- Omsetning
- 253 mill
- +8,9 %
- Resultat
- 22,8 mill
- +27,3 %
- Ansatte
- 85
- −2 siden mars
Om Fuglesangdahl AS
Fuglesangdahl AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Steinkjer, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Erling Fuglesang er daglig leder, og Helene Elisabeth Sivertsen Hofstad er styreleder. Selskapet er ett av 72 innen oppføring av bygninger i Steinkjer, og ett av 24 637 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Tømrer, oppføring og vedlikehold av bygninger. Malertjenester. Gulvlegging, flislegging og tapetsering.
Formål
Selskapets virksomhet er entreprenørvirksomhet. Videre skal selskapet oppnå god finansiell avkastning gjennom investeringer i lignende virksomheter, aksjer og obligasjoner, herunder handel i finansielle instrumenter i aksjer og valuta.
AI-sammendrag
En egenkapitalandel på 71% (149 mill. kr av 210 mill. kr i eiendeler) gir betydelig handlingsrom i en bransje der mange opererer med tynn balanse, og et resultat på 23 mill. kr på 253 mill. kr i omsetning bekrefter at veksten på 9% er lønnsom. Plasseringen blant de ti prosent største på både omsetning og ansatte viser at entreprenøren er en tung regional aktør i Steinkjer-området. Eierskapet er konsentrert hos Hugin Eiendomsutvikling AS (67,4%), noe som gir stabil forankring, men kan også gjøre selskapet avhengig av én eierstruktur.
API og MCPGET /company/991836330
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991836330" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991836330",
"name": "FUGLESANGDAHL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 85,
"address": { "municipality": "STEINKJER", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "991836330" })Spør AI-assistenten
Hva driver Fuglesangdahl AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Fuglesangdahl AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Fuglesangdahl AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +8,9 % fra 2024 · −42 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 252,99 mill kr | 15,74 mill kr | 22,78 mill kr | 210,13 mill kr | 148,63 mill kr | 61,50 mill kr |
| 2024 | 232,33 mill kr | 12,85 mill kr | 17,89 mill kr | 205,60 mill kr | 135,85 mill kr | 69,76 mill kr |
| 2023 | 215,85 mill kr | 17,48 mill kr | 21,77 mill kr | 209,04 mill kr | 127,95 mill kr | 81,09 mill kr |
| 2022 | 256,54 mill kr | 15,37 mill kr | 18,45 mill kr | 186,61 mill kr | 116,18 mill kr | 70,42 mill kr |
| 2021 | 435,81 mill kr | 38,28 mill kr | 32,49 mill kr | 226,44 mill kr | 102,73 mill kr | 123,71 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 68 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 34 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 8,1 mill kr (4 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 2,1 mill kr
API og MCPGET /company/991836330/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991836330/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991836330",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 252990241,
"operating_profit": 15743926,
"net_profit": 22783879,
"equity": 148630418,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 232330430,
"operating_profit": 12854183,
"net_profit": 17891625,
"equity": 135846537,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "991836330" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Fuglesangdahl AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fuglesangdahl AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Fuglesangdahl AS per år.
Roller og styre11
Daglig leder
1Sist endret 16.10.2007Styre
9Sist endret 20.06.2025Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/991836330/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991836330/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991836330",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "991836330" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Fuglesangdahl AS?
List alle roller i Fuglesangdahl AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Fuglesangdahl AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
- Alle under 1 % eierandel
… og 2 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hugin Eiendomsutvikling AS | Selskap | Ordinære aksjer | 67,4 % | 47 187 |
| Erling Fuglesang | Person | Ordinære aksjer | 15,0 % | 10 523 |
| Jan Kjetil Grande | Person | Ordinære aksjer | 8,0 % | 5 623 |
| Sten Rudi Dahl | Person | Ordinære aksjer | 4,0 % | 2 817 |
| Olav Grande | Person | Ordinære aksjer | 3,8 % | 2 624 |
| Helene Elisabeth Sivertsen Hofstad | Person | Ordinære aksjer | 0,7 % | 491 |
| Kosli Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,6 % | 417 |
| Habtom Brhane Andeab | Person | Ordinære aksjer | 0,2 % | 125 |
| Tore Brenne | Person | Ordinære aksjer | 0,1 % | 100 |
| Stein Erik Fiskum | Person | Ordinære aksjer | 0,1 % | 50 |
12 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/991836330/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991836330/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991836330",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "HUGIN EIENDOMSUTVIKLING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 67.41,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "KOSLI HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 0.6, "year": 2025, … },
…
],
"total": 12
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "991836330" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Fuglesangdahl AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Fuglesangdahl AS eier Hugin Eiendomsutvikling AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Fuglesangdahl AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Fuglesangdahl AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/991836330/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991836330/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991836330",
"chain": [
{ "org_no": "979295979", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "991836330", "owner_pct": 67.41, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "991836330" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Fuglesangdahl AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har Fuglesangdahl AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fuglesangdahl AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Steinkjer | 85 |
Kunngjøringer73
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 6.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.10.2026 | Signatur ↗ |
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 4.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2025 | Styre ↗ |
| 10.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.10.2024 | Styre ↗ |
| 17.10.2024 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/991836330/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991836330/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991836330",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991836330" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Fuglesangdahl AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Fuglesangdahl AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Fuglesangdahl AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Vant offentlig anbudIntensjonskunngjøring – planlagt kontraktsendring for Sakshaug skole
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:83→85
- Endring i roller og styre+BDO AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertFormål:Entreprenørvirksomhet, utleie av verktøy og utstyr, service og vedlikehold av båtmotorer og båter, salg av tilhengere, båtmotorer, båter og andre typer kjøretøy, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette. Videre å oppnå god finansiell avkastning gjennom investeringer i lignende virksomheter, aksjer og obligasjoner, herunder handel i finansielle instrumenter i aksjer og valuta.→Selskapets virksomhet er entreprenørvirksomhet. Videre skal selskapet oppnå god finansiell avkastning gjennom investeringer i lignende virksomheter, aksjer og obligasjoner, herunder handel i finansielle instrumenter i aksjer og valuta.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:84→83
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 67,8 % av driftsinntektene — 19,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,2 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 9,0 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 70,7 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 3,13 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 0,41 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,3 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,9 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,98 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 67,8 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 29,0 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 4,0 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 1,1 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/991836330/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991836330/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991836330",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12274,
"revenue": { "value": 252990241, "percentile": 0.9875 },
"operating_margin": { "value": 0.0622, "percentile": 0.6438 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "991836330" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fuglesangdahl AS på i bransjen?
Hvor ligger Fuglesangdahl AS blant de 12274 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Fuglesangdahl AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Fuglesangdahl AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Montering av bærende metall- eller betongkonstruksjoner | 2 |
| Utførende | Plasstøpte betongkonstruksjoner | 2 |
| Utførende | Riving og miljøsanering | 2 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 3 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Fuglesangdahl AS har vunnet 7 offentlige anbud og organisert 2 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.10.2026 | Vinner | Intensjonskunngjøring – planlagt kontraktsendring for Sakshaug skole | Trøndelag | − | − | − |
| 23.2.2026 | Vinner | (25374) Ny konkurranse Utbygging og rehabilitering Sakshaug skole, totalentreprise | Trøndelag | − | 110,00 mill kr | Tildelt |
| 17.2.2026 | Vinner | Rammeavtale håndverkertjenester Inderøy - Tømrer og maler/gulvlegger | Trøndelag | 28.2.2028 | 10,00 mill kr | Tildelt |
| 8.1.2026 | Vinner | Rammeavtale for kjøp av Byggearbeid, tømrer og maling - Område Trøndelag Nord | Ikke stedbunden | 30.9.2027 | 7,04 mill kr | Tildelt |
| 24.9.2025 | Rådgiver | Rammeavtale Håndverkertjenester Verdal kommune | Trøndelag | − | 29,40 mill kr | Tildelt |
| 28.2.2025 | Vinner | Rammeavtale - Håndverkertjenester Inderøy kommune | Trøndelag | − | 14,40 mill kr | Tildelt |
| 20.12.2024 | Vinner | Rammeavtale Håndverkertjenester Steinkjer kommune | Trøndelag | 30.11.2026 | 45,60 mill kr | Tildelt |
| 29.8.2024 | Rådgiver | prosjektering & ombygging 2.etg Inderøy Rådhus | Trøndelag | 31.12.2024 | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/991836330/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991836330/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 7, "tenders_won_12mo": 4, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2026-115931",
"heading": "Intensjonskunngjøring – planlagt kontraktsendring for Sakshaug skole",
"publication_date": "2026-10-14",
"role": "winner",
…
},
{
"notice_id": "2026-103686",
"heading": "(25374) Ny konkurranse Utbygging og rehabilitering Sakshaug skole, totalentreprise",
"publication_date": "2026-02-23",
"role": "winner",
…
},
…
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "991836330" })Spør AI-assistenten
Hvilke offentlige kjøpere har tildelt kontrakter til Fuglesangdahl AS?
Hva gikk anbudet «Intensjonskunngjøring – planlagt kontraktsendring for Sakshaug skole» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Fuglesangdahl AS vunnet det siste året?
Immaterielle rettigheter
Fuglesangdahl AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Fuglesang Dahl entreprenør-snekker/tømrer-murer-maler I FRONT MED EKTE HÅNDVERK ↗ | 201011953 | 261843 | Registrering opphørt | 11.11.2020 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
FUGLESANGDAHL AS eier aksjer i 5 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Fuglesangdahl Bolig AS | Steinkjer | 100,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Kirkegata 43 Eiendom AS | Steinkjer | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Trøndelag Motor AS | Steinkjer | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Tydal Innkvartering AS | Tydal | 33,3 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| N0r5ke Fibre AS | Oslo | 1,3 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Fuglesangdahl AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fuglesangdahl AS?
Det er registrert 24 637 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 72 i Steinkjer.
Er Fuglesangdahl AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 77 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 592 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvem er daglig leder i Fuglesangdahl AS?
Daglig leder i Fuglesangdahl AS er Erling Fuglesang, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Fuglesangdahl AS?
Helene Elisabeth Sivertsen Hofstad er registrert som styreleder i Fuglesangdahl AS, i et styre med 7 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Fuglesangdahl AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Hugin Eiendomsutvikling AS største eier i Fuglesangdahl AS med 67,4 % av aksjene. Nest størst er Erling Fuglesang med 15 %.
Hvilke datterselskaper har Fuglesangdahl AS?
Fuglesangdahl AS har 3 registrerte datterselskaper: Trøndelag Motor AS, Fuglesangdahl Bolig AS og Kirkegata 43 Eiendom AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Fuglesangdahl AS?
I 2025 omsatte Fuglesangdahl AS for 252,99 mill kr, opp 9 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 22,78 mill kr.
Hva er aksjekapitalen i Fuglesangdahl AS?
Fuglesangdahl AS har en registrert aksjekapital på 3,50 mill kr, fordelt på 70 000 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Fuglesangdahl AS?
Fuglesangdahl AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.