Vassbakken Kro & Camping AS
- Omsetning
- 4,0 mill
- +16,4 %
- Resultat
- −132 964
- −308 %
Om Vassbakken Kro & Camping AS
Vassbakken Kro & Camping AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Luster, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av campingplasser. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Kristin Hauge er daglig leder, og Kristin Hauge er styreleder. I 2025 hadde Vassbakken Kro & Camping AS en omsetning på 3,99 mill kr, en økning på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 132 964 kr. Egenkapitalen var 2,62 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kristin Hauge med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen drift av campingplasser i Luster, og ett av 1 128 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet og formål
Drift av campingplasser med kro, samt verksemd i tilknytning til dette, her medrekna deltaking i andre selskap med liknande formål.
API og MCPGET /company/992834684
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992834684" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992834684",
"name": "VASSBAKKEN KRO & CAMPING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.300",
"nace_desc": "Drift av campingplasser",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LUSTER", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992834684" })Spør AI-assistenten
Er Vassbakken Kro & Camping AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Vassbakken Kro & Camping AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vassbakken Kro & Camping AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +16,4 % fra 2024 · +36,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,99 mill kr | −147 615 kr | −132 964 kr | 3,16 mill kr | 2,62 mill kr | 545 158 kr |
| 2024 | 3,43 mill kr | 123 376 kr | 63 933 kr | 3,32 mill kr | 2,75 mill kr | 574 131 kr |
| 2023 | 3,56 mill kr | 533 097 kr | 367 214 kr | 3,88 mill kr | 2,69 mill kr | 1,19 mill kr |
| 2022 | 3,20 mill kr | −77 924 kr | −104 663 kr | 3,64 mill kr | 2,32 mill kr | 1,32 mill kr |
| 2021 | 2,93 mill kr | −149 045 kr | −151 771 kr | 4,15 mill kr | 2,42 mill kr | 1,73 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/992834684/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992834684/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992834684",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3990245,
"operating_profit": -147615,
"net_profit": -132964,
"equity": 2616729,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3426742,
"operating_profit": 123376,
"net_profit": 63933,
"equity": 2749692,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992834684" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Vassbakken Kro & Camping AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vassbakken Kro & Camping AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Vassbakken Kro & Camping AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 16.12.2008Styre
2Sist endret 13.01.2014Regnskapsfører
1Sist endret 17.06.2026API og MCPGET /company/992834684/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992834684/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992834684",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992834684" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Vassbakken Kro & Camping AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vassbakken Kro & Camping AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Vassbakken Kro & Camping AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kristin Hauge | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/992834684/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992834684/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992834684",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "992834684" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Vassbakken Kro & Camping AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Vassbakken Kro & Camping AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vassbakken Kro & Camping AS | BEDR | Drift av campingplasser | Luster | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.11.2021 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 30.11.2021 | Revisor ↗ |
| 17.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992834684/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992834684/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992834684",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992834684" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Vassbakken Kro & Camping AS sist endret?
Har Vassbakken Kro & Camping AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Vassbakken Kro & Camping AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→-
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→7
- Endring i roller og styre+ADMENTO AS(Regnskapsfører)−NYE SOGN REKNESKAPSKONTOR AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 51,1 % av driftsinntektene — 21,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -3,7 % | 10,5 % |
| Resultatmargin | -3,3 % | 6,4 % |
| Egenkapitalandel | 82,8 % | 40,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,64 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | -5,1 % | 11,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +16,4 % | +5,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 14,9 % | 6,1 % |
| Lønnskostnad | 51,1 % | 29,6 % |
| Annen driftskostnad | 30,1 % | 39,3 % |
| Avskrivninger | 7,5 % | 6,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992834684/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992834684/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992834684",
"nace_code": "55.300",
"industry_count": 649,
"revenue": { "value": 3990245, "percentile": 0.677 },
"operating_margin": { "value": -0.037, "percentile": 0.1761 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992834684" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Vassbakken Kro & Camping AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vassbakken Kro & Camping AS blant de største selskapene innen drift av campingplasser?
Hvor solid er Vassbakken Kro & Camping AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godt å vite om Vassbakken Kro & Camping AS
Hvor stor er bransjen Vassbakken Kro & Camping AS tilhører?
Vassbakken Kro & Camping AS er ett av 7 selskaper innen drift av campingplasser i Luster, og ett av 1 128 på landsbasis.
Hvor lenge har Vassbakken Kro & Camping AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vassbakken Kro & Camping AS ble etablert i 2008 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 58 % av selskapene i bransjen.
Er Vassbakken Kro & Camping AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vassbakken Kro & Camping AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Vassbakken Kro & Camping AS?
Kristin Hauge er registrert som daglig leder i Vassbakken Kro & Camping AS.
Hvem er største aksjonær i Vassbakken Kro & Camping AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Kristin Hauge største eier i Vassbakken Kro & Camping AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Vassbakken Kro & Camping AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,99 mill kr, opp 16 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,62 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Vassbakken Kro & Camping AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Vassbakken Kro & Camping AS en egenkapital på 2,62 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 82,8 %.
Hvor holder Vassbakken Kro & Camping AS til?
Vassbakken Kro & Camping AS er registrert i Luster kommune i Vestland.
Hvilket org.nr har Vassbakken Kro & Camping AS?
Vassbakken Kro & Camping AS har organisasjonsnummer 992 834 684. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvilken regnskapsfører bruker Vassbakken Kro & Camping AS?
I Enhetsregisteret er Vassbakken Kro & Camping AS registrert med regnskapsfører Admento AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.