Kallerud Handelspark AS
Org.nr 992779489
Om Kallerud Handelspark AS
Kallerud Handelspark AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringerike, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Jane Kim Gravbråten er styrets leder. I 2025 hadde Kallerud Handelspark AS en omsetning på 21,68 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 10,77 mill kr. Egenkapitalen var 122,23 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Handelseiendommer Øst AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 580 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Ringerike, og ett av 76 443 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Eie, utvikle og drifte fast eiendom samt eie aksjer og andeler i andre selskaper.
Formål
Å eie, utvikle og drifte fast eiendom, samt eie aksjer og andeler i andre selskap.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 21,68 mill kr | 16,07 mill kr | 10,77 mill kr | 170,88 mill kr | 122,23 mill kr | 48,65 mill kr |
| 2024 | 21,14 mill kr | 15,61 mill kr | 10,07 mill kr | 174,46 mill kr | 123,46 mill kr | 51,00 mill kr |
| 2023 | 20,66 mill kr | 15,15 mill kr | 9,39 mill kr | 177,55 mill kr | 124,58 mill kr | 52,96 mill kr |
| 2022 | 19,30 mill kr | 13,49 mill kr | 8,85 mill kr | 182,29 mill kr | 115,20 mill kr | 67,10 mill kr |
| 2021 | 18,58 mill kr | 13,21 mill kr | 9,12 mill kr | 184,67 mill kr | 106,35 mill kr | 78,33 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 18.05.2021Revisor
1Sist endret 02.12.2025Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Aka AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Handelseiendommer Øst AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 005 980 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 4 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Handelseiendommer Øst AS
5 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kallerud Handelspark AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Ringerike | − |
Kunngjøringer70
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.12.2025 | Revisor ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 24.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.5.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 7,8 % av driftsinntektene — 11,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 74,1 % | 42,4 % |
| Resultatmargin | 49,7 % | 17,0 % |
| Egenkapitalandel | 71,5 % | 37,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,05 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 0,40 | 1,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,8 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,5 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 7,8 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 18,1 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+315 til på samme adresse →Ofte spurt om Kallerud Handelspark AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Kallerud Handelspark AS?
Det er registrert 76 443 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 580 i Ringerike.
Er Kallerud Handelspark AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2008, som er lenger enn 61 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 870 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Kallerud Handelspark AS bedre enn andre i bransjen?
Kallerud Handelspark AS hadde en driftsmargin på 74,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,4 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.
Hva er statusen til Kallerud Handelspark AS?
Kallerud Handelspark AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Kallerud Handelspark AS?
Jane Kim Gravbråten er registrert som styreleder i Kallerud Handelspark AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Kallerud Handelspark AS?
Største aksjonær i Kallerud Handelspark AS er Handelseiendommer Øst AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Kallerud Handelspark AS en del av et konsern?
Kallerud Handelspark AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Handelseiendommer Øst AS, som eier 100 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Kallerud Handelspark AS?
I 2025 omsatte Kallerud Handelspark AS for 21,68 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 10,77 mill kr.
Hvor ligger Kallerud Handelspark AS?
Forretningsadressen til Kallerud Handelspark AS er c/o AKA AS Hvervenmoveien 49, 3511, HØNEFOSS i Ringerike kommune.
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.