Pollen Hud Og SPA AS
- Omsetning
- 4,2 mill
- +4,5 %
- Resultat
- 80 442
- +1 %
- Ansatte
- 6
Om Pollen Hud Og SPA AS
Pollen Hud Og SPA AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Arendal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Skjønnhetspleie. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Esther May Seljåsen er daglig leder, og Esther May Seljåsen er styreleder. Selskapet er ett av 60 innen skjønnhetspleie i Arendal, og ett av 6 560 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Hudpleie og spabehandling. Det som dermed står i forbindelse.
Formål
Hudpleie og spabehandling. Det som dermed står i forbindelse. Selskapet kan delta i andre selskaper.
AI-sammendrag
Stabil vekst på 2% til 4M kr i 2024, kombinert med en driftsmargin over branjesnittet, viser at dette Arendal-baserte hudpleie- og spasenteret driver effektivt i et konkurranseutsatt marked. Konsentrert eierskap med 61% hos daglig leder Esther May Seljåsen gir rask beslutningsevne, men gjør selskapet sårbart ved eierskifte. Egenkapitalandelen er over snittet for bransjen, noe som gir et visst finansielt buffer til tross for at den absolutte egenkapitalen på 317K kr er relativt beskjeden.
API og MCPGET /company/992206888
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992206888" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992206888",
"name": "POLLEN HUD OG SPA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "96.220",
"nace_desc": "Skjønnhetspleie",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "ARENDAL", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992206888" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Pollen Hud Og SPA AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Pollen Hud Og SPA AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Arendal holder Pollen Hud Og SPA AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,5 % fra 2024 · +26,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,20 mill kr | 106 239 kr | 80 442 kr | 1,68 mill kr | 397 107 kr | 1,28 mill kr |
| 2024 | 4,02 mill kr | 98 109 kr | 79 619 kr | 1,63 mill kr | 316 665 kr | 1,31 mill kr |
| 2023 | 3,92 mill kr | 249 356 kr | 195 696 kr | 1,55 mill kr | 297 046 kr | 1,25 mill kr |
| 2022 | 3,80 mill kr | – | – | 1,86 mill kr | 601 350 kr | 1,26 mill kr |
| 2021 | 3,33 mill kr | 145 021 kr | 112 962 kr | 1,64 mill kr | 411 335 kr | 1,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 65 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 79 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/992206888/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992206888/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992206888",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 4198975, "operating_profit": 106239, "net_profit": 80442, "equity": 397107, … },
{ "year": 2024, "revenue": 4017026, "operating_profit": 98109, "net_profit": 79619, "equity": 316665, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992206888" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Pollen Hud Og SPA AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Pollen Hud Og SPA AS per år.
Hvordan har omsetningen til Pollen Hud Og SPA AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 12.10.2018Styre
2Sist endret 12.10.2018Regnskapsfører
1Sist endret 06.01.2020API og MCPGET /company/992206888/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992206888/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992206888",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992206888" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Pollen Hud Og SPA AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Pollen Hud Og SPA AS?
Hvem er regnskapsfører for Pollen Hud Og SPA AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute · 1 endret eierandel
- Silje Kristin Leithe39 %
- Janne Nilsen Lauvlandhadde 50 %
- Esther May Seljåsen50 % → 61 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Esther May Seljåsen | Person | Ordinære aksjer | 61,0 % | 61 |
| Silje Kristin Leithe | Person | Ordinære aksjer | 39,0 % | 39 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/992206888/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992206888/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992206888",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "992206888" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Pollen Hud Og SPA AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Pollen Hud Og SPA AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Pollen Hud Og SPA AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Pollen Hud Og SPA AS | BEDR | Skjønnhetspleie | Arendal | 6 |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.9.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992206888/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992206888/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992206888",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992206888" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Pollen Hud Og SPA AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Pollen Hud Og SPA AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Pollen Hud Og SPA AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 65,3 % av driftsinntektene — 14,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,5 % | 0,7 % |
| Resultatmargin | 1,9 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | 23,6 % | 16,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,30 | 1,15 |
| Gjeldsgrad | 3,23 | 1,45 |
| Egenkapitalrentabilitet | 20,3 % | 13,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,5 % | +1,8 % |
| Omsetning per ansatt | 699 829,167 kr | 638 923,833 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 14,9 % | 21,3 % |
| Lønnskostnad | 65,3 % | 50,6 % |
| Annen driftskostnad | 16,7 % | 22,5 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 0,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992206888/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992206888/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992206888",
"nace_code": "96.220",
"industry_count": 995,
"revenue": { "value": 4198975, "percentile": 0.8913 },
"operating_margin": { "value": 0.0253, "percentile": 0.568 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992206888" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Pollen Hud Og SPA AS på i bransjen?
Hvor ligger Pollen Hud Og SPA AS blant de 995 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Pollen Hud Og SPA AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Pollen Hud Og SPA AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Pollen Hud Og SPA AS?
Det er registrert 6 560 selskaper i Norge innen skjønnhetspleie, hvorav 60 i Arendal.
Er Pollen Hud Og SPA AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2008, som er lenger enn 91 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 57 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Pollen Hud Og SPA AS?
Pollen Hud Og SPA AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Pollen Hud Og SPA AS?
Pollen Hud Og SPA AS driver innen skjønnhetspleie, med NACE-kode 96.220 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Hudpleie og spabehandling.
Hvem er daglig leder i Pollen Hud Og SPA AS?
Daglig leder i Pollen Hud Og SPA AS er Esther May Seljåsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Pollen Hud Og SPA AS?
Pollen Hud Og SPA AS eies i hovedsak av Esther May Seljåsen (61 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Pollen Hud Og SPA AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,20 mill kr, opp 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 397 107 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Pollen Hud Og SPA AS?
Egenkapitalen i Pollen Hud Og SPA AS var 397 107 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 23,6 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Pollen Hud Og SPA AS?
Forretningsadressen til Pollen Hud Og SPA AS er Langbryggen 17, 4841, ARENDAL i Arendal kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.