- Omsetning
- 107 mill
- +72,2 %
- Resultat
- 114 mill
- +69,7 %
- Ansatte
- 32
- −1 siden mars
Om Bauta Group AS
Bauta Group AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestnes, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Bearbeiding av metaller. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Daniel Holm Sundet er daglig leder, og John Arve Årsund Sundet er styreleder. Selskapet er ett av 4 innen bearbeiding av metaller i Vestnes, og ett av 2 023 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Administrative hovedkontortjenester.
Formål
Industri, stålkonstruksjoner, maritim utrustning, plate og sveisearbeider.
AI-sammendrag
Omsetningsveksten på 72% til 107 mill. kr plasserer aktøren blant de 10% største i bransjen, men resultatet på 114 mill. kr overstiger omsetningen, noe som tyder på store finansinntekter eller engangsposter og ikke ren industriell drift. En egenkapitalandel på 52% (254 av 491 mill. kr) gir solid handlingsrom, og driftsmarginen er likevel blant de beste i sammenligningsgruppen. Eierskapet er delt med 50% hos én aksjonær, og med bare 32 ansatte og en balanse på nesten 500 mill. kr er verdiene i stor grad bundet i kapital fremfor produksjon.
API og MCPGET /company/993498548
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993498548" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993498548",
"name": "BAUTA GROUP AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.530",
"nace_desc": "Bearbeiding av metaller",
"employees": 32,
"address": { "municipality": "VESTNES", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "993498548" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Bauta Group AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Bauta Group AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Bauta Group AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +72,2 % fra 2024 · +546 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 106,59 mill kr | 79,18 mill kr | 113,78 mill kr | 490,76 mill kr | 254,08 mill kr | 236,68 mill kr |
| 2024 | 61,92 mill kr | 40,89 mill kr | 67,06 mill kr | 194,46 mill kr | 160,29 mill kr | 34,17 mill kr |
| 2023 | 24,01 mill kr | 8,84 mill kr | 45,17 mill kr | 117,85 mill kr | 99,24 mill kr | 18,62 mill kr |
| 2022 | 23,10 mill kr | 11,33 mill kr | 23,11 mill kr | 83,31 mill kr | 59,07 mill kr | 24,24 mill kr |
| 2021 | 16,50 mill kr | 10,30 mill kr | 15,02 mill kr | 76,72 mill kr | 40,96 mill kr | 35,76 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 24 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 150 mill kr (31 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 110 mill kr (22 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 3,6 mill kr
API og MCPGET /company/993498548/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993498548/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993498548",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 106592819,
"operating_profit": 79182235,
"net_profit": 113782144,
"equity": 254076404,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 61915270,
"operating_profit": 40891346,
"net_profit": 67058243,
"equity": 160294260,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "993498548" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bauta Group AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bauta Group AS per år.
Hvordan har omsetningen til Bauta Group AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 03.02.2020Styre
2Sist endret 03.02.2020Revisor
1Sist endret 01.12.2016API og MCPGET /company/993498548/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993498548/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993498548",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "993498548" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Bauta Group AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Bauta Group AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Bauta Group AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 endret eierandel
- Jusu Invest AS10 %
- Masu Invest AS10 %
- John Arve Årsund Sundet80 % → 50 %
- Dasu Invest AS20 % → 30 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| John Arve Årsund Sundet | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
| Dasu Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 30,0 % | 60 |
| Jusu Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 20 |
| Masu Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 20 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/993498548/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993498548/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993498548",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "DASU INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 30, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "JUSU INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 10, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "993498548" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bauta Group AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Bauta Group AS eier Dasu Invest AS, og hvem eier resten?
Er Bauta Group AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Bauta Group AS
10 selskaperAPI og MCPGET /company/993498548/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993498548/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993498548",
"chain": [
{ "org_no": "993498548", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 10,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "993498548" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Bauta Group AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bauta Group | BEDR | Bearbeiding av metaller | Vestnes | 32 |
Kunngjøringer45
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.10.2022 | Foretaksnavn ↗ |
| 3.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/993498548/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993498548/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993498548",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "993498548" })Spør AI-assistenten
Når ble Bauta Group AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bauta Group AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Bauta Group AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Stilling utlystVi søker økonomi- og lønnsmedarbeider til ettårig vikariat
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:31→32
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:32→31
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:31→32
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 1,6 % av driftsinntektene — 18,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 74,3 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 106,7 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandel | 51,8 % | 43,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,18 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,93 | 1,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | 44,8 % | 15,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +72,2 % | +2,2 % |
| Omsetning per ansatt | 3,33 mill kr | 1,68 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 24,1 % | 38,3 % |
| Annen driftskostnad | 1,6 % | 20,3 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/993498548/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993498548/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993498548",
"nace_code": "25.530",
"industry_count": 849,
"revenue": { "value": 106592819, "percentile": 0.9596 },
"operating_margin": { "value": 0.7428, "percentile": 0.9742 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "993498548" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bauta Group AS på i bransjen?
Hvor ligger Bauta Group AS blant de 849 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Bauta Group AS sammenlignet med andre i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Bauta Group AS har 2 varemerker og 1 design registrert eller søkt hos Patentstyret.
Investeringer
BAUTA GROUP AS eier aksjer i 12 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Bauta Property AS | Vestnes | 100,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Bauta Maritime AS | Vestnes | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Bauta Næringspark AS | Vestnes | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Bauta Industry AS | Vestnes | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Bauta Kompetanse AS | Vestnes | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Bauta Aquaculture AS | Vestnes | 92,5 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Bauta Industries AS | Molde | 92,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Norsk Sveiseteknikk AS | Øvre Eiker | 75,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Bauta Kapital AS | Vestnes | 62,5 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Bauta Solutions AS | Vestnes | 60,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+3 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Bauta Group AS
Hvor stor er bransjen Bauta Group AS tilhører?
Bauta Group AS er ett av 4 selskaper innen bearbeiding av metaller i Vestnes, og ett av 2 023 på landsbasis.
Hvor lenge har Bauta Group AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bauta Group AS ble etablert i 2009 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Bauta Group AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for bearbeiding av metaller er en driftsmargin på 5,8 %. Bauta Group AS lå på 74,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvem leder Bauta Group AS?
Daniel Holm Sundet er registrert som daglig leder i Bauta Group AS.
Hvem eier Bauta Group AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er John Arve Årsund Sundet største eier i Bauta Group AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Dasu Invest AS med 30 %.
Hva omsatte Bauta Group AS for i 2025?
Bauta Group AS hadde i 2025 en omsetning på 106,59 mill kr og et overskudd på 113,78 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor holder Bauta Group AS til?
Bauta Group AS holder til i Trohaugen 11A, 6393, TOMREFJORD, i Vestnes kommune i Møre Og Romsdal.
Hvilket revisjonsselskap bruker Bauta Group AS?
I Enhetsregisteret er Bauta Group AS registrert med revisor Bdo AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.