Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Sandakerveien 76 AS

Org.nr 991797602anker.oslo.no
Omsetning
57,8 mill
+6,3 %
Resultat
6,1 mill
+125,1 %
Mer

Om Sandakerveien 76 AS

Sandakerveien 76 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av hoteller. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Svein Hov Skjelle er daglig leder, og Svein Torleif Spilling er styreleder. I 2025 hadde Sandakerveien 76 AS en omsetning på 57,79 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 6,14 mill kr. Egenkapitalen var 18,91 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Anker STI Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 172 innen drift av hoteller i Oslo, og ett av 1 806 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (90 %).

Aktivitet

Eie og utvikle eiendommen i Sandakerveien 76 i Oslo Kommune.

Formål

Eie og utvikle eiendommen i Sandakerveien 76 i Oslo Kommune. Selskapet skal ikke ha erverv til formål, og det skal således ikke utdeles utbytte på aksjene i selskapet eller på noen annen måte overføres midler fra selskapet til andre enn Stiftelsen. Utbyttet kan skal kun anvendes i tråd med vedtektene til Stiftelsen Anker. Ved oppløsing av selskapet skal selskapets formue utover innskutt aksjekapital gå til et allmennyttig, ideelt formål i tråd med vedtektene til Stiftelsen Anker.

API og MCPGET /company/991797602

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991797602" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991797602",
  "name": "SANDAKERVEIEN 76 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "55.100",
  "nace_desc": "Drift av hoteller",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "991797602" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Oslo holder Sandakerveien 76 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Sandakerveien 76 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Sandakerveien 76 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +6,3 % fra 2024 · +37,5 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202557,79 mill kr37,25 mill kr6,14 mill kr524,28 mill kr18,91 mill kr505,37 mill kr
202454,34 mill kr35,20 mill kr2,73 mill kr524,19 mill kr15,08 mill kr509,11 mill kr
202341,06 mill kr22,31 mill kr−4,64 mill kr519,60 mill kr12,35 mill kr507,24 mill kr
202239,17 mill kr20,16 mill kr1,87 mill kr535,58 mill kr17,64 mill kr517,94 mill kr
202142,04 mill kr24,68 mill kr11,11 mill kr581,04 mill kr22,81 mill kr558,23 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler524,28 mill kr
Anleggsmidler97 %506,16 mill krOmløpsmidler3 %18,12 mill kr
Egenkapital og gjeld524,28 mill kr
Innskutt egenkapital2 %11,70 mill krOpptjent egenkapital1 %7,21 mill krLangsiktig gjeld94 %491,91 mill krKortsiktig gjeld3 %13,46 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader20,54 mill kr
Finansinntekter377 464 kr
Finanskostnader29,74 mill kr
Netto finans−29,37 mill kr
Ordinært resultat før skatt7,88 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 22 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Til gode hos konsernselskaper
18 mill kr (3 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
410 mill kr (79 % av balansen)
Renteinntekt fra konsernselskaper
380 000 kr
Rentekostnad til konsernselskaper
24 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/991797602/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991797602/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991797602",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 57791167,
      "operating_profit": 37247991,
      "net_profit": 6138007,
      "equity": 18911423,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 54343766,
      "operating_profit": 35196800,
      "net_profit": 2727358,
      "equity": 15082091,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "991797602" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sandakerveien 76 AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sandakerveien 76 AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Sandakerveien 76 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 12.11.2020
Daglig lederSignaturProkura

Styre

3Sist endret 12.11.2020
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignaturProkura
Varamedlem

Revisor

1Sist endret 19.12.2022
Revisor
repr. PRICEWATERHOUSECOOPERS ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/991797602/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991797602/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991797602",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "991797602" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Sandakerveien 76 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Sandakerveien 76 AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Sandakerveien 76 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Anker STI Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %758

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/991797602/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991797602/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991797602",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "ANKER STI HOLDING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "991797602" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Sandakerveien 76 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Sandakerveien 76 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Sandakerveien 76 AS eier Anker STI Holding AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sandakerveien 76 ASBEDRDrift av hotellerOslo−

Kunngjøringer42

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/991797602/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991797602/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991797602",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991797602" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Sandakerveien 76 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Sandakerveien 76 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Sandakerveien 76 AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 21,8 % av driftsinntektene — 17,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin64,5 %4,0 %
Resultatmargin10,6 %1,9 %
Egenkapitalandel3,6 %25,0 %
Likviditetsgrad1,351,11
Gjeldsgrad26,721,83
Egenkapitalrentabilitet32,5 %7,2 %
Omsetningsvekst (siste år)+6,3 %+4,8 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad0,1 %15,3 %
Annen driftskostnad21,8 %39,5 %
Avskrivninger13,6 %2,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/991797602/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991797602/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991797602",
  "nace_code": "55.100",
  "industry_count": 1586,
  "revenue": { "value": 57791167, "percentile": 0.8885 },
  "operating_margin": { "value": 0.6445, "percentile": 0.9699 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "991797602" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sandakerveien 76 AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Sandakerveien 76 AS blant de 1586 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Sandakerveien 76 AS sammenlignet med andre i bransjen?

Folk spør om Sandakerveien 76 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sandakerveien 76 AS?

Det er registrert 1 806 selskaper i Norge innen drift av hoteller, hvorav 172 i Oslo.

Er Sandakerveien 76 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 58 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 29 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Sandakerveien 76 AS?

Sandakerveien 76 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Sandakerveien 76 AS?

Daglig leder i Sandakerveien 76 AS er Svein Hov Skjelle, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Sandakerveien 76 AS?

Svein Torleif Spilling er registrert som styreleder i Sandakerveien 76 AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem er største aksjonær i Sandakerveien 76 AS?

Største aksjonær i Sandakerveien 76 AS er Anker STI Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Sandakerveien 76 AS?

I 2025 omsatte Sandakerveien 76 AS for 57,79 mill kr, opp 6 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 6,14 mill kr.

Hvordan kommer jeg i kontakt med Sandakerveien 76 AS?

I Enhetsregisteret har Sandakerveien 76 AS registrert nettsiden anker.oslo.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.

Er Sandakerveien 76 AS registrert i MVA-registeret?

Sandakerveien 76 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2008) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner