- Omsetning
- 8,7 mill
- +6,7 %
- Resultat
- 931 044
- −0,2 %
Om Gjendebu AS
Gjendebu AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vågå, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Øystein Garden er daglig leder, og Øystein Garden er styreleder. I 2025 hadde Gjendebu AS en omsetning på 8,69 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 931 044 kr. Egenkapitalen var 599 625 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er William AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter i Vågå, og ett av 2 047 i Norge. Det er eldre enn 76 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Overnattings- og serveringsverksemd på Gjendebu Turisthytte.
Formål
Føremål er å drive serverings- og overnattingsverksemd på turisthytta Gjendebu i Lom kommune.
API og MCPGET /company/992650796
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992650796" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992650796",
"name": "GJENDEBU AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.200",
"nace_desc": "Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VÅGÅ", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992650796" })Spør AI-assistenten
Når ble Gjendebu AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vågå holder Gjendebu AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Gjendebu AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6,7 % fra 2024 · +74,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,69 mill kr | 1,19 mill kr | 931 044 kr | 3,44 mill kr | 599 625 kr | 2,84 mill kr |
| 2024 | 8,15 mill kr | 1,19 mill kr | 932 776 kr | 2,31 mill kr | 370 580 kr | 1,94 mill kr |
| 2023 | 7,13 mill kr | 1,93 mill kr | 1,51 mill kr | 415 774 kr | 139 804 kr | 275 970 kr |
| 2022 | 6,28 mill kr | 1,22 mill kr | 955 612 kr | 490 397 kr | 136 136 kr | 354 261 kr |
| 2021 | 4,98 mill kr | 627 545 kr | 493 239 kr | 322 263 kr | 216 524 kr | 105 739 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 34 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 37 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/992650796/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992650796/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992650796",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8692040,
"operating_profit": 1187294,
"net_profit": 931044,
"equity": 599625,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8146404,
"operating_profit": 1193882,
"net_profit": 932776,
"equity": 370580,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992650796" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gjendebu AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gjendebu AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Gjendebu AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 17.01.2024Styre
1Sist endret 17.01.2024Regnskapsfører
1Sist endret 10.05.2008Revisor
1Sist endret 04.06.2024API og MCPGET /company/992650796/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992650796/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992650796",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992650796" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Gjendebu AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gjendebu AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Gjendebu AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- William AS100 %
- Snorre AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| William AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/992650796/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992650796/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992650796",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "WILLIAM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "992650796" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Gjendebu AS eier William AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Gjendebu AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gjendebu AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av William AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/992650796/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992650796/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992650796",
"chain": [
{ "org_no": "996445313", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "992650796", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "992650796" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Gjendebu AS?
Hvem eier Gjendebu AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gjendebu AS | BEDR | Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter | Lom | − |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2024 | Revisor ↗ |
| 27.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.1.2024 | Styre ↗ |
| 17.1.2024 | Daglig leder ↗ |
| 2.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992650796/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992650796/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992650796",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992650796" })Spør AI-assistenten
Når leverte Gjendebu AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Gjendebu AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Gjendebu AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:23→-
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:29→23
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→29
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→27
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 33,8 % av driftsinntektene — 18,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,7 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | 10,7 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandel | 17,5 % | 31,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,71 | 1,52 |
| Gjeldsgrad | 4,73 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 155,3 % | 2,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,7 % | +6,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 33,8 % | 15,6 % |
| Lønnskostnad | 29,4 % | 26,5 % |
| Annen driftskostnad | 21,0 % | 37,7 % |
| Avskrivninger | 2,2 % | 4,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992650796/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992650796/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992650796",
"nace_code": "55.200",
"industry_count": 905,
"revenue": { "value": 8692040, "percentile": 0.9134 },
"operating_margin": { "value": 0.1366, "percentile": 0.6303 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992650796" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Gjendebu AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gjendebu AS på i bransjen?
Hvor ligger Gjendebu AS blant de 905 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
GJENDEBU AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Visit Jotunheimen AS | Lom | 1,4 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Gjendebu AS
Hvor stor er bransjen Gjendebu AS tilhører?
Gjendebu AS er ett av 7 selskaper innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter i Vågå, og ett av 2 047 på landsbasis.
Hvor lenge har Gjendebu AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gjendebu AS ble etablert i 2008 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 76 % av selskapene.
Hva er statusen til Gjendebu AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gjendebu AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Gjendebu AS?
Øystein Garden er registrert som daglig leder i Gjendebu AS.
Hvem er største aksjonær i Gjendebu AS?
Største aksjonær i Gjendebu AS er William AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Gjendebu AS?
Selskapet er datterselskap av William AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Gjendebu AS for i 2025?
I 2025 omsatte Gjendebu AS for 8,69 mill kr, opp 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 931 044 kr.
Hvor holder Gjendebu AS til?
Gjendebu AS holder til i c/o Øystein Garden Våkvegen 7, 2680, VÅGÅ, i Vågå kommune i Innlandet.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Gjendebu AS?
I Enhetsregisteret er Gjendebu AS registrert med regnskapsfører Innvik Rekneskapsservice AS og revisor Bjørgvin Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.