Bergsli & Sønn AS
- Omsetning
- 3,2 mill
- −27,4 %
- Resultat
- −346 384
- −287 %
Om Bergsli & Sønn AS
Bergsli & Sønn AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lunner, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Terje Bergsli er daglig leder, og Thomas Bergsli er styreleder. I 2025 hadde Bergsli & Sønn AS en omsetning på 3,15 mill kr, en nedgang på 27 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 346 384 kr. Egenkapitalen var −302 776 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Terje Bergsli med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 9 innen rørleggerarbeid i Lunner, og ett av 4 977 i Norge. Det er eldre enn 72 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Rørleggervirksomhet samt dertil naturlig tilhørende virksomhet.
Formål
Rørleggervirksomhet, kjøp og salg av fast eiendom, utleie av egen fast eiendom samt dertil naturlig tilhørende virksomhet.
API og MCPGET /company/992829605
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992829605" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992829605",
"name": "BERGSLI & SØNN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LUNNER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992829605" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Bergsli & Sønn AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Bergsli & Sønn AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lunner holder Bergsli & Sønn AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −27,4 % fra 2024 · −9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,15 mill kr | −230 035 kr | −346 384 kr | 1,57 mill kr | −302 776 kr | 1,88 mill kr |
| 2024 | 4,34 mill kr | 292 460 kr | 185 199 kr | 1,86 mill kr | 43 608 kr | 1,82 mill kr |
| 2023 | 4,69 mill kr | −21 732 kr | −136 422 kr | 1,98 mill kr | −141 591 kr | 2,12 mill kr |
| 2022 | 4,09 mill kr | −849 733 kr | −634 410 kr | 2,66 mill kr | −5 169 kr | 2,67 mill kr |
| 2021 | 3,47 mill kr | −4 882 kr | −105 568 kr | 2,71 mill kr | 629 241 kr | 2,08 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 42 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/992829605/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992829605/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992829605",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3152371,
"operating_profit": -230035,
"net_profit": -346384,
"equity": -302776,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 4344494, "operating_profit": 292460, "net_profit": 185199, "equity": 43608, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992829605" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Bergsli & Sønn AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Bergsli & Sønn AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Bergsli & Sønn AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 02.07.2008Styre
2Sist endret 30.05.2022Regnskapsfører
1Sist endret 02.07.2008API og MCPGET /company/992829605/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992829605/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992829605",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992829605" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Bergsli & Sønn AS?
List alle roller i Bergsli & Sønn AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Bergsli & Sønn AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Terje Bergsli | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
| Thomas Bergsli | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/992829605/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992829605/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992829605",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "992829605" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bergsli & Sønn AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Bergsli & Sønn AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Bergsli & Sønn AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bergsli & Sønn AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Lunner | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2022 | Styre ↗ |
| 31.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992829605/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992829605/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992829605",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992829605" })Spør AI-assistenten
Når ble Bergsli & Sønn AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bergsli & Sønn AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Bergsli & Sønn AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 41,9 % av driftsinntektene — 7,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -7,3 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | -11,0 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | -19,2 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,05 | 1,63 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -27,4 % | +1,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 43,0 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 41,9 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 20,4 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 2,0 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992829605/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992829605/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992829605",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3306,
"revenue": { "value": 3152371, "percentile": 0.524 },
"operating_margin": { "value": -0.073, "percentile": 0.1502 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992829605" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Bergsli & Sønn AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bergsli & Sønn AS på i bransjen?
Hvor ligger Bergsli & Sønn AS blant de 3306 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
BERGSLI & SØNN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Varme & Bad AS | Stavanger | 0,3 % | 2015 | 2020 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Lunner
1 000+ til i Lunner →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Bergsli & Sønn AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bergsli & Sønn AS?
Det er registrert 4 977 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 9 i Lunner.
Er Bergsli & Sønn AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2008, som er lenger enn 72 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 89 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Bergsli & Sønn AS bedre enn andre i bransjen?
Bergsli & Sønn AS hadde en driftsmargin på −7,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,4 % for rørleggerarbeid.
Hvilken status har Bergsli & Sønn AS i Enhetsregisteret?
Bergsli & Sønn AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Bergsli & Sønn AS?
Daglig leder i Bergsli & Sønn AS er Terje Bergsli, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Bergsli & Sønn AS?
Bergsli & Sønn AS eies i hovedsak av Terje Bergsli (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Bergsli & Sønn AS?
Bergsli & Sønn AS hadde i 2025 en omsetning på 3,15 mill kr og et underskudd på 346 384 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Bergsli & Sønn AS?
I 2025 hadde Bergsli & Sønn AS et driftsresultat på −230 035 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −7,3 %.
Hvor solid er balansen til Bergsli & Sønn AS?
Egenkapitalen i Bergsli & Sønn AS var −302 776 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −19,2 % av totalkapitalen.
Er Bergsli & Sønn AS registrert i MVA-registeret?
Bergsli & Sønn AS er registrert i MVA-registeret (siden 2008) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.