Hopp til innhold
Nytt: prøv API og MCP gratis.Kom i gang
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Nansetgata 43 AS

Org.nr 993162833

Om Nansetgata 43 AS

Nansetgata 43 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Espen Hatlo er daglig leder, og Tom Sletsjøe er styreleder. I 2025 hadde Nansetgata 43 AS en omsetning på 380 624 kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 209 195 kr. Egenkapitalen var 326 092 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Espen Hatlo AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 792 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Larvik, og ett av 76 452 i Norge. Det er eldre enn 60 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Drift og utleie av fast eiendom.

Formål

Eie og forvalte fast eiendom, og det som står i forbindelse med dette.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler782 153 kr
Anleggsmidler81 %634 889 krOmløpsmidler19 %147 264 kr
Egenkapital og gjeld782 153 kr
Innskutt egenkapital13 %100 000 krOpptjent egenkapital29 %226 092 krKortsiktig gjeld28 %216 423 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader91 609 kr
Finansinntekter63 kr
Finanskostnader20 884 kr
Netto finans−20 821 kr
Ordinært resultat før skatt268 194 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025380 624 kr289 015 kr209 195 kr782 153 kr326 092 kr456 060 kr
2024366 235 kr265 332 kr186 596 kr755 795 kr256 898 kr498 898 kr
2023360 069 kr270 786 kr189 620 kr805 272 kr190 301 kr614 971 kr
2022349 819 kr258 492 kr185 225 kr923 226 kr120 680 kr802 546 kr
2021344 729 kr210 205 kr148 684 kr921 329 kr135 455 kr785 873 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

For 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 05.09.2009
Espen Hatlo(f. 1962)
Daglig lederSignatur

Styre

4Sist endret 05.09.2009
Tom Sletsjøe(f. 1957)
Styrets lederSignatur
Espen Hatlo(f. 1962)
StyremedlemSignatur
Varamedlem
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 16.06.2026
Regnskapsfører
repr. SKYA REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Espen Hatlo ASSelskapOrdinære aksjer50.0 %100
Labe Holding ASSelskapOrdinære aksjer50.0 %100

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Nansetgata 43 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomLarvik

Kunngjøringer31

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    REVISJONSFIRMAET SCHUMACHER & HAMMER AS(Regnskapsfører)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel41,7 %37,1 %
Likviditetsgrad0,681,77
Gjeldsgrad1,401,06
Egenkapitalrentabilitet64,2 %5,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Ofte spurt om Nansetgata 43 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nansetgata 43 AS?

Det er registrert 76 452 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 792 i Larvik.

Er Nansetgata 43 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2008, som er lenger enn 60 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 868 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Nansetgata 43 AS et aktivt selskap?

Nansetgata 43 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Nansetgata 43 AS?

Daglig leder i Nansetgata 43 AS er Espen Hatlo, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Nansetgata 43 AS?

Tom Sletsjøe er registrert som styreleder i Nansetgata 43 AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem eier Nansetgata 43 AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Espen Hatlo AS største eier i Nansetgata 43 AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Labe Holding AS med 50 %.

Hva er omsetningen til Nansetgata 43 AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 380 624 kr, opp 4 % fra 2024. Egenkapitalen var 326 092 kr ved årsslutt.

Hva er driftsresultatet til Nansetgata 43 AS?

I 2025 hadde Nansetgata 43 AS et driftsresultat på 289 015 kr.

Hvor ligger Nansetgata 43 AS?

Forretningsadressen til Nansetgata 43 AS er Nansetgata 43, 3256, LARVIK i Larvik kommune.

Hva er organisasjonsnummeret til Nansetgata 43 AS?

Nansetgata 43 AS har organisasjonsnummer 993 162 833. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestfold