Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Sandeslettå II AS

Org.nr 992056126
Omsetning
651 700
+34,4 %
Resultat
135 792
+30,4 %
Mer

Om Sandeslettå II AS

Sandeslettå II AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sola, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Bjarne Hellestø er daglig leder, og Bjarne Hellestø er styreleder. I 2025 hadde Sandeslettå II AS en omsetning på 651 700 kr, en økning på 34 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 135 792 kr. Egenkapitalen var 970 634 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Invesco AS med 67,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 31 innen detaljhandel med motorvogner i Sola, og ett av 5 305 i Norge. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (68 %).

Aktivitet

Salg av personbiler, nye og brukte.

Formål

Drive utvikling, drift og leie av fast eiendom, handel, investeringer i andre selskaper, kjøp og salg av biler og annen virksomhet som herved står i forbindelse.

API og MCPGET /company/992056126

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992056126" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992056126",
  "name": "SANDESLETTÅ II AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "47.810",
  "nace_desc": "Detaljhandel med motorvogner",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "SOLA", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "992056126" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Sandeslettå II AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Sandeslettå II AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Sola holder Sandeslettå II AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +34,4 % fra 2024 · +134 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025651 700 kr315 076 kr135 792 kr46,96 mill kr970 634 kr45,98 mill kr
2024485 003 kr247 493 kr104 168 kr43,67 mill kr834 842 kr42,84 mill kr
2023208 300 kr−106 157 kr−175 627 kr41,24 mill kr730 674 kr40,51 mill kr
2022256 000 kr86 113 kr−24 442 kr38,70 mill kr906 301 kr37,80 mill kr
2021278 500 kr161 148 kr−2 919 kr36,78 mill kr930 743 kr35,85 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler46,96 mill kr
Anleggsmidler100 %46,85 mill krOmløpsmidler0 %101 424 kr
Egenkapital og gjeld46,96 mill kr
Innskutt egenkapital0 %100 000 krOpptjent egenkapital2 %870 634 krLangsiktig gjeld97 %45,62 mill krKortsiktig gjeld1 %366 333 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader336 624 kr
Finansinntekter9 015 kr
Finanskostnader150 000 kr
Netto finans−140 985 kr
Ordinært resultat før skatt174 092 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 52 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Rentekostnad til konsernselskaper
150 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/992056126/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992056126/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992056126",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 651700, "operating_profit": 315076, "net_profit": 135792, "equity": 970634, … },
    { "year": 2024, "revenue": 485003, "operating_profit": 247493, "net_profit": 104168, "equity": 834842, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "992056126" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Sandeslettå II AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sandeslettå II AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sandeslettå II AS per år.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 03.01.2008
Daglig lederSignaturProkura

Styre

3Sist endret 03.01.2008
Styrets lederSignaturProkura
StyremedlemSignatur
Varamedlem

Revisor

1Sist endret 03.01.2008
Revisor
repr. ERGA REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/992056126/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992056126/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992056126",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "992056126" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Sandeslettå II AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Sandeslettå II AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Sandeslettå II AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Invesco ASSelskapOrdinære aksjer67,5 %67 500
Silje Holding ASSelskapOrdinære aksjer10,0 %10 000
Viggen Invest ASSelskapOrdinære aksjer10,0 %10 000
Arne Hellestø ASSelskapOrdinære aksjer7,5 %7 500
Cemal Fazli DemirbasPersonOrdinære aksjer5,0 %5 000

5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/992056126/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992056126/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992056126",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "INVESCO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 67.5, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "SILJE HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 10, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 5
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "992056126" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Sandeslettå II AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Sandeslettå II AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Sandeslettå II AS eier Invesco AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sandeslettå II ASBEDRDetaljhandel med motorvognerSola−

Kunngjøringer23

API og MCPGET /company/992056126/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992056126/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992056126",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-08-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992056126" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Sandeslettå II AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Sandeslettå II AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Sandeslettå II AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel2,1 %34,0 %
Likviditetsgrad0,281,79
Gjeldsgrad47,381,09
Egenkapitalrentabilitet14,0 %9,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/992056126/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/992056126/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "992056126",
  "nace_code": "47.810",
  "industry_count": 3315,
  "revenue": { "value": 651700, "percentile": 0.3852 },
  "operating_margin": { "value": 0.4835, "percentile": 0.9561 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "992056126" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Sandeslettå II AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sandeslettå II AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Sandeslettå II AS blant de 3315 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Folk spør om Sandeslettå II AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sandeslettå II AS?

Det er registrert 5 305 selskaper i Norge innen detaljhandel med motorvogner, hvorav 31 i Sola.

Er Sandeslettå II AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 80 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 66 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Sandeslettå II AS?

Sandeslettå II AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Sandeslettå II AS?

Daglig leder i Sandeslettå II AS er Bjarne Hellestø, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Sandeslettå II AS?

Sandeslettå II AS eies i hovedsak av Invesco AS (67,5 %). Totalt er det registrert 5 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Sandeslettå II AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 651 700 kr, opp 34 % fra 2024. Egenkapitalen var 970 634 kr ved årsslutt.

Hvor solid er balansen til Sandeslettå II AS?

Egenkapitalen i Sandeslettå II AS var 970 634 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 2,1 % av totalkapitalen.

Hva er aksjekapitalen i Sandeslettå II AS?

Sandeslettå II AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 100 000 aksjer.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Sandeslettå II AS?

Sandeslettå II AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Hvor ligger Sandeslettå II AS?

Forretningsadressen til Sandeslettå II AS er Vingvegen 2, 4050, SOLA i Sola kommune.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland