sæteråsen AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Lundberg Og Sæteråsen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lundberg Og Sæteråsen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→15
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 44,6 % av driftsinntektene — 11,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -6,9 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | -5,6 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 74,7 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,17 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | -16,7 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -12,7 % | +2,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,62 mill kr | 1,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 21,1 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 37,7 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 44,6 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 3,6 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/993784214/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993784214/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993784214",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5797,
"revenue": { "value": 24356016, "percentile": 0.8891 },
"operating_margin": { "value": -0.0695, "percentile": 0.2236 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "993784214" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Lundberg Og Sæteråsen AS blant de 5797 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Lundberg Og Sæteråsen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Lundberg Og Sæteråsen AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
Godkjenninger og registre
Lundberg Og Sæteråsen AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 3 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Landskapsutforming | 1 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Utførende | Veg- og grunnarbeider | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså i Hurdal
+665 til i Hurdal →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Lundberg Og Sæteråsen AS
Hvor stor er bransjen Lundberg Og Sæteråsen AS tilhører?
Lundberg Og Sæteråsen AS er ett av 21 selskaper innen grunnarbeid i Hurdal, og ett av 12 735 på landsbasis.
Hvor lenge har Lundberg Og Sæteråsen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lundberg Og Sæteråsen AS ble etablert i 2009 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 72 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Lundberg Og Sæteråsen AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lundberg Og Sæteråsen AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Lundberg Og Sæteråsen AS?
Ole Martin Sæteråsen er registrert som daglig leder i Lundberg Og Sæteråsen AS.
Hvilke eiere står bak Lundberg Og Sæteråsen AS?
Største aksjonær i Lundberg Og Sæteråsen AS er Ole Martin Sæteråsen med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Lundberg Og Sæteråsen AS for i 2025?
Lundberg Og Sæteråsen AS hadde i 2025 en omsetning på 24,36 mill kr og et underskudd på 1,35 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Lundberg Og Sæteråsen AS?
Driftsresultatet for 2025 var −1,69 mill kr (driftsmargin −6,9 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Lundberg Og Sæteråsen AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Lundberg Og Sæteråsen AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.