Næringsbygg Idrettsveien 13 DA
- Omsetning
- 3,8 mill
- +9 %
- Resultat
- 2,7 mill
- +33,2 %
Om Næringsbygg Idrettsveien 13 DA
Næringsbygg Idrettsveien 13 DA er registrert som ansvarlig selskap med delt ansvar med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Atle Ulveseth er styrets leder. I 2025 hadde Næringsbygg Idrettsveien 13 DA en omsetning på 3,78 mill kr, en økning på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,69 mill kr. Egenkapitalen var 34,40 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 4 067 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 560 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet og formål
Virksomhet innen eiendom, herunder investering i andeler og nær tilknyttet virksomhet, og på annen måte delta i eller overta lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/992748419
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992748419" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992748419",
"name": "NÆRINGSBYGG IDRETTSVEIEN 13 DA",
"org_form": "DA",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992748419" })Spør AI-assistenten
Når ble Næringsbygg Idrettsveien 13 DA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Næringsbygg Idrettsveien 13 DA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Næringsbygg Idrettsveien 13 DA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +9 % fra 2024 · +40,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,78 mill kr | 2,66 mill kr | 2,69 mill kr | 34,55 mill kr | 34,40 mill kr | 147 075 kr |
| 2024 | 3,47 mill kr | 2,14 mill kr | 2,02 mill kr | 33,13 mill kr | 31,71 mill kr | 1,41 mill kr |
| 2023 | 3,21 mill kr | 1,91 mill kr | 1,66 mill kr | 33,73 mill kr | 29,69 mill kr | 4,03 mill kr |
| 2022 | 3,00 mill kr | 1,76 mill kr | 1,50 mill kr | 35,04 mill kr | 28,04 mill kr | 7,01 mill kr |
| 2021 | 2,69 mill kr | 1,58 mill kr | 1,38 mill kr | 35,77 mill kr | 26,53 mill kr | 9,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 25 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/992748419/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992748419/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992748419",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3777319,
"operating_profit": 2657514,
"net_profit": 2689025,
"equity": 34403234,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3466772,
"operating_profit": 2138269,
"net_profit": 2019475,
"equity": 31714209,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992748419" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Næringsbygg Idrettsveien 13 DA de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Næringsbygg Idrettsveien 13 DA per år.
Hvordan har omsetningen til Næringsbygg Idrettsveien 13 DA utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 01.12.2015Revisor
1Sist endret 10.12.2015Deltakere
2Sist endret 25.01.2019API og MCPGET /company/992748419/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992748419/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992748419",
"roles": [
{ "role_type": "Deltaker med delt ansvar", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992748419" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Næringsbygg Idrettsveien 13 DA?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Næringsbygg Idrettsveien 13 DA?
List alle roller i Næringsbygg Idrettsveien 13 DA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Næringsbygg Idrettsveien 13 DA | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bergen | − |
Kunngjøringer32
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.1.2019 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992748419/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992748419/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992748419",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992748419" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Næringsbygg Idrettsveien 13 DA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Næringsbygg Idrettsveien 13 DA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Næringsbygg Idrettsveien 13 DA sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 4,4 % av driftsinntektene — 14,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 70,4 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 71,2 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 99,6 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 17,55 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,8 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +9,0 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 4,4 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 25,3 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992748419/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992748419/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992748419",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 3777319, "percentile": 0.8342 },
"operating_margin": { "value": 0.7035, "percentile": 0.824 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992748419" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Næringsbygg Idrettsveien 13 DA sammenlignet med andre i bransjen?
Er Næringsbygg Idrettsveien 13 DA blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Næringsbygg Idrettsveien 13 DA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+18 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Næringsbygg Idrettsveien 13 DA
Hvor stor er bransjen Næringsbygg Idrettsveien 13 DA tilhører?
Næringsbygg Idrettsveien 13 DA er ett av 4 067 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 560 på landsbasis.
Hvor lenge har Næringsbygg Idrettsveien 13 DA eksistert sammenlignet med bransjen?
Næringsbygg Idrettsveien 13 DA ble etablert i 2008 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Næringsbygg Idrettsveien 13 DA sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Næringsbygg Idrettsveien 13 DA lå på 70,4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Næringsbygg Idrettsveien 13 DA?
Selskapet er i ordinær drift som Ansvarlig selskap med delt ansvar og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Næringsbygg Idrettsveien 13 DA i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Næringsbygg Idrettsveien 13 DA?
Organisasjonsformen til Næringsbygg Idrettsveien 13 DA er Ansvarlig selskap med delt ansvar, forkortet DA. I et selskap med delt ansvar hefter hver deltaker for sin avtalte andel av forpliktelsene.
Går Næringsbygg Idrettsveien 13 DA med overskudd?
Næringsbygg Idrettsveien 13 DA hadde i 2025 en omsetning på 3,78 mill kr og et overskudd på 2,69 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor holder Næringsbygg Idrettsveien 13 DA til?
Næringsbygg Idrettsveien 13 DA holder til i Leirvikflaten 23, 5179, GODVIK, i Bergen kommune i Vestland.
Hvilket revisjonsselskap bruker Næringsbygg Idrettsveien 13 DA?
I Enhetsregisteret er Næringsbygg Idrettsveien 13 DA registrert med revisor Kpmg AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.