- Omsetning
- 22,6 mill
- +4,6 %
- Resultat
- 1,1 mill
- +57,4 %
- Ansatte
- 34
- −1 siden mars
Om Espira Rubbestadneset AS
Espira Rubbestadneset AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Karmøy, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Førskoleundervisning og drift av barnehager. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Trond Jahren er styrets leder. Selskapet er ett av 131 innen førskoleundervisning og drift av barnehager i Karmøy, og ett av 2 958 i Norge. Det ble etablert samme år som 69 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet og formål
Drift av barnehager.
AI-sammendrag
Som heleid datterselskap i Espira-konsernet har barnehagen stabil drift med 5% omsetningsvekst til 23 mrd kr og en driftsmargin over bransjesnittet, noe som plasserer den i øvre kvartil blant sammenlignbare aktører i Karmøy. Egenkapitalen på 254 000 kr utgjør imidlertid bare rundt 6% av eiendelene og ligger under snittet, så virksomheten er sårbar for uventede kostnader og avhenger av støtte fra konsernet.
API og MCPGET /company/991996605
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991996605" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991996605",
"name": "ESPIRA RUBBESTADNESET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "85.100",
"nace_desc": "Førskoleundervisning og drift av barnehager",
"employees": 34,
"address": { "municipality": "KARMØY", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "991996605" })Spør AI-assistenten
Hva driver Espira Rubbestadneset AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Espira Rubbestadneset AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Espira Rubbestadneset AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,6 % fra 2024 · +22,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22,55 mill kr | 1,32 mill kr | 1,11 mill kr | 3,88 mill kr | 254 091 kr | 3,63 mill kr |
| 2024 | 21,56 mill kr | 863 997 kr | 702 407 kr | 3,22 mill kr | 262 512 kr | 2,95 mill kr |
| 2023 | 20,27 mill kr | 205 833 kr | 160 859 kr | 2,31 mill kr | 260 859 kr | 2,05 mill kr |
| 2022 | 18,93 mill kr | 208 689 kr | 214 486 kr | 2,42 mill kr | 100 000 kr | 2,32 mill kr |
| 2021 | 18,47 mill kr | 514 701 kr | 403 406 kr | 8,33 mill kr | 100 000 kr | 8,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 73 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,4 mill kr (37 % av balansen)
API og MCPGET /company/991996605/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991996605/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991996605",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 22553508,
"operating_profit": 1322142,
"net_profit": 1105741,
"equity": 254091,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 21559817,
"operating_profit": 863997,
"net_profit": 702407,
"equity": 262512,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "991996605" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Espira Rubbestadneset AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Espira Rubbestadneset AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Espira Rubbestadneset AS per år.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 19.01.2016Revisor
1Sist endret 20.12.2025Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/991996605/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991996605/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991996605",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "991996605" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Espira Rubbestadneset AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Espira Rubbestadneset AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Espira Rubbestadneset AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Espira Barnehager AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/991996605/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991996605/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991996605",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ESPIRA BARNEHAGER AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "991996605" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Espira Rubbestadneset AS eier Espira Barnehager AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Espira Rubbestadneset AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Espira Rubbestadneset AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Espira Barnehager AS
109 selskaperAPI og MCPGET /company/991996605/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991996605/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991996605",
"chain": [
{ "org_no": "913192281", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "991926577", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "985072825", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "991996605" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Espira Rubbestadneset AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Espira Rubbestadneset AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Espira Rubbestadneset AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Espira Rubbestadneset Barnehage | BEDR | Førskoleundervisning og drift av barnehager | Bømlo | 34 |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.12.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.12.2025 | Revisor ↗ |
| 27.1.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.1.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/991996605/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991996605/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991996605",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-12-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-20", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991996605" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Espira Rubbestadneset AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Espira Rubbestadneset AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Espira Rubbestadneset AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:28→34
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:29→28
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:33→29
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:35→33
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 73,3 % av driftsinntektene — 4,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,9 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | 4,9 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 6,5 % | 29,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,95 | 1,40 |
| Gjeldsgrad | 14,27 | 1,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | 435,2 % | 10,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,6 % | +4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 663 338,471 kr | 577 403,755 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 73,3 % | 77,8 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/991996605/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991996605/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991996605",
"nace_code": "85.100",
"industry_count": 2409,
"revenue": { "value": 22553508, "percentile": 0.8869 },
"operating_margin": { "value": 0.0586, "percentile": 0.7425 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "991996605" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Espira Rubbestadneset AS på i bransjen?
Hvor ligger Espira Rubbestadneset AS blant de 2409 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Espira Rubbestadneset AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+117 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Espira Rubbestadneset AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Espira Rubbestadneset AS?
Det er registrert 2 958 selskaper i Norge innen førskoleundervisning og drift av barnehager, hvorav 131 i Karmøy.
Er Espira Rubbestadneset AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 51 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 69 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Espira Rubbestadneset AS i Enhetsregisteret?
Espira Rubbestadneset AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Espira Rubbestadneset AS?
Trond Jahren er registrert som styreleder i Espira Rubbestadneset AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Espira Rubbestadneset AS?
Espira Rubbestadneset AS eies i hovedsak av Espira Barnehager AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Espira Rubbestadneset AS?
I 2025 omsatte Espira Rubbestadneset AS for 22,55 mill kr, opp 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,11 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Espira Rubbestadneset AS?
I 2025 hadde Espira Rubbestadneset AS et driftsresultat på 1,32 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 5,9 %.
Hvem er revisor for Espira Rubbestadneset AS?
Tell Norge AS er registrert som revisor for Espira Rubbestadneset AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.