- Omsetning
- 4,5 mill
- +36,6 %
- Resultat
- 15 150
- −92,4 %
Om Selbu Vvs AS
Selbu Vvs AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Selbu, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Espen Øverbø Trondseth er daglig leder, og Kim André Eidem er styreleder. I 2025 hadde Selbu Vvs AS en omsetning på 4,50 mill kr, en økning på 37 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 15 150 kr. Egenkapitalen var 1,10 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Selbu Gruppen AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen rørleggerarbeid i Selbu, og ett av 4 976 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Rørleggervirksomhet.
Formål
Virksomhet innenfor varme, ventilasjon, sanitær samt deltagelse i annen virksomhet med likelydende aktiviteter.
API og MCPGET /company/993332720
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993332720" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993332720",
"name": "SELBU VVS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SELBU", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "993332720" })Spør AI-assistenten
Hva driver Selbu Vvs AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Selbu Vvs AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Selbu Vvs AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +36,6 % fra 2024 · −27,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,50 mill kr | 64 662 kr | 15 150 kr | 3,13 mill kr | 1,10 mill kr | 2,03 mill kr |
| 2024 | 3,29 mill kr | 294 105 kr | 198 348 kr | 2,42 mill kr | 1,08 mill kr | 1,33 mill kr |
| 2023 | 4,45 mill kr | −398 679 kr | −326 695 kr | 2,64 mill kr | 884 976 kr | 1,75 mill kr |
| 2022 | 5,47 mill kr | −301 465 kr | −245 972 kr | 2,74 mill kr | 1,21 mill kr | 1,53 mill kr |
| 2021 | 6,22 mill kr | 160 487 kr | 139 995 kr | 3,08 mill kr | 1,34 mill kr | 1,74 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 39 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,1 mill kr (34 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,1 mill kr (34 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 30 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 67 000 kr
API og MCPGET /company/993332720/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993332720/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993332720",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 4497495, "operating_profit": 64662, "net_profit": 15150, "equity": 1098474, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 3293200,
"operating_profit": 294105,
"net_profit": 198348,
"equity": 1083324,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "993332720" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Selbu Vvs AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Selbu Vvs AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Selbu Vvs AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 19.11.2025Styre
4Sist endret 19.11.2025Revisor
1Sist endret 25.09.2021API og MCPGET /company/993332720/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993332720/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993332720",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "993332720" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Selbu Vvs AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Selbu Vvs AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Selbu Vvs AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 endret eierandel
- Espen Øverbø Trondseth25 %
- Fredrik Øverbø Trondseth25 %
- Selbu Gruppen AS100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Selbu Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 2 500 |
| Espen Øverbø Trondseth | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 1 250 |
| Fredrik Øverbø Trondseth | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 1 250 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/993332720/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993332720/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993332720",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SELBU GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "993332720" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Selbu Vvs AS eier Selbu Gruppen AS, og hvem eier resten?
Er Selbu Vvs AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Selbu Vvs AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 2 flere eiere ↓Vis færre ↑
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Selbu Vvs AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Selbu | − |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.11.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.11.2025 | Styre ↗ |
| 19.11.2025 | Daglig leder ↗ |
| 19.11.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 23.5.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/993332720/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993332720/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993332720",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-19", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "993332720" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Selbu Vvs AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Selbu Vvs AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Selbu Vvs AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Godkjenning trukketInnskrenket godkjenningsområde · Sentral godkjenning · −3 områder
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 38,5 % av driftsinntektene — 3,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,4 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 0,3 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 35,1 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,97 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 1,85 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,4 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +36,6 % | +1,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 41,8 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 38,5 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 18,2 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/993332720/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993332720/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993332720",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3308,
"revenue": { "value": 4497495, "percentile": 0.6101 },
"operating_margin": { "value": 0.0144, "percentile": 0.3594 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "993332720" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Selbu Vvs AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Selbu Vvs AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
Hvor solid er Selbu Vvs AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godkjenninger og registre
Selbu Vvs AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Selbu Vvs AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Selbu Vvs AS?
Det er registrert 4 976 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 3 i Selbu.
Er Selbu Vvs AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2008, som er lenger enn 71 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 89 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Selbu Vvs AS bedre enn andre i bransjen?
Selbu Vvs AS hadde en driftsmargin på 1,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,4 % for rørleggerarbeid.
Er Selbu Vvs AS et aktivt selskap?
Selbu Vvs AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Selbu Vvs AS?
Daglig leder i Selbu Vvs AS er Espen Øverbø Trondseth, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Selbu Vvs AS?
Største aksjonær i Selbu Vvs AS er Selbu Gruppen AS med 50 % av aksjene, fulgt av Espen Øverbø Trondseth (25 %) og Fredrik Øverbø Trondseth (25 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Selbu Vvs AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,50 mill kr, opp 37 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,10 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Selbu Vvs AS?
I 2025 hadde Selbu Vvs AS et driftsresultat på 64 662 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 1,4 %.
Hvor solid er balansen til Selbu Vvs AS?
Egenkapitalen i Selbu Vvs AS var 1,10 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 35,1 % av totalkapitalen.
Hvem er revisor for Selbu Vvs AS?
Bdo AS er registrert som revisor for Selbu Vvs AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.