M3 Invest AS
- Omsetning
- 2,0 mill
- −20,8 %
- Resultat
- 812 211
- +15,3 %
Om M3 Invest AS
M3 Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stjørdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Paal Tore Larsen er daglig leder, og Paal Tore Larsen er styreleder. I 2025 hadde M3 Invest AS en omsetning på 2,00 mill kr, en nedgang på 21 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 812 211 kr. Egenkapitalen var 12,12 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Paal Tore Larsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 309 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stjørdal, og ett av 76 534 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Kjøp, drift, utleie og salg av fast eiendom samt investering i aksjer og andre finansielle instrumenter.
Formål
Drive investering, drift, utleie og salg av fast eiendom samt investering i andre selskaper. Videre kan selskapet delta i andre selskap med lignende virksomhet, samt kjøp og salg av aksjer og verdipapirer, herunder lånefinansierte investeringer med verdipapir og valuta.
API og MCPGET /company/992109432
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992109432" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992109432",
"name": "M3 INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STJØRDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992109432" })Spør AI-assistenten
Når ble M3 Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stjørdal holder M3 Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er M3 Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −20,8 % fra 2024 · −41,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,00 mill kr | −29 913 kr | 812 211 kr | 20,85 mill kr | 12,12 mill kr | 8,73 mill kr |
| 2024 | 2,53 mill kr | 122 111 kr | 704 170 kr | 20,78 mill kr | 11,31 mill kr | 9,47 mill kr |
| 2023 | 1,21 mill kr | −283 928 kr | −441 991 kr | 16,85 mill kr | 10,61 mill kr | 6,24 mill kr |
| 2022 | 1,95 mill kr | 205 732 kr | 5,35 mill kr | 20,45 mill kr | 11,05 mill kr | 9,40 mill kr |
| 2021 | 3,45 mill kr | −492 600 kr | −379 194 kr | 9,78 mill kr | 5,70 mill kr | 4,08 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 87 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/992109432/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992109432/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992109432",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2004418,
"operating_profit": -29913,
"net_profit": 812211,
"equity": 12124651,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2530590,
"operating_profit": 122111,
"net_profit": 704170,
"equity": 11312440,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992109432" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til M3 Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for M3 Invest AS per år.
Hvordan har omsetningen til M3 Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 26.01.2008Styre
2Sist endret 26.01.2008Regnskapsfører
1Sist endret 18.05.2024API og MCPGET /company/992109432/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992109432/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992109432",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992109432" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i M3 Invest AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i M3 Invest AS?
Hvem er regnskapsfører for M3 Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Paal Tore Larsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/992109432/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992109432/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992109432",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "992109432" })Spør AI-assistenten
Hvem eier M3 Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har M3 Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av M3 Invest AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/992109432/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992109432/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992109432",
"chain": [
{ "org_no": "992109432", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "992109432" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har M3 Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| M3 Invest AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Stjørdal | − |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.10.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 6.10.2023 | Revisor ↗ |
| 26.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.2.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.11.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992109432/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992109432/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992109432",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992109432" })Spør AI-assistenten
Når ble M3 Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte M3 Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for M3 Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 87,0 % av driftsinntektene — 79,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,5 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 40,5 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 58,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,32 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,72 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,7 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -20,8 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 87,0 % | 8,0 % |
| Lønnskostnad | 1,6 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 12,6 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992109432/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992109432/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992109432",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 2004418, "percentile": 0.738 },
"operating_margin": { "value": -0.0149, "percentile": 0.2075 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992109432" })Spør AI-assistenten
Er M3 Invest AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er M3 Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til M3 Invest AS på i bransjen?
Investeringer
M3 INVEST AS eier aksjer i 9 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sutterøy Nord AS | Stjørdal | 88,8 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| E6 Sutterøy AS | Stjørdal | 60,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Stjørdal Invest AS | Stjørdal | 50,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Undervannsdrone AS | Stjørdal | 33,2 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Hell Media AS | Stjørdal | 25,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Spiss Invest AS | Stjørdal | 25,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Ferdigmalt AS | Stjørdal | 20,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Jan Sakshaug Sport AS | Stjørdal | 18,3 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Pre China Private Equity II AS | Oslo | 0,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om M3 Invest AS
Hvor stor er bransjen M3 Invest AS tilhører?
M3 Invest AS er ett av 309 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stjørdal, og ett av 76 534 på landsbasis.
Hvor lenge har M3 Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
M3 Invest AS ble etablert i 2007 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til M3 Invest AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. M3 Invest AS lå på −1,5 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er M3 Invest AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for M3 Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder M3 Invest AS?
Paal Tore Larsen er registrert som daglig leder i M3 Invest AS.
Hvem er største aksjonær i M3 Invest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Paal Tore Larsen største eier i M3 Invest AS med 100 % av aksjene.
Eier M3 Invest AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer M3 Invest AS 2 selskaper, deriblant Sutterøy Nord AS og E6 Sutterøy AS.
Går M3 Invest AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,00 mill kr, ned 21 % fra 2024. Egenkapitalen var 12,12 mill kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.