- Omsetning
- 7,1 mill
- −22,3 %
- Resultat
- 850 380
- −33,7 %
- Ansatte
- 7
Om Måge&nistad Bygg AS
Måge&nistad Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kvinnherad, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Kjell Måge er daglig leder, og Kjell Måge er styreleder. I 2025 hadde Måge&nistad Bygg AS en omsetning på 7,15 mill kr, en nedgang på 22 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 850 380 kr. Egenkapitalen var 2,10 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kjell Måge med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 40 innen oppføring av bygninger i Kvinnherad, og ett av 24 633 i Norge. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Nybygg og rehabilitering.
API og MCPGET /company/993587753
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993587753" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993587753",
"name": "MÅGE&NISTAD BYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "KVINNHERAD", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "993587753" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Måge&nistad Bygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Måge&nistad Bygg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Kvinnherad holder Måge&nistad Bygg AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −22,3 % fra 2024 · −6,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,15 mill kr | 1,09 mill kr | 850 380 kr | 4,49 mill kr | 2,10 mill kr | 2,39 mill kr |
| 2024 | 9,20 mill kr | 1,67 mill kr | 1,28 mill kr | 4,96 mill kr | 1,85 mill kr | 3,11 mill kr |
| 2023 | 7,25 mill kr | 1,76 mill kr | 1,32 mill kr | 4,87 mill kr | 1,37 mill kr | 3,50 mill kr |
| 2022 | 7,85 mill kr | 1,36 mill kr | 1,04 mill kr | 3,89 mill kr | 1,04 mill kr | 2,84 mill kr |
| 2021 | 7,68 mill kr | 1,64 mill kr | 1,25 mill kr | 4,23 mill kr | 1,00 mill kr | 3,22 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 45 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/993587753/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993587753/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993587753",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7148655,
"operating_profit": 1093006,
"net_profit": 850380,
"equity": 2100020,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9200061,
"operating_profit": 1666490,
"net_profit": 1282163,
"equity": 1849640,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "993587753" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Måge&nistad Bygg AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Måge&nistad Bygg AS per år.
Hvordan har omsetningen til Måge&nistad Bygg AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 31.01.2009Styre
3Sist endret 31.01.2009Regnskapsfører
1Sist endret 06.08.2024Revisor
1Sist endret 06.10.2021API og MCPGET /company/993587753/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993587753/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993587753",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "993587753" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Måge&nistad Bygg AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Måge&nistad Bygg AS?
Hvem er regnskapsfører for Måge&nistad Bygg AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kjell Måge | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Norodd Nistad | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/993587753/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993587753/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993587753",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "993587753" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Måge&nistad Bygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Måge&nistad Bygg AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Måge&nistad Bygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Måge&nistad Bygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Kvinnherad | 7 |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.2.2024 | Signatur ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.10.2021 | Revisor ↗ |
| 27.9.2021 | Manglende roller ↗ |
| 19.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/993587753/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993587753/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993587753",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "993587753" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Måge&nistad Bygg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Måge&nistad Bygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Måge&nistad Bygg AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 27,5 % av driftsinntektene — 20,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,3 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 11,9 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 46,8 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,84 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 1,14 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 40,5 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -22,3 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,02 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 27,5 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 47,4 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 9,5 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/993587753/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993587753/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993587753",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12272,
"revenue": { "value": 7148655, "percentile": 0.7519 },
"operating_margin": { "value": 0.1529, "percentile": 0.8333 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "993587753" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Måge&nistad Bygg AS på i bransjen?
Hvor ligger Måge&nistad Bygg AS blant de 12272 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Måge&nistad Bygg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Måge&nistad Bygg AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 3 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 1 |
| Prosjekterende | Bygningsfysikk | 1 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså i Kvinnherad
1 000+ til i Kvinnherad →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Måge&nistad Bygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Måge&nistad Bygg AS?
Det er registrert 24 633 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 40 i Kvinnherad.
Er Måge&nistad Bygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2009, som er lenger enn 74 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 404 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Måge&nistad Bygg AS bedre enn andre i bransjen?
Måge&nistad Bygg AS hadde en driftsmargin på 15,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,9 % for oppføring av bygninger.
Hvilken status har Måge&nistad Bygg AS i Enhetsregisteret?
Måge&nistad Bygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Måge&nistad Bygg AS?
Daglig leder i Måge&nistad Bygg AS er Kjell Måge, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Måge&nistad Bygg AS?
Største aksjonær i Måge&nistad Bygg AS er Kjell Måge med 50 % av aksjene, fulgt av Norodd Nistad (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Måge&nistad Bygg AS?
I 2025 omsatte Måge&nistad Bygg AS for 7,15 mill kr, ned 22 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 850 380 kr.
Hvem er revisor for Måge&nistad Bygg AS?
Måge&nistad Bygg AS bruker Ecit Forretningspartner AS som regnskapsfører og Ullensvang Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.