Storgatbakken BRL
- Omsetning
- 7,0 mill
- +3,6 %
- Resultat
- 3,7 mill
- +16,2 %
Om Storgatbakken BRL
Storgatbakken BRL er registrert som borettslag med forretningsadresse i Tromsø, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Dagfinn Johannes Andreassen er styrets leder. I 2025 hadde Storgatbakken BRL en omsetning på 7,01 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,66 mill kr. Egenkapitalen var 27,19 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 938 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Tromsø, og ett av 47 216 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 240 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/992625007
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992625007" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992625007",
"name": "STORGATBAKKEN BRL",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TROMSØ", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992625007" })Spør AI-assistenten
Hva driver Storgatbakken BRL med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Storgatbakken BRL: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Storgatbakken BRL registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,6 % fra 2024 · +15,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,01 mill kr | 4,66 mill kr | 3,66 mill kr | 86,59 mill kr | 27,19 mill kr | 59,39 mill kr |
| 2024 | 6,76 mill kr | 4,23 mill kr | 3,15 mill kr | 85,73 mill kr | 23,53 mill kr | 62,20 mill kr |
| 2023 | 6,31 mill kr | 4,17 mill kr | 3,01 mill kr | 85,24 mill kr | 20,38 mill kr | 64,86 mill kr |
| 2022 | 6,14 mill kr | 4,19 mill kr | 2,92 mill kr | 85,22 mill kr | 17,36 mill kr | 67,86 mill kr |
| 2021 | 6,04 mill kr | 4,09 mill kr | 2,75 mill kr | 84,82 mill kr | 14,44 mill kr | 70,38 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 32 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/992625007/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992625007/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992625007",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7005639,
"operating_profit": 4659029,
"net_profit": 3664662,
"equity": 27194158,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6761784,
"operating_profit": 4233703,
"net_profit": 3153659,
"equity": 23529496,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992625007" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Storgatbakken BRL i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Storgatbakken BRL fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Storgatbakken BRL de siste årene.
Roller og styre8
Styre
5Sist endret 29.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 09.02.2026Revisor
1Sist endret 07.03.2024Forretningsfører
1Sist endret 09.02.2026API og MCPGET /company/992625007/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992625007/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992625007",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992625007" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Storgatbakken BRL?
List alle roller i Storgatbakken BRL: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Storgatbakken BRL?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Storgatbakken BRL | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Tromsø | − |
Kunngjøringer54
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.2.2026 | Forretningsfører ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2025 | Styre ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.3.2024 | Revisor ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.9.2023 | Styre ↗ |
| 6.6.2023 | Forretningsfører ↗ |
| 20.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992625007/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992625007/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992625007",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-09", "type": "Forretningsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992625007" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Storgatbakken BRL sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Storgatbakken BRL i Brønnøysundregistrene?
Når ble Storgatbakken BRL sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 32,2 % av driftsinntektene — 36,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 66,5 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 52,3 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 31,4 % | 33,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,18 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,5 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,6 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 1,3 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 32,2 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992625007/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992625007/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992625007",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 7005639, "percentile": 0.9298 },
"operating_margin": { "value": 0.665, "percentile": 0.9396 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992625007" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Storgatbakken BRL sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Storgatbakken BRL på i bransjen?
Hvor ligger Storgatbakken BRL blant de 21423 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Tromsø
1 000+ til i Tromsø →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Storgatbakken BRL
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Storgatbakken BRL?
Det er registrert 47 216 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 938 i Tromsø.
Er Storgatbakken BRL et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2008, som er lenger enn 47 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 240 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Storgatbakken BRL bedre enn andre i bransjen?
Storgatbakken BRL hadde en driftsmargin på 66,5 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,4 % for aktiviteter i borettslag og boligsameier.
Hva er statusen til Storgatbakken BRL?
Storgatbakken BRL er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Storgatbakken BRL?
Storgatbakken BRL driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Borettslag.
Hvilken selskapsform har Storgatbakken BRL?
Storgatbakken BRL er registrert som Borettslag (BRL). Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Hva er omsetningen til Storgatbakken BRL?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 7,01 mill kr, opp 4 % fra 2024. Egenkapitalen var 27,19 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Storgatbakken BRL?
I 2025 hadde Storgatbakken BRL et driftsresultat på 4,66 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 66,5 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Storgatbakken BRL?
Storgatbakken BRL er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.