- Omsetning
- 30,7 mill
- +5,1 %
- Resultat
- 5,5 mill
- −11 %
Om Better Wines AS
Better Wines AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med drikkevarer. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Geir Sviland er daglig leder, og Geir Sviland er styreleder. Selskapet er ett av 398 innen engroshandel med drikkevarer i Oslo, og ett av 942 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (88 %).
Aktivitet
Import og salg av drikkevarer, herunder vann, softdrinks, øl, vin og brennevin.
Formål
Fremstilling/salg av drikkevarer og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med liknende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
AI-sammendrag
Solid lønnsomhet med en driftsmargin i topp 10% av bransjen signalerer at selskapet tar ut høyere marginer enn de aller fleste av de 728 konkurrentene — til tross for at ansattallene plasserer det blant de minste aktørene. En egenkapitalandel på 65% (13M av 20M i eiendeler) gir god finansiell robusthet, og med 5% omsetningsvekst til 31M kr holder veksttrenden seg stabil. Majoritetsaksjonæren EVEN BETTER AS med 46,2% eierskap indikerer et tett holdingstruktur, noe som typisk gir stabil strategisk retning men begrenset ekstern kapitalinngang.
API og MCPGET /company/992104201
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992104201" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992104201",
"name": "BETTER WINES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.340",
"nace_desc": "Engroshandel med drikkevarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992104201" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Better Wines AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Better Wines AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Better Wines AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,1 % fra 2024 · −13,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30,70 mill kr | 7,57 mill kr | 5,49 mill kr | 19,63 mill kr | 12,98 mill kr | 6,65 mill kr |
| 2024 | 29,21 mill kr | 8,32 mill kr | 6,17 mill kr | 13,71 mill kr | 7,49 mill kr | 6,23 mill kr |
| 2023 | 30,14 mill kr | 9,27 mill kr | 6,75 mill kr | 14,19 mill kr | 8,31 mill kr | 5,88 mill kr |
| 2022 | 39,38 mill kr | 14,58 mill kr | 11,11 mill kr | 21,49 mill kr | 11,57 mill kr | 9,92 mill kr |
| 2021 | 35,58 mill kr | 16,32 mill kr | 12,44 mill kr | 21,07 mill kr | 12,96 mill kr | 8,11 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 27 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 52 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 39 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/992104201/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992104201/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992104201",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 30703210,
"operating_profit": 7572366,
"net_profit": 5491776,
"equity": 12977849,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 29205577,
"operating_profit": 8323776,
"net_profit": 6172082,
"equity": 7486073,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992104201" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Better Wines AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Better Wines AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Better Wines AS per år.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 08.01.2008Styre
4Sist endret 14.05.2008Regnskapsfører
1Sist endret 25.11.2016Revisor
1Sist endret 11.10.2025API og MCPGET /company/992104201/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992104201/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992104201",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992104201" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Better Wines AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Better Wines AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Better Wines AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Even Better AS | Selskap | Ordinære aksjer | 46,2 % | 60 |
| Vinovino AS | Selskap | Ordinære aksjer | 30,8 % | 40 |
| Arvarius AS | Selskap | Ordinære aksjer | 23,1 % | 30 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/992104201/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992104201/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992104201",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "EVEN BETTER AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 46.15, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "VINOVINO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 30.77, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "992104201" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Better Wines AS eier Even Better AS, og hvem eier resten?
Er Better Wines AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Better Wines AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Better Wines AS | BEDR | Engroshandel med drikkevarer | Oslo | − |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.10.2025 | Revisor ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992104201/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992104201/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992104201",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-11", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992104201" })Spør AI-assistenten
Når leverte Better Wines AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Better Wines AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Better Wines AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 27,2 % av driftsinntektene — 51,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 24,7 % | 1,0 % |
| Resultatmargin | 17,9 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandel | 66,1 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,92 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,51 | 1,51 |
| Egenkapitalrentabilitet | 42,3 % | 3,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,1 % | +0,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 27,2 % | 78,4 % |
| Lønnskostnad | 25,2 % | 7,6 % |
| Annen driftskostnad | 23,0 % | 11,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992104201/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992104201/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992104201",
"nace_code": "46.340",
"industry_count": 779,
"revenue": { "value": 30703210, "percentile": 0.8876 },
"operating_margin": { "value": 0.2466, "percentile": 0.9177 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992104201" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Better Wines AS blant de 779 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Better Wines AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Better Wines AS blant de største selskapene innen engroshandel med drikkevarer?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Better Wines AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Better Wines AS?
Det er registrert 942 selskaper i Norge innen engroshandel med drikkevarer, hvorav 398 i Oslo.
Er Better Wines AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 15 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Better Wines AS et aktivt selskap?
Better Wines AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Better Wines AS?
Daglig leder i Better Wines AS er Geir Sviland, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Better Wines AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Even Better AS største eier i Better Wines AS med 46,2 % av aksjene. Nest størst er Vinovino AS med 30,8 %.
Hva er omsetningen til Better Wines AS?
Better Wines AS hadde i 2025 en omsetning på 30,70 mill kr og et overskudd på 5,49 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Better Wines AS?
I 2025 hadde Better Wines AS et driftsresultat på 7,57 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 24,7 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Better Wines AS?
Better Wines AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem er revisor for Better Wines AS?
Better Wines AS bruker Econpartner AS som regnskapsfører og Insignis AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.