Stang Media AS
- Omsetning
- 1,7 mill
- −28,3 %
- Resultat
- −62 911
- 7 års regnskap
Om Stang Media AS
Stang Media AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Sølve Stang er daglig leder, og Sølve Stang er styreleder. I 2025 hadde Stang Media AS en omsetning på 1,73 mill kr, en nedgang på 28 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 62 911 kr. Egenkapitalen var 542 727 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sølve Stang med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 207 innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Bærum, og ett av 7 801 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Film- og TV-produksjon, journalistikk, samt konsulentvirksomhet og undervisning innenfor kommunikasjon, media, musikkproduksjon og litterær produksjon og det som naturlig faller inn under dette.
Formål
Film- og TV-produksjon, journalistikk, samt konsulentvirksomhet og undervisning innenfor kommunikasjon og media og det som naturlig faller inn under dette.
API og MCPGET /company/991869336
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991869336" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991869336",
"name": "STANG MEDIA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "59.110",
"nace_desc": "Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "991869336" })Spør AI-assistenten
Hva driver Stang Media AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stang Media AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stang Media AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −28,3 % fra 2024 · +117 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,73 mill kr | −52 726 kr | −62 911 kr | 1,32 mill kr | 542 727 kr | 774 895 kr |
| 2024 | 2,42 mill kr | −166 342 kr | −175 998 kr | 1,65 mill kr | 605 638 kr | 1,05 mill kr |
| 2023 | 4,63 mill kr | 503 763 kr | 321 570 kr | 1,74 mill kr | 781 636 kr | 955 204 kr |
| 2022 | 2,52 mill kr | 377 667 kr | 286 903 kr | 1,01 mill kr | 460 066 kr | 553 364 kr |
| 2021 | 798 907 kr | 166 153 kr | 178 832 kr | 465 744 kr | 173 163 kr | 292 581 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 40 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/991869336/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991869336/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991869336",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1733489,
"operating_profit": -52726,
"net_profit": -62911,
"equity": 542727,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2419175,
"operating_profit": -166342,
"net_profit": -175998,
"equity": 605638,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "991869336" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Stang Media AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stang Media AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stang Media AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 12.11.2011Styre
2Sist endret 22.04.2010Regnskapsfører
1Sist endret 22.04.2010API og MCPGET /company/991869336/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991869336/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991869336",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "991869336" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Stang Media AS?
List alle roller i Stang Media AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stang Media AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Cathrine Cecilia Arnesenhadde 33,3 %
- Sølve Stang66,7 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sølve Stang | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 105 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/991869336/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991869336/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991869336",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "991869336" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stang Media AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stang Media AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stang Media AS | BEDR | Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer | Bærum | − |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/991869336/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991869336/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991869336",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991869336" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stang Media AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stang Media AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stang Media AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 41,2 % | 29,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,09 | 1,19 |
| Gjeldsgrad | 1,43 | 0,83 |
| Egenkapitalrentabilitet | -11,6 % | 3,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -28,3 % | -3,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/991869336/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991869336/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991869336",
"nace_code": "59.110",
"industry_count": 1983,
"revenue": { "value": 1733489, "percentile": 0.7735 },
"operating_margin": { "value": -0.0304, "percentile": 0.3753 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "991869336" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Stang Media AS blant de 1983 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stang Media AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stang Media AS blant de største selskapene innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Stang Media AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stang Media AS?
Det er registrert 7 801 selskaper i Norge innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, hvorav 207 i Bærum.
Er Stang Media AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 88 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 103 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Stang Media AS?
Stang Media AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Stang Media AS?
Daglig leder i Stang Media AS er Sølve Stang, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Stang Media AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Sølve Stang største eier i Stang Media AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Stang Media AS?
I 2025 omsatte Stang Media AS for 1,73 mill kr, ned 28 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 62 911 kr.
Hva er driftsresultatet til Stang Media AS?
I 2025 hadde Stang Media AS et driftsresultat på −52 726 kr.
Hvem fører regnskapet til Stang Media AS?
Askvoll Rekneskapsteneste AS er registrert som regnskapsfører for Stang Media AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.