Faber & Co AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 13,2 mill
- +62,8 %
Om Faber & Co AS
Faber & Co AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Arendal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av møbler. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Ivar Grødal er styrets leder. I 2025 hadde Faber & Co AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 13,24 mill kr. Egenkapitalen var 1,15 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Manet AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 17 innen produksjon av møbler i Arendal, og ett av 1 485 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Eie aksjer og andeler i andre selskap med økonomisk formål.
Formål
Drive virksomhet med oppføring, kjøp, salg, utleie og forvaltning av fast eiendom, herunder boliger, samt alt som naturlig faller inn under eller står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/991474463
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991474463" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991474463",
"name": "FABER & CO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "31.000",
"nace_desc": "Produksjon av møbler",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ARENDAL", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "991474463" })Spør AI-assistenten
Når ble Faber & Co AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Arendal holder Faber & Co AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Faber & Co AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −450 024 kr | 13,24 mill kr | 2,46 mill kr | 1,15 mill kr | 1,31 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −119 452 kr | 8,13 mill kr | 12,81 mill kr | 2,53 mill kr | 10,28 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −58 279 kr | 3,50 mill kr | 7,07 mill kr | 1,90 mill kr | 5,17 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −77 721 kr | 4,00 mill kr | 7,67 mill kr | 3,37 mill kr | 4,30 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −37 813 kr | 3,04 mill kr | 6,75 mill kr | 2,37 mill kr | 4,38 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/991474463/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991474463/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991474463",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -450024, "net_profit": 13241695, "equity": 1150890, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -119452, "net_profit": 8131593, "equity": 2532254, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "991474463" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Faber & Co AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Faber & Co AS per år.
Hvordan har omsetningen til Faber & Co AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 14.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 21.08.2026API og MCPGET /company/991474463/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991474463/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991474463",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "991474463" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Faber & Co AS?
List alle roller i Faber & Co AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Faber & Co AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Kristian Martin Christensenhadde 40,8 %
- Brattopsa Invest AShadde 9,2 %
- Manet AS50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Manet AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 290 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/991474463/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991474463/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991474463",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MANET AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "991474463" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Faber & Co AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Faber & Co AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Faber & Co AS eier Manet AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Manet AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/991474463/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991474463/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991474463",
"chain": [
{ "org_no": "992140836", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "991474463", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "991474463" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Faber & Co AS?
Hvem eier Faber & Co AS helt til toppen av eierkjeden?
Kunngjøringer52
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.6.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 8.6.2026 | Revisor ↗ |
| 7.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.1.2026 | Revisor ↗ |
| 29.9.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 29.9.2025 | Signatur ↗ |
| 29.9.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 14.7.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 14.7.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.7.2025 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/991474463/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991474463/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991474463",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-08", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-08", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991474463" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Faber & Co AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Faber & Co AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Faber & Co AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+KLART REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre−KORSLUND AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 46,7 % | 37,7 % |
| Likviditetsgrad | 4,25 | 1,52 |
| Gjeldsgrad | 1,14 | 0,87 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1150,6 % | 7,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/991474463/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991474463/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991474463",
"nace_code": "31.000",
"industry_count": 541,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "991474463" })Spør AI-assistenten
Er Faber & Co AS blant de største selskapene innen produksjon av møbler?
Hvor solid er Faber & Co AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Faber & Co AS blant de 541 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
FABER & CO AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Henriksen Snekkeri AS | Arendal | 72,0 % | 2015 | 2024 | Aktiv |
| Longum Eiendom AS | Froland | 59,5 % | 2017 | 2024 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Faber & Co AS
Hvor stor er bransjen Faber & Co AS tilhører?
Faber & Co AS er ett av 17 selskaper innen produksjon av møbler i Arendal, og ett av 1 485 på landsbasis.
Hvor lenge har Faber & Co AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Faber & Co AS ble etablert i 2007 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Faber & Co AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Faber & Co AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Faber & Co AS med?
Faber & Co AS er registrert i bransjen Produksjon av møbler (næringskode 31.000). Registrert aktivitet: Eie aksjer og andeler i andre selskap med økonomisk formål.
Hvilke eiere står bak Faber & Co AS?
Største aksjonær i Faber & Co AS er Manet AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Faber & Co AS?
Selskapet er datterselskap av Manet AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Faber & Co AS for i 2025?
Faber & Co AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 13,24 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Faber & Co AS?
Driftsresultatet for 2025 var −450 024 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Faber & Co AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Faber & Co AS er 290 000 kr (290 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilket org.nr har Faber & Co AS?
Organisasjonsnummeret til Faber & Co AS er 991 474 463. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 28.07.2007.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.