Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Kanalveien 109 AS

Org.nr 992900989
Omsetning
4,0 mill
+18,9 %
Resultat
36 769
7 års regnskap
Mer

Om Kanalveien 109 AS

Kanalveien 109 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Sivert Nistad er daglig leder, og Birgit Nistad er styreleder. I 2025 hadde Kanalveien 109 AS en omsetning på 4,01 mill kr, en økning på 19 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 36 769 kr. Egenkapitalen var 1,05 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nistadgruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 067 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 533 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Eie og drive fast eiendom, investeringsvirksomhet, herunder deltakelse i andre selskaper samt virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette.

API og MCPGET /company/992900989

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992900989" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992900989",
  "name": "KANALVEIEN 109 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "992900989" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Kanalveien 109 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Bergen holder Kanalveien 109 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Kanalveien 109 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +18,9 % fra 2024 · +18,6 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20254,01 mill kr1,06 mill kr36 769 kr19,72 mill kr1,05 mill kr18,67 mill kr
20243,37 mill kr684 567 kr−281 881 kr19,71 mill kr1,23 mill kr18,48 mill kr
20233,42 mill kr730 168 kr−230 545 kr19,95 mill kr1,52 mill kr18,43 mill kr
20223,95 mill kr1,27 mill kr577 293 kr21,04 mill kr1,78 mill kr19,26 mill kr
20213,38 mill kr−49 726 kr−244 458 kr18,46 mill kr1,85 mill kr16,62 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler19,72 mill kr
Anleggsmidler96 %18,96 mill krOmløpsmidler4 %767 616 kr
Egenkapital og gjeld19,72 mill kr
Innskutt egenkapital1 %160 000 krOpptjent egenkapital5 %890 647 krLangsiktig gjeld2 %377 763 krKortsiktig gjeld93 %18,29 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,95 mill kr
Finansinntekter37 107 kr
Finanskostnader1,05 mill kr
Netto finans−1,01 mill kr
Ordinært resultat før skatt47 140 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Til gode hos konsernselskaper
670 000 kr (3 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
18 mill kr (93 % av balansen)
Rentekostnad til konsernselskaper
1,1 mill kr
Avgitt konsernbidrag
220 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/992900989/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992900989/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992900989",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 4008300,
      "operating_profit": 1061388,
      "net_profit": 36769,
      "equity": 1050647,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 3370330,
      "operating_profit": 684567,
      "net_profit": -281881,
      "equity": 1234887,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "992900989" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Kanalveien 109 AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Kanalveien 109 AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Kanalveien 109 AS de siste årene.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 23.11.2009
Sivert Nistad(f. 1981)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 14.09.2009
Birgit Nistad(f. 1970)
Styrets lederSignaturProkura
Sivert Nistad(f. 1981)
VaramedlemSignaturProkura

Revisor

1Sist endret 24.07.2008
Revisor
repr. COLLEGIUM REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/992900989/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992900989/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992900989",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "992900989" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Kanalveien 109 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Kanalveien 109 AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Kanalveien 109 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Nistadgruppen ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %160 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/992900989/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992900989/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992900989",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "NISTADGRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "992900989" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Kanalveien 109 AS eier Nistadgruppen AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Kanalveien 109 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Kanalveien 109 AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Kanalveien 109 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomBergen−

Kunngjøringer32

API og MCPGET /company/992900989/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992900989/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992900989",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992900989" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Kanalveien 109 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Kanalveien 109 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Kanalveien 109 AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 48,1 % av driftsinntektene — 28,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin26,5 %42,3 %
Resultatmargin0,9 %17,1 %
Egenkapitalandel5,3 %37,0 %
Likviditetsgrad0,041,76
Gjeldsgrad17,771,06
Egenkapitalrentabilitet3,5 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+18,9 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad48,1 %19,2 %
Avskrivninger25,4 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/992900989/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992900989/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992900989",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64534,
  "revenue": { "value": 4008300, "percentile": 0.8419 },
  "operating_margin": { "value": 0.2648, "percentile": 0.3678 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "992900989" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Kanalveien 109 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Kanalveien 109 AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Kanalveien 109 AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Spørsmål og svar om Kanalveien 109 AS

Hvor stor er bransjen Kanalveien 109 AS tilhører?

Kanalveien 109 AS er ett av 4 067 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 533 på landsbasis.

Hvor lenge har Kanalveien 109 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Kanalveien 109 AS ble etablert i 2008 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Kanalveien 109 AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Kanalveien 109 AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Kanalveien 109 AS?

Sivert Nistad er registrert som daglig leder i Kanalveien 109 AS.

Hvem eier Kanalveien 109 AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Nistadgruppen AS største eier i Kanalveien 109 AS med 100 % av aksjene.

Går Kanalveien 109 AS med overskudd?

I 2025 omsatte Kanalveien 109 AS for 4,01 mill kr, opp 19 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 36 769 kr.

Hvor solid er økonomien i Kanalveien 109 AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Kanalveien 109 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvilket revisjonsselskap bruker Kanalveien 109 AS?

I Enhetsregisteret er Kanalveien 109 AS registrert med revisor Collegium Revisjon AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland