Imandal AS
- Omsetning
- 6,8 mill
- +0,3 %
- Resultat
- 379 101
- 7 års regnskap
Om Imandal AS
Imandal AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lindesnes, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Bernt Lindseth er styrets leder. I 2025 hadde Imandal AS en omsetning på 6,84 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 379 101 kr. Egenkapitalen var 3,64 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Belisi AS med 4,4 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Lindesnes, og ett av 2 732 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Festivalarrangement, konserter og annen underholdning og på den måten skape og utvikle attraksjoner og opplevelser i regionen. Vi skal bidra til å utvikle et positivt omdømme av regionen til det beste for innbyggerne, næringslivet og turistutviklingen, Samt handel, erverv og alt hva dermed står i forbindelse, herunder gjennom aksjetegning eller på annen måte å delta i andre selskaper eller foretak.
Formål
Festivalarrangement, konserter og annen underholdning og på den måten skape og utvikle attraksjoner og opplevelser i regionen. Vi skal bidra til å utvikle et positivt omdømme av regionen til det beste for innbyggerne, næringslivet og turistutviklingen, Samt handel, erverv og alt hva dermed står i forbindelse, herunder gjennom aksjetegning eller på annen måte å delta i andre selskaper eller foretak. Selskapets formål er ikke å skaffe aksjonærene økonomisk utbytte, og eventuelt overskudd av driften skal derfor benyttes i virksomheten. Dersom selskapets bokførte egenkapital overstiger kr 2 000 000,- kan styret disponere overskytende beløp som gave til frivillige organisasjoner i Lindesnes kommune. Ved avvikling skal selskapets midler utdeles til frivillige organisasjoner i Lindesnes kommune etter anvisning fra generalforsamlingen.
API og MCPGET /company/992470984
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992470984" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992470984",
"name": "IMANDAL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "79.121",
"nace_desc": "Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LINDESNES", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992470984" })Spør AI-assistenten
Hvor i Lindesnes holder Imandal AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Imandal AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Imandal AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,3 % fra 2024 · +48,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,84 mill kr | 360 615 kr | 379 101 kr | 3,69 mill kr | 3,64 mill kr | 50 244 kr |
| 2024 | 6,82 mill kr | −354 650 kr | −172 747 kr | 3,30 mill kr | 3,26 mill kr | 44 285 kr |
| 2023 | 6,54 mill kr | −55 547 kr | 39 814 kr | 3,48 mill kr | 3,43 mill kr | 53 060 kr |
| 2022 | 7,28 mill kr | 1,09 mill kr | 861 356 kr | 3,71 mill kr | 3,39 mill kr | 317 405 kr |
| 2021 | 4,61 mill kr | 262 663 kr | 201 910 kr | 2,65 mill kr | 2,53 mill kr | 118 438 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 59 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 93 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/992470984/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992470984/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992470984",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6838316,
"operating_profit": 360615,
"net_profit": 379101,
"equity": 3637037,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6816359,
"operating_profit": -354650,
"net_profit": -172747,
"equity": 3257936,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992470984" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Imandal AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Imandal AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Imandal AS per år.
Roller og styre7
Styre
5Sist endret 06.03.2025Regnskapsfører
1Sist endret 23.10.2018Revisor
1Sist endret 21.10.2024Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/992470984/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992470984/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992470984",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992470984" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Imandal AS?
List alle roller i Imandal AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Imandal AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Varme & Bad AS4,4 %
- Vb Hjorteland Rør AShadde 4,4 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Belisi AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,4 % | 1 |
| Benn Inge Kjellby | Person | Ordinære aksjer | 4,4 % | 1 |
| Gerd Torhild Reme Johnsen | Person | Ordinære aksjer | 4,4 % | 1 |
| He Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,4 % | 1 |
| Holmegård Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,4 % | 1 |
| Jan Rune Eriksen | Person | Ordinære aksjer | 4,4 % | 1 |
| Landskapsentreprenørene AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,4 % | 1 |
| Liguno AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,4 % | 1 |
| Lindesnes AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,4 % | 1 |
| Mandal Svømmeklubb | Selskap | Ordinære aksjer | 4,4 % | 1 |
23 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/992470984/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992470984/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992470984",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BELISI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 4.35, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "HE INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 4.35, "year": 2025, … },
…
],
"total": 23
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "992470984" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Imandal AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Imandal AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Imandal AS eier Belisi AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
- 29,4 %Schibsted Media AS
- 26,8 %Nwt Media AS
- 14,8 %Must Invest AS
- 5,2 %J.p. Morgan Se· Luxemburg
- 3,9 %Blommenholm Industrier AS
- 1,9 %Gyldendal ASA
- 1,9 %Amble Investment AS
- 1,3 %Sofell AS
- 1,3 %Stiftelsen Kistefos-Museets Driftsfond
- 1,1 %The Bank Of New York Mellon SA/nv· Belgia
Viser de 25 største av 65 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Imandal AS | BEDR | Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører | Lindesnes | − |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.3.2025 | Styre ↗ |
| 21.10.2024 | Revisor ↗ |
| 1.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.1.2022 | Kapital ↗ |
| 25.1.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992470984/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992470984/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992470984",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-18", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992470984" })Spør AI-assistenten
Har Imandal AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Imandal AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Imandal AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 3,6 % av driftsinntektene — 19,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,3 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 5,5 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 98,6 % | 32,8 % |
| Likviditetsgrad | 73,39 | 1,29 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,4 % | 5,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,3 % | +4,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 59,3 % | 40,2 % |
| Lønnskostnad | 3,6 % | 22,9 % |
| Annen driftskostnad | 31,9 % | 25,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992470984/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992470984/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992470984",
"nace_code": "79.121",
"industry_count": 1106,
"revenue": { "value": 6838316, "percentile": 0.8742 },
"operating_margin": { "value": 0.0527, "percentile": 0.5839 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992470984" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Imandal AS blant de 1106 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Imandal AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Imandal AS blant de største selskapene innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører?
Immaterielle rettigheter
Imandal AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Skalldyr festivalen ↗ | 201605120 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Imandal AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Imandal AS?
Det er registrert 2 732 selskaper i Norge innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører, hvorav 8 i Lindesnes.
Er Imandal AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2008, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 30 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Imandal AS et aktivt selskap?
Imandal AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Imandal AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Imandal AS?
Imandal AS eies i hovedsak av Belisi AS (4,4 %). Totalt er det registrert 23 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Imandal AS?
Imandal AS hadde i 2025 en omsetning på 6,84 mill kr og et overskudd på 379 101 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Imandal AS?
Imandal AS har en registrert aksjekapital på 1,15 mill kr, fordelt på 23 aksjer.
Har Imandal AS registrerte immaterielle rettigheter?
Hos Patentstyret er det registrert 1 varemerke knyttet til Imandal AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.