Lunula Fashion AS
Org.nr 993336459
Om Lunula Fashion AS
Lunula Fashion AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillehammer, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med klær. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Gry Haavi er daglig leder, og Gry Haavi er styreleder. I 2025 hadde Lunula Fashion AS en omsetning på 6,32 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 318 417 kr. Egenkapitalen var 1,62 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gry Haavi med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 34 innen detaljhandel med klær i Lillehammer, og ett av 5 459 i Norge. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet og formål
Butikkhandel med klær for damer. Deltagelse i og samarbeid med selskaper det er naturlig å samarbeide med.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,32 mill kr | 407 607 kr | 318 417 kr | 2,89 mill kr | 1,62 mill kr | 1,27 mill kr |
| 2024 | 6,09 mill kr | 348 668 kr | 280 108 kr | 2,50 mill kr | 1,30 mill kr | 1,19 mill kr |
| 2023 | 5,76 mill kr | −61 971 kr | −79 397 kr | 1,70 mill kr | 1,02 mill kr | 671 351 kr |
| 2022 | 6,18 mill kr | 466 946 kr | 943 923 kr | 1,70 mill kr | 1,10 mill kr | 600 310 kr |
| 2021 | 5,56 mill kr | 115 890 kr | 94 518 kr | 1,76 mill kr | 959 550 kr | 804 881 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 54 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 33 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 26.11.2008Styre
1Sist endret 10.07.2019Regnskapsfører
1Sist endret 19.02.2024Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Carla Rønn Selstadhadde 10 %
- Gry Haavi90 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gry Haavi | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 3 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Datterselskaper av Lunula Fashion AS
2 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lunula Fashion AS | BEDR | Detaljhandel med klær | Lillehammer | − |
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.7.2019 | Styre ↗ |
| 6.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 15,8 % av driftsinntektene — 3,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,5 % | 1,7 % |
| Resultatmargin | 5,0 % | 0,8 % |
| Egenkapitalandel | 56,1 % | 34,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,80 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 0,78 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,6 % | 5,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,7 % | +2,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 54,3 % | 53,2 % |
| Lønnskostnad | 23,4 % | 23,7 % |
| Annen driftskostnad | 15,8 % | 18,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
LUNULA FASHION AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Koko Lillehammer AS | Lillehammer | 100.0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Ppb Lillehammer AS | Lillehammer | 100.0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Lunula Fashion AS
Hvor stor er bransjen Lunula Fashion AS tilhører?
Lunula Fashion AS er ett av 34 selskaper innen detaljhandel med klær i Lillehammer, og ett av 5 459 på landsbasis.
Hvor lenge har Lunula Fashion AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lunula Fashion AS ble etablert i 2008 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 80 % av selskapene.
Er Lunula Fashion AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lunula Fashion AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Lunula Fashion AS?
Gry Haavi er registrert som daglig leder i Lunula Fashion AS.
Hvem eier Lunula Fashion AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gry Haavi største eier i Lunula Fashion AS med 100 % av aksjene.
Eier Lunula Fashion AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Lunula Fashion AS 2 selskaper, deriblant Koko Lillehammer AS og Ppb Lillehammer AS.
Går Lunula Fashion AS med overskudd?
I 2025 omsatte Lunula Fashion AS for 6,32 mill kr, opp 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 318 417 kr.
Er Lunula Fashion AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2009. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Lunula Fashion AS?
Lunula Fashion AS har organisasjonsnummer 993 336 459. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.