Sameiet Nylandsveien 14-20
- Omsetning
- 1,2 mill
- −0,1 %
- Resultat
- 481 528
- +21,1 %
Om Sameiet Nylandsveien 14-20
Sameiet Nylandsveien 14-20 er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1983 og har vært i drift i 43 år. Jan-Ivar Kemi er styrets leder. I 2025 hadde Sameiet Nylandsveien 14-20 en omsetning på 1,17 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 481 528 kr. Egenkapitalen var −753 251 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 4 254 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Bergen, og ett av 47 211 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Eierseksjonssameie.
API og MCPGET /company/993376906
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993376906" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993376906",
"name": "SAMEIET NYLANDSVEIEN 14-20",
"org_form": "ESEK",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "993376906" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Sameiet Nylandsveien 14-20 registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sameiet Nylandsveien 14-20 stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Sameiet Nylandsveien 14-20 til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2015–2025 · −0,1 % fra 2024 · +87,4 % over 10 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,17 mill kr | 615 060 kr | 481 528 kr | 882 318 kr | −753 251 kr | 1,64 mill kr |
| 2024 | 1,17 mill kr | 564 289 kr | 397 697 kr | 765 938 kr | −1,23 mill kr | 2,00 mill kr |
| 2017 | 782 592 kr | 320 002 kr | 320 850 kr | 1,38 mill kr | 1,29 mill kr | 89 863 kr |
| 2016 | 723 360 kr | 257 800 kr | 268 774 kr | 1,63 mill kr | 966 903 kr | 663 921 kr |
| 2015 | 625 800 kr | 154 684 kr | 149 955 kr | 724 470 kr | 698 129 kr | 26 341 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 28 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 28 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/993376906/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993376906/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993376906",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1172756,
"operating_profit": 615060,
"net_profit": 481528,
"equity": -753251,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1173552,
"operating_profit": 564289,
"net_profit": 397697,
"equity": -1234779,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "993376906" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Sameiet Nylandsveien 14-20 i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Sameiet Nylandsveien 14-20 fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sameiet Nylandsveien 14-20 de siste årene.
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 06.03.2026Revisor
1Sist endret 16.03.2013Forretningsfører
1Sist endret 11.08.2016API og MCPGET /company/993376906/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993376906/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993376906",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "993376906" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Sameiet Nylandsveien 14-20?
List alle roller i Sameiet Nylandsveien 14-20: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sameiet Nylandsveien 14-20?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sameiet Nylandsveien 14-20 | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Bergen | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.3.2026 | Styre ↗ |
| 18.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.12.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.8.2019 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.8.2019 | Styre ↗ |
| 22.1.2019 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.1.2019 | Styre ↗ |
| 28.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/993376906/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993376906/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993376906",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-06", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-02-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "993376906" })Spør AI-assistenten
Når ble Sameiet Nylandsveien 14-20 sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sameiet Nylandsveien 14-20 sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sameiet Nylandsveien 14-20 sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -85,4 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 13,87 | 6,07 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/993376906/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993376906/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993376906",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 1172756, "percentile": 0.4536 },
"operating_margin": { "value": 0.5245, "percentile": 0.8656 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "993376906" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sameiet Nylandsveien 14-20 sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sameiet Nylandsveien 14-20 på i bransjen?
Hvor ligger Sameiet Nylandsveien 14-20 blant de 21423 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Sameiet Nylandsveien 14-20
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sameiet Nylandsveien 14-20?
Det er registrert 47 211 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 4 254 i Bergen.
Er Sameiet Nylandsveien 14-20 et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1983, som er lenger enn 87 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 550 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Sameiet Nylandsveien 14-20?
Sameiet Nylandsveien 14-20 er et aktivt selskap registrert som Eierseksjonssameie i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Sameiet Nylandsveien 14-20?
Sameiet Nylandsveien 14-20 driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eierseksjonssameie.
Hva betyr organisasjonsformen ESEK?
Sameiet Nylandsveien 14-20 er registrert som Eierseksjonssameie (ESEK).
Hvem sitter i styret i Sameiet Nylandsveien 14-20?
Jan-Ivar Kemi er registrert som styreleder i Sameiet Nylandsveien 14-20, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Sameiet Nylandsveien 14-20?
Sameiet Nylandsveien 14-20 hadde i 2025 en omsetning på 1,17 mill kr og et overskudd på 481 528 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Sameiet Nylandsveien 14-20?
I 2025 hadde Sameiet Nylandsveien 14-20 et driftsresultat på 615 060 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Sameiet Nylandsveien 14-20?
Sameiet Nylandsveien 14-20 er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.